Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uzmanlarından Afrika’ya Yatırım Tüyoları

‘Gateway to Africa’ seminerinde, Afrika’da yatırım imkanları, gelişen piyasalarda finansman olanakları, risk yönetimi, ihracat kredi sigortası, yatırım sigortaları ve Kuzey Afrika ülkelerinin hukuki yapısı gibi birçok önemli konuya yer verildi. Seminere, enerji, petrol, havacılık, inşaat, tekstil ve denizcilik sektörlerinin önde gelen

yapi.com.tr
Uzmanlarından Afrika’ya Yatırım Tüyoları

Fransa’nın en büyük global sigorta aracılık şirketi olan Gras Savoye ve önde gelen uluslararası hukuk firmalarından Gide Loyrette Nouel, Afrika’daki yatırım olanaklarının tartışıldığı ‘Gateway to Africa’ (Afrika’ya Açılan Kapı) seminerine ev sahipliği yaptı. 21 Ekim’de The Ritz Carlton İstanbul’da gerçekleşen seminerde, Afrika’da faaliyet gösteren ve yatırım yapmayı planlayan Türk işadamlarına, kıtadaki faaliyetlerini destekleyici çözümler ve ticaret altyapıları hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

‘Gateway to Africa’ seminerinde, Afrika’da yatırım imkanları, gelişen piyasalarda finansman olanakları, risk yönetimi, ihracat kredi sigortası, yatırım sigortaları ve Kuzey Afrika ülkelerinin hukuki yapısı gibi birçok önemli konuya yer verildi. Seminere, enerji, petrol, havacılık, inşaat, tekstil ve denizcilik sektörlerinin önde gelen şirketlerinden yetkililer katıldı.

Seminerde, Gide Loyrette Nouel hukuk, Gras Savoye risk yönetimi, İslam Kalkınma Bankası’nın uzmanları da bankacılık ağı ile yatırım ve ihracat kredi sigortası konularında katılımcılara bilgi verdi.

Afrika, Avrupa Birliği, Amerika ve Asya ile yapılan ticari faaliyetlere alternatif oluyor

Gras Savoye Türkiye İş Geliştirme Direktörü Ali Furtun, ihracatçıların Afrika kıtasındaki faaliyetlerinin giderek arttığına dikkat çekerek, Türk yatırımcılarına, günden güne gelişip yeni pazar fırsatları sunan Afrika kıtasını keşfetme imkanı sunduklarını belirtti. Furtun, Afrika kıtasının, yeni pazar arayışında olan ihracatçılara, Avrupa Birliği, Amerika ve Asya ile yapılan ticari faaliyetlere alternatif olanaklar sunduğunun altını çizdi. Özellikle Türk inşaat şirketlerinin kıtadaki varlığının dikkat çekmeye başladığını ifade eden Furtun, Afrika kıtasının Türk şirketlerine yeni imkanlar sunduğunu belirtti.

Gide Loyrette Nouel Abu Dabi ofisi ortağı Yassir Ghorbal, Kuzey Afrika ülkelerinin küresel ekonomik krizden nispeten daha az etkilendiğini ve 2008 yılında yüzde 6, 2009 yılında ise yüzde 3.1’lık bölgesel büyüme oranı ile, bu bölgenin yabancı yatırımcılar için cazip olduğunu belirtti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/uzmanlarindan-afrikaya-yatirim-tuyolari_73606.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!