Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turizmciye Arazi Tahsis Edildi Başvurular İçin Son Gün 11 Nisan

Turizmciye Arazi Tahsis Edildi Başvurular İçin Son Gün 11 Nisan

Referans Gazetesib>Kültür ve Turizm Bakanlığı, muhtelif yerlerde bulunan kamu arazilerini, turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edecek. Tahsis edilecek arazilerle ilgili başvuru 11 Nisan'a kadar yapılmak zorunda.

Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. Duyuruya göre, teknik şartnamede özellikleri belirtilen kamu arazileri, 4957 Sayılı Kanun ile değişik 2634 Sayılı Turizmi Teşvik Kanunu ve bu kanunun ilgili maddesine dayanılarak çıkarılan “Kamu Arazisinin Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek.

Girişimciler, 11 Nisan 2006 tarihinde saat 16.30'a kadar istenen belge ve bilgileri Ankara Emek Mahallesi'nde bulunan İsmet İnönü Bulvarı numara 5 adresindeki Bakanlık Genel Evrak Servisi'ne elden teslim edecekler. Posta yolu ile yapılacak olan başvurular ise dikkate alınmayacak.

Taleplerin değerlendirilebilmesi için ilan edilen parsellere ilişkin ayrıntılı açıklama ve bilgiyi içeren şartname, Ankara Ulus'ta bulunan Döner Sermaye İşletmeleri Merkez Müdürlüğü'nden bedeli mukabili temin edilebilecek. Müracaat esnasında ayrıntılı bilgi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeleri Genel Müdürlüğü Arazi Tahsis Dairesi Başkanlığı'ndan alınabilecek.

Başvurularda,
-Yüzde 5 teminat mektubu alınacak
-Tüm bilgi ve belgeler Türkçe olacak. Yabancılar Türkçe tercümeleri konsolosluklara onaylatarak yabancı dilde verebilecekler.
-Toplam yatırım maliyetinin yüzde 5 oranında kesin ve süresiz teminat mektubu verilecek. Teminat mektubu olmayanlar değerlendirmeye alınmayacak.
-Girişimciler birden fazla parsel için müracaat edebilecekler. Her parsel için ayrı başvuru yapılacak ve yüzde 5 teminat yatırılacak.
-Birden fazla başvurular için yeterli görülen girişimciler arasında, sosyal ve teknik altyapıya katılım amaçlı müzakere yapılacak.
-Tek başvurunun yapıldığı parseller ise arazi tahsis komisyonunca değerlendirilerek sonuçlandırılacak.
-Bölgenin niteliğine göre arazi tahsis komisyonunun belirleyeceği miktarda sosyal ve teknik altyapıya katılım payı istenebilecek.
-Bakanlık, ön izin verilmeyen girişimcilerin kesin ve süresiz teminat mektuplarını iade edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turizmciye-arazi-tahsis-edildi-basvurular-icin-son-gun-11-nisan_42681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!