Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜPRAŞ’ta Petrol Kanunu Bekleniyor

TÜPRAŞ ihalesinde firmalar Petrol Piyasası Kanunu’nu görmeden revize teklif vermiyor. Tekliflerin ÖİB Başkanı Metin Kilci’nin ABD’den gelmesiyl

NTV-MSNBCb>TÜPRAŞ ihalesinde firmalar Petrol Piyasası Kanunu’nu görmeden revize teklif vermiyor. Tekliflerin ÖİB Başkanı Metin Kilci’nin ABD’den gelmesiyle gündeme geleceği belirtiliyor.

24 Ekim’de teklifleri alınan TÜPRAŞ ihalesinde komisyon firmalarla müzakere sürecini henüz tamamlamadı. Çarşamba günü Meclis Genel Kurulu’na gelecek olan Petrol Piyasası Kanun Tasarısı’nın yasalaşmasını bekleyen Özelleştirme İdaresi, bu tarihten sonra nihai teklifleri açarak ihaleyi sonuçlandırmayı planlıyordu. Ancak Başkan Metin Kilci’nin hafta boyunca sürecek ABD temasları nedeniyle nihai tekliflerin önümüzdeki haftadan itibaren alınabileceği belirtiliyor. İdare yetkilileri, firmaların Petrol Piyasası Yasası’nı görmek istediklerini belirterek, revize tekliflerini de henüz vermediklerini kaydediyor.

TÜPRAŞ ihalesinde firmalar Petrol Piyasası Kanunu’nu görmeden revize teklif vermiyor. Bu haftayı ABD’de geçirecek Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci’nin yokluğu da göz önüne alınarak, nihai tekliflerin önümüzdeki haftadan itibaren gündeme gelebileceği belirtiliyor. İdare yetkilileri, TÜPRAŞ özelleştirmesininse 20 Aralık’a kadar tamamlanacağını söyledi.
Bu arada, Noel tatili nedeniyle yabancı firmaların istekleri de gözönüne alınarak, TÜPRAŞ ihalesiyle ilgili sürecin bu ayın 20’sine kadar sonuçlandırılacağı öğrenildi.

ÖİB’DE YENİ YAPILANMA
Öte yandan, İdare’deki görev dağılımı iki başkan yardımcısının görevden alınmasıyla yenilendi. Buna göre, Petkim, Milli Piyango ve Türk Hava Yolları Hidayet Kaya’nın yerine atanan Osman İlter’e bağlandı. TEKEL ise, TÜPRAŞ ihalesini de yürüten Hasan Köktaş’tan alınarak, yeni atanan bir diğer başkan yardımcısı olan Sami Ölmeztoprak’a bağlandı. Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ise bu yeni görev dağılımında Telekom özelleştirmesinin sorumluluğu aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuprasta-petrol-kanunu-bekleniyor_7707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!