Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulusoy: KOMER, 2010 Sonunda Tamamlanacak

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaptırılan ve tamamlandığında kapalı alan büyüklüğüyle Akdeniz çanağının en büyük kongre merkezi olma özelliği taşıyacak olan Kuşadası Kongre Merkezi'nin, 10 bin kişi kapasiteli kongre salonlarından oluşan ilk bölümünün yıl sonunda tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

Yeni Asır Gazetesi
Ulusoy: KOMER, 2010 Sonunda Tamamlanacak

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaptırılan ve tamamlandığında kapalı alan büyüklüğüyle Akdeniz çanağının en büyük kongre merkezi olma özelliği taşıyacak olan Kuşadası Kongre Merkezi'nin, 10 bin kişi kapasiteli kongre salonlarından oluşan ilk bölümünün yıl sonunda tamamlanmasının planlandığı bildirildi. Kuşadası Kongre Merkezi (KOMER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, yaptırılan kongre merkezinin, Ege Bölgesi ve Aydın'ın turizm potansiyelini olumlu yönde doğrudan etkileyecek bir merkez olacağını söyledi.

KOMER'in arazi büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük, kapalı alan olarak da Akdeniz'in en büyüğü olduğunu belirten Ulusoy şunları kaydetti:
"Tüm isteğimiz merkezin bir an önce tamamlanmasıdır. İnşallah 10 bin kişilik kongre salonları 2010 yılı sonunda tamamlanacak. Geri kalan bin 500 kişilik beş yıldızlı otel, 200 dönümlük eğlence ve alışveriş merkezi ile 600 dönümlük botanik bahçesi 2011 yılına kadar tamamlanmış olacak. Sıkıntıları aşıp KOMER'i hızla tamamlamaya çalışıyoruz."

Ulusoy, bu projeyi ortaya koyduklarında, hiç kimsenin böylesi bir işe başlayabileceklerine, temeli attıklarında da biteceğine inanmadığını dile getirerek, "Geldiğimiz noktada buradan geri dönüş yok. Hep birlikte kongre merkezini bitireceğimize inanıyoruz. Burası sadece Kuşadası'nın değil Ege Bölgesi'nin malıdır" dedi.

KOMER Yönetim Kurulu Üyesi de olan Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ise yapım çalışmalarının aksatılmadan yürütülmesi için tüm önlemlerin alındığını belirterek, "Ekonomik krize rağmen inşaat devam ediyor. Hizmete girdiği andan itibaren kongre vadisinin Kuşadası ve Türk turizmine büyük katkıları olacak" diye konuştu.

Turizm Bakanlığı Çalışanları Vakfı, TÜRSAB, Aydın İl Özel idaresi ve Kuşadası Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu 60 kurum ve kuruluşun ortaklığında yaptırılan KOMER'in toplam 250 milyon liraya mal olmasının öngörüldüğü bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulusoy-komer-2010-sonunda-tamamlanacak_77950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!