Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İzmir'de ‘Kentsel Dönüşüm’ Zirvesi

İzmir'de ‘Kentsel Dönüşüm’ Zirvesi

Karşıyaka Belediyesi, İMO İzmir Şubesi ve Karabağlar Belediyesi işbirliğiyle “Deprem ve Kentsel Dönüşüm Çalıştayı” düzenledi. »

Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Kentsel Dönüşüm - Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin yüksek potansiyeline güvenen Hilti, yatırımlarını artırarak yapı sektöründeki öncü konumunu enerji ve endüstri sektörlerine de taşıyor. »

İnşaat Bahçesinde 2 Bin Yıllık Mezar Steli Bulundu

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Bahçesinde 2 Bin Yıllık Mezar Steli Bulundu

Bursa'da, bir inşaatın çevre düzenlenme çalışmaları sırasında iş makinesinin topraktan çıkardığı taşın Erken Roma Dönemi’ne ait mezar steli olduğu belirlendi. »

Nükleer Santralde Çatlak Zemin Tartışması Sürüyor

Kentsel Dönüşüm - Nükleer Santralde Çatlak Zemin Tartışması Sürüyor

Akkuyu Nükleer Santrali’nin zemininde meydana gelen çatlaklara ilişkin tartışmalar sürerken şirketten yalanlama geldi. İMO Mersin Şubesi ise yaptığı açıklamada acilen teknik inceleme yapılması gerektiğine dikkat çekti. »

“Fizikten Sıfır Çeken Mühendis Oldu”

Kentsel Dönüşüm - “Fizikten Sıfır Çeken Mühendis Oldu”

Sınavda 1 tane bile fizik neti olmayanların inşaat mühendisliği okuyabildiğini belirten İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Taner Yüzgeç, inşaat mühendisliği fakültelerinden “riskli mezunlar” çıktığını söyledi. »

Yıkımların Nedeni, Dükkan için Yıkılan Duvarlar

Kentsel Dönüşüm - Yıkımların Nedeni, Dükkan için Yıkılan Duvarlar

İzmir depremine ilişkin hazırlanan son raporda, çöken ve ağır hasar gören binalarda ana nedenin bina altlarındaki dükkanlar olduğu bildirildi. »

TDA İnşaat Hafriyat Filosunu Güçlendirdi

Kentsel Dönüşüm - TDA İnşaat Hafriyat Filosunu Güçlendirdi

Hafriyat, inşaat, nakliye ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren TDA İnşaat Hafriyat, sınıfının en nitelikli ve kompakt ürünlerinden biri olan Komatsu’nun 20 ton segmentindeki PC210-10M0 model paletli ekskavatörü makine parkına ekledi. »

İzmir Büyükşehir Binasına Performans Analizi Önerisi

Kentsel Dönüşüm - İzmir Büyükşehir Binasına Performans Analizi Önerisi

İzmir'de yaşanan depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası hakkındaki tartışmalar sürüyor. İMO İzmir Şubesi, bugüne kadar yapılan tespitlerin gözlemlere dayandığını belirterek nihai karar için kapsamlı bir araştırmanın... »

Türk Ytong 57’nci Yılını Online Törenle Kutladı

Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong 57’nci Yılını Online Törenle Kutladı

Türk Ytong, kuruluşunun 57’nci yıl dönümünü, düzenlediği online bir törenle ve fabrikalara canlı bağlantılar gerçekleştirerek çalışanlarıyla birlikte kutladı. »

Downtown Bursa Konut Projesi'nin Bostik Ürünleri Kullanıldı

Kentsel Dönüşüm - Downtown Bursa Konut Projesi'nin Bostik Ürünleri Kullanıldı

Downtown Bursa Konut Projesi'nin kapı ve pencere izolasyonlarında Bostik Construction ve Çekomastik 688 uygulandı. »

Bakımsız Üst ve Alt Geçitler Korkutuyor

Kentsel Dönüşüm - Bakımsız Üst ve Alt Geçitler Korkutuyor

İstanbul'un üst geçitleri tehlike saçıyor. Üstünden onlarca araç ve yayanın geçtiği üst geçitler paslı demirleri, dökülen betonlarıyla tehlike yaratıyor. »

Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme

Kentsel Dönüşüm - Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, nitelikli kentsel dönüşüm, otel ve toplu konut projelerinden minimum 1,2 milyon m²’lik satış payı hedeflediklerini belirtti. »

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nin Ekim 2020 sonuçları açıklandı. »

Beton Takibinde Karekod Dönemi
Kentsel Dönüşüm - Beton Takibinde Karekod Dönemi

İnşaatlara dökülen taze betonların içine çip atılarak başlatılan beton takip sisteminde, mikserlere karekodlu beton irsaliyesi ve etiket uygulamasına geçiliyor. »

“Milyonlarca İnsanın Hayatı Tehlikede!”
Kentsel Dönüşüm - “Milyonlarca İnsanın Hayatı Tehlikede!”

