Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk: Sadece Görev Yerim Değişti

Türk: Sadece Görev Yerim Değişti

Cumhuriyet Gazetesinakıtan'ın kaçak villasını yasallaştıran karara karşı çıktığı için görevden alındığı iddia edilen 3 Numaralı Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyesi Mehmet Cevahir Türk, yalnızca görev yerinin değiştirildiğini söyledi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Küçükçamlıca'daki kaçak villasını yasal hale getiren imar planı değişikliğine karşı çıktığı için görevden alındığı öne sürülen 3 Numaralı Tabiat ve Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu üyesi Mehmet Cevahir Türk, görevden el çektirilmediğini söyledi. Sadece bir görev değişikliğinin söz konusu olduğunu dile getiren Türk, olayları ilginç bir tesadüf olarak niteledi.

Gazetemizin sorularını yanıtlayan Üsküdar Belediyesi'nin AKP'li meclis üyesi de olan Mehmet Cevahir Türk, İstanbul'da 3 adet Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu bulunduğu, ancak 7-8 ay önce yasalarda yapılan değişikliklerle bu sayının 6'ya çıkarıldığını söyledi. Yeni oluşturulan 3 bölge kuruluna deneyimli üyelerin atandığını dile getiren Türk, ''Bizim gibi deneyimli üyelerin yeni üyelere yardımcı olması gerektiği için görev değişiklikleri yapıldı. Bunun olacağını 1-2 ay önceden biliyordum'' dedi. Türk, Unakıtan'ın kaçak villalarını da yasallaştıran 1/5 binlik planların 8 ay önce belediye tarafından hazırlanıp kurula gönderildiğini ve planların uygun bulunarak onaylandığını belirtti. Görüşmeler sırasında 7 üyenin de imar planlarını onayladığını, muhalefetin söz konusu olmadığını anlatan Türk, ''Salı günü toplantımız vardı. O gün yeni bir imar planı onaylamadık. Onaylanmış planlar geçti. Aynı gün de görev değişikliği bildirildi. Bu kesinlikle görevden alma değil'' dedi. Türk, bundan sonra 6 numaralı bölge koruma kurulunda görev yapacağını dile getirdi.

Görevden alınan diğer kurul üyesi ve Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Turgut'un ise konuyla ilgili daha sonra açıklama yapacağı öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-sadece-gorev-yerim-degisti_40955.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!