Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'deki Lüks Daireler Sosyal Konut Standardında

İpek şampuan ile adını duyuran Canan Kozmetik'i satarak asıl mesleği olan inşaat sektörüne dönen Necati Akyazıcı, Canan Yapı'nın ilk ve prestij niteliği taşıyan projesi Canan Residence'nin örnek dairelerini tanıttı. Akyazıcı, konut sektöründe genelde bir durgunluk yaşandığını ancak, kısa vadeli iniş çıkışlar olsa da uzun vadede sektörün

Yeni Şafak Gazetesi
Türkiye'deki Lüks Daireler Sosyal Konut Standardında

İpek şampuan ile adını duyuran Canan Kozmetik'i satarak asıl mesleği olan inşaat sektörüne dönen Necati Akyazıcı, Canan Yapı'nın ilk ve prestij niteliği taşıyan projesi Canan Residence'nin örnek dairelerini tanıttı. Akyazıcı, konut sektöründe genelde bir durgunluk yaşandığını ancak, kısa vadeli iniş çıkışlar olsa da uzun vadede sektörün geleceğinin parlak olduğunu kaydetti.

Faiz en önemli kriter

Gayrimenkulün en önemli kriterinin faiz olduğunu kayededen Akyazıcı, 'Faizlerin yüksek olması talebi olumsuz yönde etkiliyor. İnsanlar gayrimenkule yatıracakları parayı faizle mukayese ediyorlar. Hangisinin getirisi daha iyi diye. Ayrıca vadeli konut alımında da faizlerin yüksek oluşu, konutun maliyetini yükseltiyor, ödemeyi güçleştiriyor' dedi.

Türkiye'deki konut stokunun büyük çoğunluğunun eski ve kalitesiz olduğunu hatırlatan Necati Akyazıcı, son yıllarda üst gelir grubuna yönelik olarak yapılan ve lüks diye tabir edilen konutların da aslında lüks olmadığını öne sürdü.

Hareket 25-30 yıl sürer

İnşaat kalitesi, ısı ve ses yalıtımı konusunda Türkiye'deki yapıların Avrupa'nın gerisinde olduğuna dikkat çeken Akyazıcı, 'Konutlarda, işyerlerinde tüketilen enerjide Türkiye, Avrupa'nın iki katı para ödüyor. Bizdeki lüks konutların standardı, Almanya'daki sosyal konut standardına eşit ' diye konuştu.

181 bin dolara residence 300 YTL'ye lüks hizmet

Anadolu yakasında, Ataşehir'in hemen karşısındaki Şerifali bölgesinde yükselen Canan Residence'da 1+1'den, 4+1 ve loft dairelere kadar 5 ayrı seçenek sunuluyor. Projede fiyat aralığı ise 181 bin ile 1 milyon 417 bin dolar arasında değişiyor. En büyük 4+1 dairenin fiyatı 572 bin dolar olduğu projede, en yüksek katlar loft dairelere ayrılmış. 2009 yılında tamamlanacak projede, residence hizmetleri 300-500 YTL arasında değişen aidatla verilecek

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyedeki-luks-daireler-sosyal-konut-standardinda_61665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!