Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

'TOKİ Ayda 100 YTL Taksitle...

TOKİ, Uludağ Eteklerine 817 Konut İnşa Edecek

TOKİ, Uludağ Eteklerine 817 Konut İnşa Edecek

Zaman Gazetesiursa’da merkez Yıldırım ilçe Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Uludağ eteklerine Bursa Evi temasının işleneceği 49’u villa tipi, 817 bahçeli konut yapılacağı bildirildi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik ile Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Akçağlayan Mahallesi’nde projenin gerçekleştirileceği alanda incelemelerde bulundu. Faruk Çelik, yaptığı açıklamada, özellikle büyükşehir belediyelerinin önemli sorunu olan çarpık yapılaşmanın üstesinden gelmeyi hedeflediklerini belirterek; “Akçağlayan Konut Projesi”nin diğer kentsel dönüşüm projelerine örnek olacağını kaydetti.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise çarpık yapılaşmanın önüne geçmek ve ilçeyi güzel görüntüye kavuşturmak için çalıştıklarını anlatarak, bu çerçevede Yıldırım Belediyesi’nde plansız mahalle kalmaması için çalışma yürüttüklerini vurguladı. Mevcut alanların istimlak edilerek yeniden yapılandırılmasını içeren kentsel dönüşüm projelerinden biri olan proje ile “Bursa Evi” temasının hakim olacağını belirten Keskin, şöyle devam etti: “TOKİ tarafından 301 bin metrekarelik alana yapılacak konutlarda kamulaştırmalar temmuz ayında bitirilecek. 817 konuttan 49’u villa tipi, geri kalanı 3 katlı olarak yapılacak. Evlerin hepsi bahçeli olacak. Konutlar için başvurularda, Yıldırım’da oturma şartı aranacak. Projenin 2007 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.”

Faruk Çelik ve Özgen Keskin, daha sonra, ilçenin önemli simgelerinin birebir maketlerinin yer aldığı “Minia Yıldırım”ı gezerek, “Kaplıkaya Cazibe Merkezi” proje alanında incelemelerde bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-uludag-eteklerine-817-konut-insa-edecek_41116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!