Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yenilenebilir Enerji ve Havacılık Teknolojileri Alanında Isparta Önemli Bir Potansiyele Sahip

Isparta'nın, ABD'nin Indiana Eyaleti'ndeki kardeş şehri Muncie'den gelen bir grup işadamı, Davraz Kayak Merkezi'nde Ispartalı işadamlarıyla, ortak yatırım projeleri üzerine görüş alışverişinde bulundu.

yapi.com.tr / AA
Yenilenebilir Enerji ve Havacılık Teknolojileri Alanında Isparta Önemli Bir Potansiyele Sahip

STRONG>Isparta'nın, ABD'nin Indiana Eyaleti'ndeki kardeş şehri Muncie'den gelen bir grup işadamı, Davraz Kayak Merkezi'nde Ispartalı işadamlarıyla, ortak yatırım projeleri üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Muncie Belediye Başkanı Sharon Mcshurley, Indiana Connersville Eyaleti Ekonomik Kalkınma Grubu Müdürü Brayn Coats, Ticaret ve Kalkınma Ofisi Ekonomi Başkanı Jay Julian ve Doğu Indiana Eyaleti Merkez Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dan Zuerner, kardeş şehir çalışmaları çerçevesinde Isparta'ya geldi. Heyet, Davraz Kayak Merkezi'ndeki Sirene Davras Otel'de gerçekleştirilen toplantıda Ispartalı işadamlarıyla buluştu.

Heyete başkanlık eden Dan Zuerner, yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki diyaloğu artırmak istediklerini söyledi. Isparta ve Muncie'nin özellikle güneş enerjisi konusunda benzer yanları bulunduğuna değinen Zuerner, bu alanda iki ülke iş adamlarının karşılıklı projeler geliştirebileceklerine değindi.

Federal hükümetin Indiana'da yatırımcılara çeşitli konularda avantajlar sağladığına da işaret eden Zuerner, Ispartalı iş adamlarını Muncie'de yatırım yapmaya çağırdı. Zuerner, bazı ABD'lilerin Türkiye hakkında yanlış düşüncelere sahip olduğuna da dikkati çekerek, bu ziyaretle heyetin Türkiye'yi daha yakından tanıma şansı yakaladığını kaydetti.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Uzmanı Mehmet Pehlivan, bölgenin ekonomik verileri ve yatırım olanakları hakkında bilgi verdi. Isparta'nın turizm potansiyelini anlatan Pehlivan, kentin eski çağlardan bugüne pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığını, özellikle Yalvaç'taki Psidia Antiocheia Antik Kenti'nin büyük ilgi gördüğünü bildirdi.

Isparta'da kozmetik, gül, mermer, kiraz ve elma yetiştiriciliğinin öne çıkan sektörler olduğunu aktaran Pehlivan, yenilenebilir enerji ve havacılık teknolojileri alanında da Isparta ve bölgenin önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin de, Antalya, Isparta ve Burdur hakkında bilgiler verdi. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç da, Amerikalı iş adamlarını, Isparta'ya yatırım yapmaya beklediklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenilenebilir-enerji-ve-havacilik-teknolojileri-alaninda-isparta-onemli-bir-potansiyele-sahip-_85463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!