Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İMSAD, Aralık 2017 Sektör Raporu’nu Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - İMSAD, Aralık 2017 Sektör Raporu’nu Açıkladı

Raporda, inşaat sektörünün 2017 yılını yüzde 8,0 oranında bir büyüme ile tamamlayacağını, 2018’de bu büyümenin kendi dinamikleri ile süreceği ve sona eren kamu desteklerinin de yenileriyle devam etmesi yönünde beklentilerin bulunduğu belirtildi. »

İnşaat Yatırımlarında Risk Devam Ediyor

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Yatırımlarında Risk Devam Ediyor

TMB Başkanı Yenigün, küresel likidite koşullarında önümüzdeki dönem için öngörülen daralmalar, jeopolitik riskler, döviz kurlarının yüksek seyri ve faiz tarafındaki gelişmelerin altyapı yatırımlar için risk unsuru olduğunu söyledi. »

Sektörde, Finansman Sorunlar Risk Yaratıyor

Kentsel Dönüşüm - Sektörde, Finansman Sorunlar Risk Yaratıyor

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. Türkiye İMSAD Kasım 2017 Sektör Raporu’nda; inşaat sektöründe, talep tarafında canlılığın devam ettiği vurgulandı. Buna karşın finansman... »

İMO: Tarihi Dört Ayaklı Minare Yıkılma Tehlikesi Altında

Kentsel Dönüşüm - İMO: Tarihi Dört Ayaklı Minare Yıkılma Tehlikesi Altında

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi'nden yapılan açıklamada, merkez Sur ilçesinde ağır hasar gören 500 yıllık Dört Ayaklı Minare'nin yıkılmasından endişe duyulduğu belirtildi. »

2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi

Kentsel Dönüşüm - 2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği 2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, GYODER işbirliğiyle 19 Ekim'de Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşecek. »

“İmar Yetkisi Belediyeden Alınmalı”

Kentsel Dönüşüm - “İmar Yetkisi Belediyeden Alınmalı”

Mimarlık Haftası etkinliklerinin “İnşaat Mühendisleriyle Mimarlık” konulu 6. oturumunda, mimar ve mühendislerin aynı dili konuşmasının önemi vurgulandı. Oturumda dikkat çekici bir öneride bulunan inşaat mühendisi ve yazar Yaşar Yılmaz, "Türkiye'de... »

İnşaat Sahasında Roma Dönemine Ait 'Spor Tesisi' Bulundu

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sahasında Roma Dönemine Ait 'Spor Tesisi' Bulundu

Konya'nın Sarayönü ilçesi Ladik Mahallesi'ndeki bir inşaat sahasında, Roma döneminden kalma "spor tesisi" ortaya çıkarıldı. »

'Canım Sıkıldıkça Yapıyorum'

Kentsel Dönüşüm - 'Canım Sıkıldıkça Yapıyorum'

Sivas'ta 46 yaşındaki inşaat ustası Abdullah Demir, tuğlasını ördüğü binalara yaptığı figürlerle dikkat çekiyor. Demir son yaptığı binaya ise Ferhat ile Şirin'in temsil eden motif işledi. »

İnşaatın Temelleri Sarsılmaya Başladı

Kentsel Dönüşüm - İnşaatın Temelleri Sarsılmaya Başladı

İnşaat şirketleri ayakta kalmayı sorgulamaya başladı. MESA’nın patronu ‘Sektöre her gün yeni şirketler giriyor, sürdürülebilirlik önemli’ uyarısı yaptı. »

İnşaat Sektöründe Ciro Arttı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Ciro Arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 6 arttı. »

İnşaatçılar Sektörün Geleceğinden Emin

Kentsel Dönüşüm - İnşaatçılar Sektörün Geleceğinden Emin

İnşaat sektörü temsilcileri, kendi sektörlerindeki büyümenin genel büyümeye olumlu katkısı olduğunu ifade ederek, gelecek dönem için kentsel dönüşümün de etkisiyle büyümenin süreceği görüşünde birleşiyor. »

