Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yıldırım Belediyesi Kendi Bütçe İmkânları İle 1680 Konut Yapıyor

Uzun süre gizli tutulan inşaat alanının Akçağlayan Mahallesi ve Otosansit’in üst kısmı olduğunu açıklayan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, A, B ve C şeklinde üç tipte yapılacak konutların 2006 sonunda biteceğini söyledi.

Zamanzun süre gizli tutulan inşaat alanının Akçağlayan Mahallesi ve Otosansit’in üst kısmı olduğunu açıklayan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, A, B ve C şeklinde üç tipte yapılacak konutların 2006 sonunda biteceğini söyledi.

Bursa’nın merkez belediyelerinden Yıldırım Belediyesi, Akçağlayan Mahallesi’nde bin 680 konut yaptıracağını açıkladı. Yar-i Kadim’de düzenlediği basın toplantısı ile bir yıllık çalışmalarını anlatan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, konut yapımı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini aktardı. Uzun süre gizli tutulan konut yerlerini de açıklayan Başkan Keskin, Akçağlayan Mahallesi ve Otosansit’in üst kısmındaki boş alana yapılacak konutların belediyenin kendi bütçesiyle inşa edileceğini ve 2006 sonuna kadar biteceğini söyledi. Konutların A, B ve C şeklinde üç tipte yapılacağını kaydeden Keskin, A ve B tipi konutların yoksul aileler için yapılacağını, C tipi konutun ise zenginlere yönelik olarak villa şeklinde teslim edileceğini belirtti. Keskin, villalardan elde edilecek gelirin diğer konutların yapımında kullanılacağını da sözlerine ekledi. Yıldırım Belediyesi’nin Bursa’da bir ilk olarak uyguladığı bir başka proje olan deprem envanteri çalışmalarının geldiği aşama hakkında da bilgi veren Keskin, şu ana kadar yapılan incelemeler sonucunda Yıldırım’daki konutların binde 5’inin oturulamaz durumda olduğunu kaydetti. Bu oranın beklentilerin çok altında olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Keskin, 100 bin hanenin tamamının kontrolden geçirileceğini vurgulayarak, “Deprem bölgesinde yaşıyoruz. Kafamızı kuma gömerek beklemenin bir anlamı yok.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yildirim-belediyesi-kendi-butce-imkanlari-ile-1680-konut-yapiyor_25151.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!