Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Yöntem Değişiyor

'Yeni İhale, Yeni Ödeme Planıyla Yapılacak'

'Yeni İhale, Yeni Ödeme Planıyla Yapılacak'

Sabah Gazetesilaştırma Bakanı Yıldırım, olası yeni ihalenin yeni ödeme planıyla yapılacağı mesajını verdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Galataport ihalesine ilişkin sürecin devam ettiğini, ihalenin henüz iptal edilmediğini söyledi. Yıldırım, olası yeni bir ihalede, tartışmalara yol açan ödeme planıyla ilgili değişiklik yapılacağı mesajını verdi.

Asıl olan işletme
İhalede, 49 yıllık işletme süresinin sonuna kaydırılan ödeme planının eleştirildiği, açılması olası yeni bir ihalede ödeme planıyla ilgili neler düşündüğü sorusunu da Yıldırım, "Bütün bu olanlardan yazılan çizilenlerden ve konuşulanlardan sonra hiçbir şey olmamış gibi aynı şekilde yeni bir ihaleye çıkılmaz" diyerek yanıtladı. Ödeme planının kamu lehine düzeltilmesi için TDİ'ye yetki verilmesi yönünde yazılı görüş bildirdiklerini anımsatan Yıldırım, "Bu bile olmasa ihalede kamu yararı sağlanmıştır" dedi. Yıldırım şöyle devam etti: "Asıl olan burada, işletme hakkıyla alınacak para değil. İstanbul'un en güzel yerine kruvaziyer limanı yapmak ve burada iş ve istihdam yaratarak ülkeye katma değer sağlamaktır. Yeni açılacak olası bir ihalede öncelikle yargı kararında belirtilen eksikliklerin ve uyumsuzluklar giderilmeli"

"Biz koalisyon değiliz"
Yıldırım, Galataport ihalesiyle ilgili olarak kabine içinde görüş ayrılığı olduğu yönünde bir hava oluştuğunu belirterek, bundan rahatsızlık duyduğunu gizlemedi. Ancak bir görüş ayrılığı olmadığını savunan Yıldırım, "Biz, koalisyon hükümeti değiliz. Bakanlar görüşür, anlaşır. Sayın Bakan Şener'in de diğer bakanların da lideri Sayın Başbakanımızdır. Bu anlamda görüş ayrılıklarının giderecek yer de Sayın Başbakan'dır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-ihale-yeni-odeme-planiyla-yapilacak_41119.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!