Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkarslan, Akıllı Kapı Üretimini Gerçekleştirdi

72. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer alan Türkarslan Çelik Kapı firması standında, “her geçen gün artan hırsızlık olaylarına karşı” güvenlik ve es

Ticaretb>72. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer alan Türkarslan Çelik Kapı firması standında, “her geçen gün artan hırsızlık olaylarına karşı” güvenlik ve estetik talepleri değerlendirilerek, geliştirilen “Akıllı Kapı” adlı sistem tanıtıldı.

Projenin mimarı ve şirketin ortağı Hüseyin Ülkü, tanıtımda yaptığı açıklamada, “Akıllı Kapı”ya vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Teknolojiden yararlanarak, güvenlik, estetik ve konforu içinde barındıran bir sistem tasarladıklarını, vatandaşların evlerini daha güvenli korumayı amaçladıklarını anlatan Ülkü, “ İnternet aracılığıyla vatandaşların evlerinde yokken bile kapılarının önünü görmesini sağladık. Akıllı kapı sistemi sayesinde evinde olmayan vatandaşların gözü arkada kalmayacak” diye konuştu.

Bu sistemde üretilen çelik kapıların üzerine kurşun geçirmez camla kaplı, yüksek çözünürlüğe sahip bir mikro kamera monte edildiğini belirten Ülkü, kapının, evin içinde kalan bölümdeki kapı dürbünü yerine ise kısa boylu çocukların da kolaylıkla görebileceği bir LCD ekran yerleştirildiğini söyledi.

Ülkü, vatandaşların, evin herhangi bir odasındaki televizyondan yerlerinden kalkmadan, kapı önü görüntülerini izleyebilecekerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Akıllı kapı sistemi, bilgisayar ve internet teknolojilerinden yararlanarak hazırlandı. Sistemin bilgisayar bağlantısı sayesinde kapı üzerinden çekilen görüntüleri arşiv olarak bilgisayar ya da cd’lere kayıt yapılabilmesi sağlandı.

Çelik kapı üzerine yerleştirilen hareket algılayıcılar aracılığıyla kapı önünden geçen her nesnenin fotoğraf ve görüntüsü de bilgisayara kayıt ediliyor.

Vatandaşlar evde yokken bile kapısına gelen kişilerin görüntülerini e-mail ya da cep telefonuna gelen SMS mesajıyla izleyebiliyor, aynı zamanda, internet aracılığıyla da yurtdışından bile canlı yayınla evinin önünü gözetleyebiliyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkarslan-akilli-kapi-uretimini-gerceklestirdi_5645.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!