Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yeni Bir Kızılay Düşünün

Çankaya Belediyesi, Kızılay’ın eski canlılığını yeniden kazanması ve Başkent Ankara’nın temsil merkezi konumuna gelmesi için “Yeni Bir Kızılay Düşünüyorum” başlıklı bir forum düzenliyor. Forumda “Nasıl Bir Kızılay”, “Nasıl Bir Kent Merkezi” sorularının yanıtı aranacak.

Hürriyet ANKARA
Yeni Bir Kızılay Düşünün

Çankaya Belediyesi, Kızılay’ın eski canlılığını yeniden kazanması ve başkent Ankara’nın temsil merkezi konumuna gelmesi için “Yeni Bir Kızılay Düşünüyorum” başlıklı bir forum düzenliyor.

İnşaat Mühendisleri Odası’nda, 26 Aralık 2009 cumartesi günü düzenlenecek foruma CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, CHP Ankara Milletvekili Hakkı Süha Okay, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Türk Kızılayı Başkanı Tekin Küçükali, Çankaya Kaymakamı Hulusi Arat, Altındağ, Yenimahalle, Keçiören, Gölbaşı belediye başkanları ile akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları temsilcileri katılacak.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Kızılay’ın tarihsel kimliği ile bugün yaşadığı sorunların, belediye başkanları, medya ve meslek odası temsilcileri gibi çeşitli toplumsal kesimlerden gelen temsilcilerle tartışacağını bildirdi.

Forumda “Nasıl Bir Kızılay”, “Nasıl Bir Kent Merkezi” sorularının yanıtının aranacağını kaydeden Tanık, kent merkezinin çöküntüleşme sürecinin geriye döndürülüp Kızılay’ı hak ettiği konuma kavuşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-bir-kizilay-dusunun_75193.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!