Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yatırımcıya 100 Bin Dönümlük 'Organize' Arazi Tahsis Edilecek

İş dünyasında heyecan yaratan teşvik paketi yatırımcıları harekete geçirirken, Hazine ve Maliye ağırlıklı olarak tekstil, ilaç, tarım, yenilebilir enerji, teknoloji firmalarına yatırım yeri tahsisi için kolları sıvadı. Organize sanayi bölgeleri (OSB) içindeki 100 bin dönümlük arazi yatırımlara tahsis edilecek

Sabah Gazetesi
Yatırımcıya 100 Bin Dönümlük 'Organize' Arazi Tahsis Edilecek

İş dünyasında heyecan yaratan teşvik paketi yatırımcıları harekete geçirirken, Hazine ve Maliye ağırlıklı olarak tekstil, ilaç, tarım, yenilebilir enerji, teknoloji firmalarına yatırım yeri tahsisi için kolları sıvadı. Organize sanayi bölgeleri (OSB) içindeki 100 bin dönümlük arazi yatırımlara tahsis edilecek. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın "Yatırımcı bulduğumuzda sunacağımız arazi yok" çağrısına Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) yanıt verdi.

Kuruluş, Türkiye genelindeki 258 organize sanayi bölgesinde yatırımcılara tahsis edilebilecek arazilerin listesini çıkardı. Ajans, 150 dönüm tek parça arsaların listesini isterken, bu talebe uygun 10 bin hektarlık (100 bin dönüm) arazi tespit edildi. OSBÜK Başkanı Mahmut Yılmaz, "Mevcut arsalar değerlendirilmiş olacak. Üstelik OSB içindeki bu alanların bir çoğunda altyapı hazır. Bu liste, firmalar hangi bölgede fabrikasını kurmak istiyorsa ona uygun arsa, araziyi bulmasını kolaylaştıracak" dedi.

135 milyon TL'lik avantaj

OSBÜK Başkanı Yılmaz, yıllık 100 milyon metreküp tüketimi bulunan ve 30 Ekim'e kadar BOTAŞ ile doğalgaz alım anlaşması imzalayan OSB'lere toplam yüzde 7 oranında indirim yapılacağını söyledi. OSB'lerde yıllık doğalgaz tüketiminin 4.5 milyar metreküp olduğunu anımsatan Yılmaz, OSB'lerin 135 milyon lira tutarında bir fiyat avantajı sağlayacaklarını belirtti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimciya-100-bin-donumluk-organize-arazi-tahsis-edilecek_73195.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!