Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Derneği (TGÜB) 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara'da yapıldı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar seçildi.

yapi.com.tr
Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Genel Kurulu Yapıldı

ürkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Derneği (TGÜB) 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ankara'da yapıldı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar seçildi. Yönetim Kurulu üyeleri ise şöyle belirlendi: Selim Demiren, Levent Akgerman, Ali Şükrü Kahyaoğlu, Sırrı Güvenç.

Genel Kurul'da ısı yalıtımı, enerji tasarrufu ve kaliteli yapılaşma bilincinin geliştirilmesi ve yapı malzemeleri sektöründe uluslararası standartlara uygun çalışmalar yürütülmesi, AB süreci kapsamında uluslararası birlik ve organizasyonlarla yürütülen çalışmalara devam edilmesi kararlaştırıldı.

Ülkemizde çağdaş, güvenli ve sağlıklı yapılaşmaya ve yaşama katkıda bulunabilmek için çalışmalar yürüten TGÜB, kısa adı EAACA olan Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği'nin de üyesi. Avrupa'da, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 18 ülkenin gazbeton üreticilerini temsil eden bir Birlik durumunda olan EAACA, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Komisyonu ile yakın ilişkiler sürdürmekte, üyelerinin çalışmalarını CEN (Avrupa Standardizasyon Komitesi), Brüksel ve Strazburg kriterleri doğrultusunda ilerletebilmesini sağlamakta.

TGÜB ve Türkiye'de Gazbeton
Kasım 1990 tarihinde ülkemizdeki gazbeton yapı malzeme ve elemanları üreticisi firmalar tarafından kurulan "Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği", 16. faaliyet yılını sürdürüyor. Yurt çapında beş üretim tesisine sahip üç firmayı temsil eden derneğe, AKG Gazbeton, Antalya Ytong ve Türk Ytong üye bulunuyor.

Türkiye'de 41 yıldır üretilen ve yıllık üretim kapasitesi 2 milyon 300 bin m³' olan gazbeton sektörü, ülkeye yan sektörleri ile birlikte yaklaşık 200 milyon dolar mertebesinde katma değer sağlıyor.

Türkiye, sahip olduğu üretim hacmi ile dünyanın sayılı büyük gazbeton üreticisi ülkeleri arasında yer alıyor. 2005 yılında Türkiye'de toplam gazbeton satışları 1 milyon 850 bin m³ seviyelerine ulaşıp, gazbeton tüketimi ile Avrupa ülkeleri arasında ilk beşe girdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-gazbeton-ureticileri-birligi-genel-kurulu-yapildi_46636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!