Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş: Çanakkale’ye Köprü Yapılmalı

Çanakkale’ye AKP’nin 20’nci İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir mimar olarak Çanakkale’ye boğaz köprüsü yapılması taraftarı olduğunu ve bu konunun ulusal ölçekte değerlendirilmesi gerektiğini açıkladı.

Hürriyet Gazetesib>Çanakkale’ye AKP’nin 20’nci İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir mimar olarak Çanakkale’ye boğaz köprüsü yapılması taraftarı olduğunu ve bu konunun ulusal ölçekte değerlendirilmesi gerektiğini açıkladı. Topbaş şunları söyledi:

"Çanakkale Boğaz Köprüsü’nü ulusal ölçekte değerlendirmek lazım. Yapılıp yapılmayacağı ilgili bakanlığın ve hükümetin vereceği bir karardır. Biz özellikle Marmara Denizi’ne sahili olan illeri karayolları taşımacılığındaki yoğun baskıdan kurtarmak adına denizi daha aktif olarak kullanmayı hedefliyoruz. İstanbul’dan Bandırma’ya RoRo seferleri başladı. Tabii ki Çanakkale’nin bir köprüye ihtiyacı olduğu hep söylenmekte. Olumsuz hava koşullarında, kış şartlarında deniz ulaşımı yeterli olmuyor ve iki bölge arasındaki bağlantı kesiliyor. O açıdan gerekliliği söylenmekte. Ben bir mimar, bir fert olarak bu köprünün yapılması kanaatindeyim. Ama sonuçta bunun kararını hükümet verir. Çanakkale’ye yapılacak boğaz köprüsü sadece Çanakkale’nin bir ihtiyacı olarak değil, ulusal boyutta değerlendirilmeli."

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-canakkaleye-kopru-yapilmali_51468.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!