Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yuvarlak Çaya, Sanatçı ve Siyasilerden Destek

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Yuvarlak çay üzerine kurulması planlanan hidroelektrik santralına (HES) karşı başlatılan eylemler devam ediyor. Köyceğiz Turizm ve Doğayı Koruma Derneği ile Yuvarlak Çay'ı Koruma Platformu tarafından organize edilen eylemlere, ünlü Sanatçı Leman Sam, CHP Muğla milletvekilleri Dr. Ali Arslan, Prof. Dr. Gürol Engin,

Yeni Asır Gazetesi
Yuvarlak Çaya, Sanatçı ve Siyasilerden Destek

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Yuvarlak çay üzerine kurulması planlanan hidroelektrik santralına (HES) karşı başlatılan eylemler devam ediyor. Köyceğiz Turizm ve Doğayı Koruma Derneği ile Yuvarlak Çay'ı Koruma Platformu tarafından organize edilen eylemlere, ünlü Sanatçı Leman Sam, CHP Muğla milletvekilleri Dr. Ali Arslan, Prof. Dr. Gürol Engin, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile İl Genel Meclisi üyeleri de destek verdi.

Büyük alan

Pınar köy Anıt Tepe'de toplanan yaklaşık 3 bin kişi, pankart açıp Yuvarlak çaya yürüdü. Eyleme destek veren CHP'li vekiller konunun TBMM'ne taşınarak, gerekli önergelerin verileceğini söyledi. Bölgehalkından Mustafa Taşkın tarafından okunan basın açıklamasında "Baraj için çok büyük bir alanda ağaç kesimleri yapılmıştır. Kurulmak istenen HES'in üreteceği elektrik, çok küçük bir miktardır. Ancak bu üretim için kurulacak şantiye muazzam büyüklükte bir alanı kaplayacaktır" dedi.

Taşkın, "Yuvarlak çay üzerinde hidroelektrik santralı yapılmasını, suya set çekilmesini, kaynağında içilebilen suyun kirletilmesini, çevremizin beton duvarla örülmesini, tarihimizin çiğnenmesini, Köyceğiz havzasının tuzlu suyla dolmasını, zirai toprakların çoraklaşmasını, yöredeki kaplıcaların susuz kalmasını, yaban hayata zarar gelmesini istemiyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yuvarlak-caya-sanatci-ve-siyasilerden-destek_75352.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!