Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zorlu'dan Gayrimenkul ve Enerjiye 5'er Milyar Dolar

Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, enerjiye 2012'ye kadar 5 milyar dolar, gayrimenkule ise 2010'a kadar 4-5 milyar dolar yatırım yapmayı hedeflediklerini söyledi. Borsa Yatırımcıları Derneği'nin (Boryad) dergisine yaptığı açıklamada Zorlu, 2015'te 20-25 milyar dolar ciro gerçekleştiren bir grup haline gelmeyi planladıklarını

Sabah Gazetesi
Zorlu'dan Gayrimenkul ve Enerjiye 5'er Milyar Dolar

Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, enerjiye 2012'ye kadar 5 milyar dolar, gayrimenkule ise 2010'a kadar 4-5 milyar dolar yatırım yapmayı hedeflediklerini söyledi. Borsa Yatırımcıları Derneği'nin (Boryad) dergisine yaptığı açıklamada Zorlu, 2015'te 20-25 milyar dolar ciro gerçekleştiren bir grup haline gelmeyi planladıklarını belirtti. ÖTV indiriminin ekonomiye ivme kazandırdığını vurgulayan Zorlu, alınacak yeni önlemlerle reel sektöre yönelik desteklemelere devam edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Santrallar bu yıl devrede

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur Bursa, Şubat'ta yaptığı açıklamada, global finans krizine rağmen grubun 2015'te 4 bin 200 Megawattlık (MW) elektrik üretim kurulu gücüne sahip olmak için planladığı 6-8 milyar dolarlık yatırım hedefinden vazgeçmediğini, bu kapsamda Türkiye, Rusya, İsrail ve Pakistan'da bu yıl içinde yeni santrallerin devreye alınacağını veya inşaatlarına başlanacağını söylemişti. Gün içinde yüzde 8.23 primle tavan fiyatı olan 3.42 liraya kadar yükselen Zorlu Enerji hisseleri, saat 15.56'da yüzde 7.59 yükselişle 3.40 liradan işlem görüyordu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/zorludan-gayrimenkul-ve-enerjiye-5er-milyar-dolar_72810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!