Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Dedemli'ye Yeni Yerleşke
BÖLÜM SPONSORU

Zorlu: Yargıya Gitmeyeceğim

Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, satışın düşürülmesi için yargı yoluna gideceğini söylerken, iki kardeşin aralarında yaptıkları paylaşım sonrasında Ege Palas’ın sorumluluğunu üstlenen Nafiz Zorlu ise dava açma gibi bir niyetinin bulunmadığını, İş Bankası’nın bugüne kadar büyük anlayış gösterdiğini kaydetti.

Milliyet Gazetesi
Zorlu: Yargıya Gitmeyeceğim

İzmir’in simge otellerinden Ege Palas, Mazhar Zorlu Holding bünyesindeki şirketlerin İş Bankası’na olan borçlarından dolayı icradan satışa çıkarıldı. Elazığlı Açılım Grup tarafından satın alındı. Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, satışın düşürülmesi için yargı yoluna gideceğini söylerken, iki kardeşin aralarında yaptıkları paylaşım sonrasında Ege Palas’ın sorumluluğunu üstlenen Nafiz Zorlu ise dava açma gibi bir niyetinin bulunmadığını, İş Bankası’nın bugüne kadar büyük anlayış gösterdiğini kaydetti. Konuyla ilgili DHA’nın sorularını yanıtlayan Zorlu, şöyle dedi:

‘Kırgın değilim’

“Bizim şirketimizin nasıl borç ödediği belli. Sadece faaliyetten kazancı olan parayla mevcut borcu ödeyemez. Bir yeri satacak ki öyle kapatacak. Ancak ben bizi finanse eden bankaların bizimle olan ilişkisini de biliyorum. Bize karşı çok centilmence davrandılar. Ellerinde yeterli teminatları olmalarına rağmen hiçbir şekilde bir koz konusu yapıp aşırı taleplerde bulunmadılar. Borcu büyütmediler, gecikmeleri tolere ettiler. Bu mesele çok fazla uzadı ve sonunda bu harekete giriştiler. Artık Ege Palas prensipte satıldı. Bankaya karşı bir sitem ve kırgınlıkta bulunmak bana göre mümkün değil. Şu anda bir girişim yapmayı kendi adıma son derece kabul edilemez görüyorum. O insanlar bizimle, 8-9 sene hiçbir temerrüt uygulamasına sokmadan iyi münasebet içinde oldular. Kendilerine minnettarım.”

“Yine çalışır yine yaparız”

Otelin satışıyla ilgili çok üzgün olduğunu söyleyen Nafiz Zorlu, “Ama bir yandan da şöyle bir hissiyatım var. Bunlar babamın kurduğu şirketler neticede. Bir bankaya borçlu kalmaktansa ödeyecek olmamız bir teselli. Bizim borcumuzdu. Yine çalışırız, yine uğraşırız.”

‘Öbür tarafın’ borcu istenecek

Nafiz Zorlu ayrıca, borcun grup içinde nasıl düzenleneceğini de  şu sözlerle ifade etti: “Prensip itibariyle hukuken ve diğer konumlarda eğer  biz gerçekten   abimle iki ayrı şirket konumundaysak, bizim şirketimiz kendisine ait olmayan, öbür tarafa ait borç için oraya bir bedel ödemiştir. Bu bedelin de kendisine ödenmesini en yakın zamanda talep edecektir.”

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-yargiya-gitmeyecegim_83590.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!