Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaşar Üniversitesi, 40 Milyon Dolarlık Kampus Kuracak

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Ayan, Seferihisar'da 300 dönümlük arazi üzerinde 40 milyon dolara mal olacak bir kampus kuracaklarını sö

Dünyab>Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Ayan, Seferihisar'da 300 dönümlük arazi üzerinde 40 milyon dolara mal olacak bir kampus kuracaklarını söyledi.

2002'de 50 öğrenciyle eğitim yaşamına başladıklarını belirten Prof. Dr. Ayan, gerçekleştirdikleri büyük atılımlarla, bugün 600 öğrenciye yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda eğitim sunmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

2004-2005 eğitim öğretim yılına iddialı girdiklerini kaydeden Ayan, hızla artan öğrenci sayısı nedeniyle Bornova'da daha önce DYO tesisleri olarak kullanılan 3 bin 500 metrekarelik alanı, 2005-2006 eğitim öğretim yılında idari ve eğitim binası olarak kullanmak için hazırlıklarını sürdürdüklerini açıkladı.

Ayan, "Bornova'da önümüzdeki yıl hizmete açılacak eğitim ve idari binaları, 2007-2008 yılında Seferihisar'da kurulacak Yaşar Üniversitesi Kampusü'ne geçiş için bir basamak olacak. Mütevelli Heyeti Başkanımız Selçuk Yaşar'ın, Seferihisar'da, kendisine ait çiftlikten üniversitemize tahsis ettiği 300 dönümlük arazide 5 bin öğrenci kapasiteli, uluslararası standartlarda bir kampus kurmak için altyapı çalışmalarına başladık. Yaşar Üniversitesi'nin prestij projesi olacak bu örnek kampuste, öğrenci ve akademisyenlerin tüm gereksinimlerini karşılayacak birimler yer alacak. 40 milyon doları aşkın bir yatırımla kurmayı planladığımız kampuste, sosyal, kültürel tesisler, dinlenme, barınma ve spor alanlarının yanısıra; teknoloji ve eğitim projelerini hızla yaşama geçirecek araştırma merkezleri açılacak" diye konuştu.

Dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıktıklarını kaydeden Ayan, ABD ve İngiltere'nin seçkin üniversiteleriyle eğitim ve öğrenci değişim programları konusunda ortak çalışmalar yürüttüklerini kaydederek, kurulacak kampuste dünyanın değişik üniversitelerinden akademisyenlerin bilimsel araştırmalar yapacağı bir uluslararası proje havuzu oluşturacaklarını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasar-universitesi-40-milyon-dolarlik-kampus-kuracak_20171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!