Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Unakıtan Gitti, Norveçli Emekliler Unutuldu

Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan’ın bakanlıktan ayrılması Norveçli emeklileri de olumsuz etkiledi. Unakıtan’ın bakanlıktan ayrılmasıyla, “Norveçli Emekliler” projesi havada kaldı. Unakıtan’ın bakanlığı döneminde “Norveçli Emeklilere Çeşme’de 5 bin konut” yapılacağı ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Norveçli yaşlılar için “köy”ler kurulacağına

Milliyet Gazetesi
Unakıtan Gitti, Norveçli Emekliler Unutuldu

Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan’ın bakanlıktan ayrılması Norveçli emeklileri de olumsuz etkiledi. Unakıtan’ın bakanlıktan ayrılmasıyla, “Norveçli Emekliler” projesi havada kaldı. Unakıtan’ın bakanlığı döneminde “Norveçli Emeklilere Çeşme’de 5 bin konut” yapılacağı ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Norveçli yaşlılar için “köy”ler kurulacağına ilişkin açıklamalarına karşılık, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek projeye sahip çıkmadı.

CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan’ın soru önergesine verilen yanıt, proje için bugüne kadar somut bir adım atılmadığını gösterdi.

Şimşek, “İzmir Çeşme’de yaklaşık 2 milyon 500 bin metre yüzölçümlü alanda Norveçli yaşlı ve emekliler için konut, huzurevi, sağlık işletmeleri, sosyal tesisler, spor alanları yapılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca bu alanın Turizm merkezi ilan edilerek çalışmalara başlanacağı yönünde çıkan haberlere rağmen böyle bir taşınmazın tahsisi, kiralanması ya da satışı hakkında Bakanlığımızca yapılan bir işlem bulunmamaktadır” dedi.

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ise yanıtında ‘Norveçli emekliler’ için Norveç ve Türkiye arasında imzalandığı ifade edilen anlaşma konusunda gerek görüş alınması gerekse huzurevi açılması ve işletilmesi konularında herhangi bir talepte bulunulmadığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/unakitan-gitti-norvecli-emekliler-unutuldu_73169.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!