Düzce Depremi’nin 21. yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yapan İnşaat Mühendisleri Odası, “Düzce Depremi’nin 21. yılında İzmir Depremi’nin gösterdiklerini ele aldı. »

Deprem Uzmanlarından Önemli Uyarı
Kentsel Dönüşüm - Deprem Uzmanlarından Önemli Uyarı

Olası İstanbul depreminde en büyük risklerden birinin zemin sıvılaşması olduğunu belirten uzmanlar, dolgu alanlara ve sahil yollarına dikkat çekiyor. Uzmanlar, 'Dolgu alanlarını doğa tekrar geriye alır' uyarısında bulunuyor. »

Van için 'Zemin Sıvılaşması' Uyarısı
Kentsel Dönüşüm - Van için 'Zemin Sıvılaşması' Uyarısı

İnşaat Mühendisleri Odası Van Şube Başkanı Fırat Durmaz, "Deprem sırasında salınımlardan kaynaklı zeminin sıvılaşma riskinin yüksek olduğu bölgeler var." dedi. »

DemirDöküm MaxiPremix Yoğuşmalı Kazan
Kentsel Dönüşüm - DemirDöküm MaxiPremix Yoğuşmalı Kazan

DemirDöküm, inşaat sektörünün artan tasarruflu ve çevreci yoğuşmalı kazan talebi için MaxiPremix'i geliştirdi. »

Arkema'dan Yeni Satın Alma
Kentsel Dönüşüm - Arkema'dan Yeni Satın Alma

Arkema, dekoratif zemin teknolojilerinde uzmanlaşmış İtalyan şirketi Ideal Work’ü satın alıyor. »

Müteahhitler Yeni Yönetmeliğe Tepkili
Kentsel Dönüşüm - Müteahhitler Yeni Yönetmeliğe Tepkili

Sektör temsilcileri 3 Ekim’de yayımlanan yeni yönetmeliğe tepki göstererek düzenleme dolayısıyla on binlerce müteahhidin meslekten men edilebileceğini belirtti. »

"İnşaattaki Hareketlilik 3. Ayını Geride Bıraktı"
Kentsel Dönüşüm - "İnşaattaki Hareketlilik 3. Ayını Geride Bıraktı"

THBB’nin açıkladığı “Hazır Beton Endeksi” 2020 Ağustos Ayı Raporu, konuta olan talebin hâlen cazibesini koruduğunu ve inşaat faaliyetlerinde geçen yıla kıyasla tablonun olumlu göründüğünü ortaya koydu. »

"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"
"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"

Türkiye’nin, yapı malzemeleri temsilcilerini de kapsayan inşaat sektörünün uluslararası iş birliği platformu Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 01-04 Nisan 2020 tarihlerinde 43’üncü kez kapılarını açmak için çalışmalarına devam ederken, sektörde... »

"Kanal İstanbul’a Harcanacak Para Kent Yenilemeye Harcanmalı!"
Kentsel Dönüşüm - "Kanal İstanbul’a Harcanacak Para Kent Yenilemeye Harcanmalı!"

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21’inci anma yıldönümünde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, olası bir depremde İstanbul’u, Kanal İstanbul’un değil, kentsel dönüşümün kurtaracağını söyledi. »

Yedikule Zindanları Restore Edilecek
Kentsel Dönüşüm - Yedikule Zindanları Restore Edilecek

Türkiye’nin en eski açık hava müzelerinden biri olan ve zaman içinde kaderine terk edilen İstanbul'daki Yedikule Zindanları restore ediliyor. Fatih Belediyesi’nin tarihi zindanlar ve hisarın restorasyonu için açtığı 1.8 milyon liralık proje... »

Türkiye İMSAD Temmuz 2020 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Temmuz 2020 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Temmuz 2020 Sektör Raporu’na göre, Covid-19 salgını nedeniyle inşaat malzemeleri sanayi üretimi 2020 yılı mayıs ayında 2019 yılı mayıs ayına göre yüzde 26,8 geriledi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!