Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Barajlar İhale Programında

Yeni Barajlar İhale Programında

Referans Gazetesi
72 Yeni Barajlar İhale Programında

005 yılı yatırım programı kesinleşen Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, 29 adet baraj ve hidroelektrik santralının (HES) yapımına yönelik projeleri, bir program çerçevesinde bu yıl içinde ihaleye çıkması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre, yüzde 10 ödeneği hazır olan baraj ve HES'in kesin projeleri için,ihaleler yıl içinde peyderpey gerçekleştirilecek.

DSİ'nin yatırım uygulama planına göre yüzde 10 ödeneği hazır olan, baraj ve hidroelektrik projeleri arasında, Kütahya-Hasanlar, Çankırı-Koyunbaba, Afyonkarahisar-Kuruçayır barajları ve Silvan barajı ve HES yer alıyor.Bu baraj ve HES'lerin ardından, DSİ'nin İhale Programı'nda bulunan diğer barajların kesin projelerinin hazırlanması ve ihaleleri ise gerekli ödeneğin sağlanması halinde bu yıl içinde yapılması öngürülüyor.

Kesinleşen projeler
DSİ'nin 2005 yılı kesinleşmiş proje ihale programı kapsamında yer alan baraj ve HES'ler şöyle:"İzmir-Ödemiş Aktaş Barajı, İzmir-Yiğitler, Kütahya-Hasanlar barajı, Ankara-Karşıyaka, Çankırı-Koyunbaba, Hatay-Gönençay, Mersin-Pamukluk, Amasya Merkez Değirmendere, Erzurum-Sancaklar, Erzincan-Turna Çayı Barajı, Diyarbakır-Ergani barajı, Diyarbakır-Çermik Kale barajı, Kırklareli-Çayırdere barajı, Van-Çaldıran Çubuklu barajı, Afyonkarahisar-Kuruçay Barajı, Sivas-Güneykaya, K.Maraş-Geben Barajı, Kilis-Musabeyli, Kilis-Afrin barajı, Denizli-Akbaş barajı, Muğla-Gökçeler Barajı, Kastamonu-Gökırmık-Kırık barajı, Karıca Regülatörü ve Darıca I HES'i, Silvan barajı ve HES'i, Obrucak Barajı ve HES'i ile Taşköprü barajı ve HES'i."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-barajlar-ihale-programinda_40477.html

Read Comment Section
72 Yorum Yorum Yaz
  • Bu göletin köyümüze faydasından çok zarar getireceğini düşünüyorum.Topraklar sulansın diye Büyük bir toprak kaybına değer mi.Köyümüzde 3 yerde su kaynağı var. Bu sular kanallara alınsa su kaybı olmadan her yer sulanır.Yazık olacak suya gömülen topraklara.Toprak oluşumu kolay mı ki kolayca kaybedelim. Köylüler tarlamızı yüksek fiyata satarız diye ses çıkarmıyorlar. Lütfen bu Projeden vazgeçelim.Suyu Yüksek kanaletlere alalım çevre köylere(Mahalleler) de yeter.Zaten Gebenden çok öbür Köylere yarayacak. Geben in toprağına karşılık öbür köylere su. lütfen yeniden değerlendirelim eksileri artıları. YANITLA
  • Van çaldıran çubuklu köyü barajı hakında neden kesin açıklamalar YANITLA
  • Yaklaşık olarak 50 yıldır bu barajdan bahsedildiği söyleniyor ama bir türlü. Yapılmıyor nedense YANITLA
  • Van çaldıran barajı ne zaman yapılacak son haberlerde ihleye girmiş olması barajın kesinleştiği dogrumu YANITLA
  • Erzurum çat yavi barajı nezaman ihale yapılacak YANITLA
72 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  3  |  4  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!