Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Türk Yapı Sektörü Raporu 2005"in İngilizcesi de Çıktı

"Türk Yapı Sektörü Raporu 2005"in İngilizcesi de Çıktı

yapi.com.tr
"Türk Yapı Sektörü Raporu 2005"in İngilizcesi de Çıktı

b>Yapı-Endüstri Merkezi Araştırma Bölümü tarafından hazırlanan Türk Yapı Sektörü Raporu 2005'in İngilizcesi yayınlandı. Türkiye'de yatırım yapmayı düşünen ve Türkiye'yle ticari faaliyetlerini sürdüren uluslararası firmalar için önemli bir kaynak olan "Turkish Construction Sector Report 2005", inşaat sektörünün gelişimi ve sektörün Türkiye ekonomisindeki yerini gözler önüne seriyor.

"Türk Yapı Sektörü 2005" (Turkish Construction Sector Report 2005), inşaat sektörünün ekonomi içindeki yerini ve gelişimini değerlendirirken, Türkiye ekonomisine genel bir bakış da sunuyor. Kamu yatırımları ve özel yatırımlar, istihdam, sektördeki yasal oluşumlar ve sektör sorunlarının geniş olarak ele alındığı raporda ayrıca; konut gereksinimi, nüfus, deprem, yapı teknolojileri, krediler, gayrimenkul alanındaki gelişmeler, konut dışı üstyapı ve altyapı yatırımları, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik faaliyetleri, müşavirlik hizmetleri, dünya müteahhitlik pazarından alınan pay ve sorunlar aktarılıyor ve yabancı sermaye girişine de değiniliyor.

İnşaat sektörü, inşaat malzemeleri sanayisi, çimento ve toprak ürünleri sanayileri, demir ve demir dışı metaller sanayisi, ahşap sanayisi, doğal taşlar gibi bölümlerin yer aldığı raporda, yan sanayi (iş makineleri, yalıtım, çatı kaplama malzemeleri, boru, ısıtma soğutma havalandırma, asansör, aydınlatma, mutfak-banyo ve mobilya sanayileri) için de özel bölümler hazırlanmış. Her bölümde sanayilerin genel durumu mercek altına yatırılırken, bu sanayilerin Türkiye'de ve dünyada üretim, tüketim, kapasite, ihracat ve ithalat ile ilgili verilerle sanayinin gücü ve sorunları aktarılıyor.

Rapor hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

"Türk Yapı Sektörü Raporu 2005" ve ingilizcesini, Yapı Kitabevi'nden edinebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-yapi-sektoru-raporu-2005in-ingilizcesi-de-cikti_40812.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!