Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Varyap Meridian'e İki Ödül

Varyap, TOKİ ve Emlak GYO ortaklığıyla hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek yüksek standartlı yeşil gayrimenkul projesi Varyap Meridian, merkezi Londra’da bulunan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde iki dalda ödül almaya hak kazandı. CNBC işbirliği ile gerçekleştirilen 2009 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, 16 Ekim’de Londra’da düzenlenecek

yapi.com.tr
Varyap Meridian'e İki Ödül

VaryapTOKİ ve Emlak GYO ortaklığıyla hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek yüksek standartlı yeşil gayrimenkul projesi Varyap Meridian, merkezi Londra’da bulunan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde iki dalda ödül almaya hak kazandı. CNBC işbirliği ile gerçekleştirilen 2009 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, 16 Ekim’de Londra’da düzenlenecek ve dünyanın önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarını bir araya getirecek bir törenle verilecek. Törene Varyap, Türkiye’den geniş bir katılımla iştirak edecek.  

Dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden ikisini aldıkları için duydukları memnuniyeti belirten Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, “Varyap, dünyanın en iyi gayrimenkul profesyonellerini bulmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada gösterdiği performansla yalnızca Türkiye çapında değil, Avrupa’da da liderliğini kanıtlamış oldu” diye konuştu. Bu ödülleri başlangıç olarak değerlendiren Varlıbaş, tasarım aşamasından başlayarak büyük titizlikle yürüttükleri Varyap Meridian’in Türk gayrimenkul sektörünün dünyada tanınan yüzü olmasının yanı sıra dünyanın en çok tanınan projelerinden biri olacağına inandıklarını kaydetti. 

Türkiye’nin ilk ve tek lüks yeşil karma projesi

Varyap, Meridian Projesi ile son yıllarda uluslararası gayrimenkul geliştirme sektöründe en çok kabul gören, bulunduğu çevre ve doğal ortamla uyumlu tasarım ve uygulama gerektiren “bütünsel sürdürülebilirlik” anlayışını Türk gayrimenkul piyasasına sundu. Türkiye’nin yeni finans merkezi olan Ataşehir/Anadolu Yakası’nın son büyük arsasında ”LEED” kriterlerine göre yapılan karma proje kapsamında 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşuyor. Toplam 107 bin metrekarelik alana yayılı olan Varyap Meridian’in yüzde 90’ı yeşil alandan, 13 bin metrekarelik alanı ise binalardan oluşacak. Daha tasarım aşamasında alınan önlemler, çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimiyle projede %40’a varan enerji ve su tasarrufu, proje sakinlerine yüksek konforda minimum tüketim maliyeti sağlayacak. LEED Sertifikasyon programı dahilinde Türkiye’nin ilk ve tek lüks yeşil karma projesi olan VARYAP Meridian’de yaşam 2011’de başlayacak.

Binlerce proje yarışıyor

Dünyanın en iyi gayrimenkul profesyonellerini ve projelerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen yarışma kapsamında projeler, Avrupa & Afrika, Asya Pasifik, Büyük Britanya, Güney & Kuzey Amerika ve Ortadoğu olmak üzere toplam 5 bölgeden katılabiliyor. 21 Kategoride gerçekleştirilen yarışmada önce kategori birincileri seçiliyor. Kategori birincileri ise 2009 yılı içerisinde yapılacak farklı bir değerlendirme ile tekrar yarışacak ve bu yarışma sonucu her kategoride dünyanın en iyileri seçilecek. Varyap Meridian ise Avrupa bölgesinin en beğenilen Gayrimenkul Projesi ve Yüksek Bina Projesi seçilerek, dünyanın en iyileri değerlendirmesi için finale kaldı. Tüm dünyada sonuçları büyük bir heyecanla beklenen ve oldukça yoğun bir ilgi gösterilen yarışmaya 2008 yılında 97 ülkeden 4 binden fazla proje katıldı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-meridiane-iki-odul_71624.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!