Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

ŞPO: “Ankara’da Salgın Fırsata Çevriliyor”

Kentsel Dönüşüm - ŞPO: “Ankara’da Salgın Fırsata Çevriliyor”

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Ankara’da salgının fırsata çevrildiğini belirterek, “Kent merkezinde koruma mücadelesi yürüttüğümüz Saraçoğlu ve Güvenpark alanlarında endişe verici bir inşaat/sondaj/tahrip süreci işletildiğini görmekteyiz.”... »

‘Mimar Makam Şoförü’ İlanına Büyük Tepki

Kentsel Dönüşüm - ‘Mimar Makam Şoförü’ İlanına Büyük Tepki

Mimarlık ya da inşaat mühendisliği mezunu makam şoförü ilanına Mimar Odalarından sert tepki geldi. “Mimarlık Mesleğinin İtibarını Zedelemeye Çalışanlar, Karşısında Mimarlar Odası Örgütlülüğünü Bulacaktır.” »

Canan Kaftancıoğlu İnşaat İşçilerinin Sorunlarını Dinledi

Kentsel Dönüşüm - Canan Kaftancıoğlu İnşaat İşçilerinin Sorunlarını Dinledi

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Dev Yapı İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut ile video konferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdi. İnşaat işçilerinin sorunlarının ve taleplerinin ele alındığı görüşmede Kaftancıoğlu,... »

İMO İstanbul Şubesi, Şantiyelere Dikkat Çekti

Kentsel Dönüşüm - İMO İstanbul Şubesi, Şantiyelere Dikkat Çekti

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, şantiyelerin virüsle mücadele kapsamında gerçek durumu ile ilgili bir açıklama yaptı: “Şantiyelere dikkat! Binlerce mühendis ve işçi tehdit altına bulunuyor.” »

İnşaat Sendikalarından “Şantiyeler 3 Hafta Durdurulsun” Çağrısı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sendikalarından “Şantiyeler 3 Hafta Durdurulsun” Çağrısı

Dev Yapı-İş, İnşaat-İş ve İyi-Sen sendikaları ortak açıklama yaparak koronavirüs salgınına karşı şantiyelerin 3 haftalığına durdurulmasını talep etti. »

Koronavirüsü ve İnşaat Sektörü

Kentsel Dönüşüm - Koronavirüsü ve İnşaat Sektörü

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Yönetimi Kurulu, yaptığı bir açıklamayla koronavirüsü pandemisi sürecinde inşaat sektöründe yapılması gerekenleri anlattı. »

Virüs Gölgesinde Doğa Talanı

Kentsel Dönüşüm - Virüs Gölgesinde Doğa Talanı

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Cemal Gökçe, koruma altındaki doğal alanların sessiz sedasız yapılaşmaya açıldığını söyledi. »

İnşaat Sektörünün Bu Yıldan Beklentisi Yükseldi

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörünün Bu Yıldan Beklentisi Yükseldi

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından açıklanan “Hazır Beton Endeksi” 2020 Ocak Ayı Raporu’na göre inşaat sektöründen beklenti, 20 ayın en üst seviyesine yükseldi. Ancak bu beklenti ocak ayında inşaat faaliyetlerine tam olarak yansımadı. »

9 Yıllık Okul Yıkılacak

Kentsel Dönüşüm - 9 Yıllık Okul Yıkılacak

Elazığ’daki deprem sonrası yıkım kararı alınan binalar arasında TOKİ’nin 2011’de yaptığı Fırat ilk ve ortaokulu da bulunuyor. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, “9 yıllık okul bu hale geliyorsa büyük mühendislik sorunu var.” dedi. »

Apartmandan Bozma Okullar Risk Taşıyor

Kentsel Dönüşüm - Apartmandan Bozma Okullar Risk Taşıyor

Valilik verilerine göre İstanbul’daki okulların yüzde 31’i depreme karşı güvenli değil. Uyarılarının dikkate alınmadığını ifade eden İMO Başkanı Cemal Gökçe, apartmandan bozma vakıf okulları ve özel okullar olduğunu aktardı. »

Günlerdir Sallanıyor ama Deprem Master Planı Yok

Kentsel Dönüşüm - Günlerdir Sallanıyor ama Deprem Master Planı Yok

Günlerdir depremle sarsılan Manisa’da, gözler riskli yapılara ve depremle ilgili alınan önlemlere çevrildi. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fethi Nazım Obus, kentin deprem master planının olmadığını belirterek, acilen hazırlanması gerektiğinin... »

