Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yerel Yönetimler Her Yatırımı Desteklemeli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel yönetimlerin her türlü yatırıma destek vermesi gerektiğini söyledi. Gökçek, Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde düzenlenen 4.Ulusal Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Yerel Yönetimler Yasası çıkarılmadan önce İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde Ankara Büyükşehir

Hürriyet Gazetesi
Yerel Yönetimler Her Yatırımı Desteklemeli

nkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel yönetimlerin her türlü yatırıma destek vermesi gerektiğini söyledi. Gökçek, Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde düzenlenen 4.Ulusal Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Yerel Yönetimler Yasası çıkarılmadan önce İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin deneme uygulaması yaptığını bildirdi.

Uygulamada alt yapı hizmetlerinin belediye tarafından ücretsiz gerçekleştirilmesinin yatırımları hızlandırdığını, istihdam kazandırdığını ve yerel yönetime geri dönüşünün sağladığını belirten Gökçek, İvedik Organize Sanayi’nde yatırımcıya teşvik amacıyla yapılan altyapı yatırımı sonucu 20 bin kişiye iş imkanı oluşturulduğunu kaydetti.

Eğitim de desteklenmeli

Gökçek, belediyelerin alt yapının yanı sıra eğitime de destek vermelerinin önemli olduğunu vurgulayarak, Teknokentler kurulması için üniversitelere öncülük yapılması gerektiğini ifade etti.

Yerel yönetimlerin yatırımcılara her türlü desteği vermesi gerektiğe işaret eden Gökçek, şöyle devam etti:

"Bazı mimarlar bunları anlayamıyorlar. 50-100 yıl öncesinin kafasıyla hareket ediyorlar. Sağlıkla ilgili bir yatırım için bize gelen olursa biz bu taleplerini en geç 40 gün içinde hallediyoruz. Burada 'rant dağıtılıyor' diyorlar. Oysa o rant milletin. Alışveriş merkezleri var. Orada da bu mantığı gördüm. 'İflas ediyorlar' diyenler var. Oysa bu dünya çapındaki bir ekonomik krizin yansıması. Net olarak AVM’lere de aynı desteği verdik. Bu alanda bir doyum olduğunda belli standartlar ararsınız. Kent merkezlerinden daha uzaklara AVM’lerin açılmasına izin verirsiniz. Ama bazı ilçe belediye başkanlarının AVM’lere köstek olduğunu biliyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yerel-yonetimler-her-yatirimi-desteklemeli_73519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!