Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üretilen Çimentonun 9.8 Milyon Tonu İhraç Edildi

Türkiye Müstahsilleri Birliğince yasa gereği iki ay gecikmeli olarak açıklanan çimento ve klinker üretimi, ihracatı ve iç satış verileri açıklandı. Ağustos ayı sonu itibariyle tamamı özel sektöre ait fabrikalarda 25 milyon 554 bin 185 ton çimento üretildi. Türkiye'nin ağustos ayı sonu itibariyle toplam çimento ihracatı ise 9 milyon 867 bin 922 bin

Dünya GazetesiTürkiye Müstahsilleri Birliğince yasa gereği iki ay gecikmeli olarak açıklanan çimento ve klinker üretimi, ihracatı ve iç satış verileri açıklandı. Ağustos ayı sonu itibariyle tamamı özel sektöre ait fabrikalarda 25 milyon 554 bin 185 ton çimento üretildi. Türkiye'nin ağustos ayı sonu itibariyle toplam çimento ihracatı ise 9 milyon 867 bin 922 bin ton düzeyinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi çimento üretiminin büyük bölümü yine Marmara bölgesindeki çimento fabrikalarından sağlandı. Ağustos sonunda Marmara bölgesindeki fabrikalardan 6 milyon 910 bin 115 ton çimento üretilirken, bu bölgeyi 5 milyon 229 bin 795 tonla İç Anadolu bölgesindeki fabrikalar izledi. Aynı dönemde Akdeniz bölgesindeki fabrikalardan 3 milyon 547 bin 107 ton, Karadeniz bölgesindeki fabrikalardan ise 3 milyon 114 bin 628 bin ton çimento üretildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uretilen-cimentonun-9-8-milyon-tonu-ihrac-edildi_74768.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!