İstanbul için Felaket Deprem Senaryosu

Kentsel Dönüşüm - İstanbul için Felaket Deprem Senaryosu

Bilim insanları beklenen İstanbul depreminin yaşatacağı insani ve ekonomik yıkıma dikkat çekerek uyardı: “Bir an önce önlem alınsın. İstanbul gibi büyük bir kentte facia yaşanır.” »

Kasımda İnşaat Malzemeleri Sanayi İhracatı Değer Olarak Geriledi
Kentsel Dönüşüm - Kasımda İnşaat Malzemeleri Sanayi İhracatı Değer Olarak Geriledi

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Kasım 2019 sonuçlarına göre, Kasım ayında ihracat miktar olarak 4,47 milyon ton, değer olarak 1,83 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. 2018 Kasım-2019 Kasım... »

Kanal İstanbul Bölgede Nüfusu 40 Milyona Çıkarır
Kentsel Dönüşüm - Kanal İstanbul Bölgede Nüfusu 40 Milyona Çıkarır

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, Kanal Projesi için çok kritik uyarılarda bulundu. “Bu bir ulaşım projesi değil” diyen Gökçe, “Bu İstanbul'un kuzeyini imara açacak rant projesidir. Kentin nüfusu 25 milyon olacak. İstanbul Havalimanı,... »

Gelir İdaresi'nden İnşaat Sektörüne Yakın Takip
Kentsel Dönüşüm - Gelir İdaresi'nden İnşaat Sektörüne Yakın Takip

Gelir İdaresi Başkanlığı, kayıt dışı ekonomiyle mücadele çalışmaları kapsamında inşaatın da içinde olduğu belirli alan ve sektörlere odaklandı. »

Çotanak Stadı'nın Koltukları Takılıyor
Kentsel Dönüşüm - Çotanak Stadı'nın Koltukları Takılıyor

Giresun'da yapımı süren 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı'nın koltuk montaj çalışmalarında sona yaklaşıldı. »

Sultanbeyli'de İnşaatta Çökme
Kentsel Dönüşüm - Sultanbeyli'de İnşaatta Çökme

Sultanbeyli'de bir inşaatta çökme meydana geldi. Kayan toprak altında kalan bir işçi, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı. »

İstanbul, Depreme Karşı Savunmasız Durumda
Kentsel Dönüşüm - İstanbul, Depreme Karşı Savunmasız Durumda

İstanbul'da Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem korku ve paniğe neden olurken uzmanlara göre İstanbul depremlere karşı tamamen savunmasız durumda. »

Türkiye'den Dünya Devlerine İnşaat Malzemeleri
Kentsel Dönüşüm - Türkiye'den Dünya Devlerine İnşaat Malzemeleri

Türkiye, yılın ilk yarısında 153 farklı ülkeye toplam 1,3 milyar dolarlık inşaat malzemesi ihraç etti. »

İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi

Emlak vergisine esas olmak üzere gelecek yıl uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, meskenler açısından 70,38 lira ile 3 bin 228,90 lira arasında değişecek. »

Sel Felaketi Yaşayan Araklı'ya HES Onayı
Kentsel Dönüşüm - Sel Felaketi Yaşayan Araklı'ya HES Onayı

Trabzon Araklı’da Haziran ayında 8 kişinin yaşamını kaybettiği selin ardından aynı bölgeye yapılması planlanan HES projesinin ÇED raporu onaylandı. »

Türkiye İMSAD: “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Haziran Sonuçları
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD: “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Haziran Sonuçları

Türkiye İMSAD’ın açıkladığı İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nde; gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği, Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldüğü... »

Turizm Sektörüne İlave İnşaat İzinleri
Kentsel Dönüşüm - Turizm Sektörüne İlave İnşaat İzinleri

Turizm sektöründe yapılan yönetmelik değişikliğiyle 4 ve 5 yıldızlı otelleri kapsayacak şekilde kıyılara ve yeşil alanlara ilave inşaat izni getirildi. »

"Acilen Şehir Hastaneleri Kapatılmalı"
Kentsel Dönüşüm - "Acilen Şehir Hastaneleri Kapatılmalı"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin içinde bulunduğu "Hastanemi Kapatma Platformu", düzenlediği basın toplantısında iktidarın kapatılan hastanelerinin yerleşkesine ilişkin nasıl bir rant beklentisi içinde olduğunu ve şehir hastanelerinde yaşanan... »

"Kurallara Uygun Yapı Çökmez"
Kentsel Dönüşüm - "Kurallara Uygun Yapı Çökmez"

Başakşehir’de istinat duvarı çökmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gerekli incelemelerin başlatıldığını bildirirken, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemal Gökçe de açıklamalarda bulundu. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!