Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Toplu Konut İdaresi'nden Polise 8 Bin Lojman

Emniyet Genel Müdürlüğü, tasarruf tedbirleri sebebiyle askıya aldığı lojman problemini arsalarını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) kat karşılığı vererek aştı.

Zaman Gazetesi /Sedat Güneçimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2006\haber\50058.jpg"align="left" hspace=5 vspace=5> Emniyet Genel Müdürlüğü, tasarruf tedbirleri sebebiyle askıya aldığı lojman problemini arsalarını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na (TOKİ) kat karşılığı vererek aştı. Bu çerçevede İdare'yle yapılan ilk iki protokolle 6 bin 300 lojman yapıldı. Üçüncü protokol ile de bin 800 lojmanın yapımına başlanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü, kat karşılığı verdiği arsaları karşılığında 6 bin 300 lojmana kavuştu. Lojmanların brüt alanı 97 metre ile 140 metrekare arasında değişiyor. Lojmanlar için bütçe imkanlarının kullanılmadığına dikkat çeken yetkililer, işbirliğinden en çok Maliye Bakanlığı'nın kârlı çıktığını belirtiyor. Maliye'nin lojmanlardan aylık 150 bin yeni lira kira tahsil edeceğini söyleyen aynı yetkili, aylık 1 milyon 200 bin yeni lirayı bulan gelirin de bütçeye aktarılacağını vurguluyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile TOKİ, bin 800 lojmanı kapsayacak üçüncü protokolü önümüzdeki günlerde imzalayacak. 2007 yılında temeli atılacak lojmanların bir yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Bu lojmanların büyük bölümü Ağrı, Hakkari, Diyarbakır, Tunceli, Şırnak, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Gaziantep ve Batman gibi terör olaylarının yoğun olduğu yerlerde yapılıyor. Yetkililer, bu bölgelerde görev yapan polislerin kiralık dairelerde ikamet ettiği için can güvenliği tehlikesinin bulunduğunu, inşa edilecek lojmanların bu alanda önemli bir eksikliği gidereceğini ifade ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-konut-idaresinden-polise-8-bin-lojman_50058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!