İnşaat Yatırımına Leasing Desteği

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Yatırımına Leasing Desteği

Türkiye yılın ikinci çeyreğinde inşaat yatırımlarındaki artışla yüzde 5.1 büyürken, finansal kiralama pazarı ise yılın ilk yarısında yüzde 18 büyüdü. Leasing pazarındaki büyümeyi ise iş ve inşaat makineleri leasingi tetikledi. »

Şehir Hastanesi İnşaatında Çalışan İşçi 9. Kattan Düştü
Kentsel Dönüşüm - Şehir Hastanesi İnşaatında Çalışan İşçi 9. Kattan Düştü

Manisa’daki şehir hastanesi inşaatında asansör boşluğuna düşen tekniker hayatını kaybetti. »

Suriye’nin Yeniden İnşası İştah Kabartıyor
Kentsel Dönüşüm - Suriye’nin Yeniden İnşası İştah Kabartıyor

Suriye’nin yeniden inşası Almanya’nın ağzını sulandırıyor. Şam Uluslararası Fuarına bağlı olarak yapılan açıklamalarda, Alman şirketlerinin yol, köprü ve enerji tedariki konusunda büyük görevlerle karşı karşıya kalacağı, savaş öncesi Almanya ile... »

İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi

Emlak vergisine esas olmak üzere gelecek yıl uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, meskenler açısından 56 lira ile 2 bin 569 lira arasında değişecek. »

"Kentsel Dönüşüm Uygulamaları, Yeni Sorun Alanları Yaratıyor"
"Kentsel Dönüşüm Uygulamaları, Yeni Sorun Alanları Yaratıyor"

İnşaat Mühendisleri Odası Cemal Gökçe, kentsel dönüşüm bölgelerinin deprem riski olan bölgelerle örtüşmediğini belirterek “Depreme karşı yapı stokunu güvenli hale getirmek iddiasıyla başlatılan kentsel dönüşüm uygulamaları, yeni sorun alanları... »

"Öldüren Deprem Değil, Günübirlik Çıkarlar!"
Kentsel Dönüşüm - "Öldüren Deprem Değil, Günübirlik Çıkarlar!"

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, 17 Ağustos depreminden ders çıkarılmadığını belirterek, “Yapı inşa süreci, halkın ihtiyaçlarını gözeterek değil rant yaratmaya yönelik işliyor” dedi. »

İnşaat Demirinde Vergi Resmen Düşürüldü
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Demirinde Vergi Resmen Düşürüldü

İnşaat demirinde ithalat vergisi resmen düşürüldü. Yeni ithalat vergisi Güney Kore'ye yüzde 5, STA bulunan ülkelere de yüzde 10 uygulanacak. »

İnşaat Sektöründe Cirolar Azaldı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Cirolar Azaldı

İnşaat ciro endeksi, bu yılın ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2 azaldı »

İstanbul’un Karşı Karşıya Olduğu Beş Afet
Kentsel Dönüşüm - İstanbul’un Karşı Karşıya Olduğu Beş Afet

Ege Denizi’nde dün meydana gelen depremin İstanbul’da da şiddetle hissedilmesi üzerine İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe açıklama yaptı. Gökçe İstanbul’un beş afetle karşı karşıya olduğunu söyledi. »

İnşaat Sektöründe İstihdam Azaldı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe İstihdam Azaldı

İnşaat istihdam endeksi, bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,5 geriledi. »

İstanbul'da Sığınacak Yer Yok
Kentsel Dönüşüm - İstanbul'da Sığınacak Yer Yok

17 Ağustos 1999 Gölcük merkezli depremin üzerinden yıllar geçti. İstanbul’u vuracak büyük depremin 30 yıl içinde meydana geleceği belirtiliyor. Önlemler ise yetersiz »

ABD'de İnşaat Harcamaları Düştü
Kentsel Dönüşüm - ABD'de İnşaat Harcamaları Düştü

ABD Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre inşaat harcamaları martta bir önceki aya göre yüzde 0,2 düşüşle 1 trilyon 218 milyar dolara geriledi. »

Rize'de Çıkışı Olmayan Köprü Yaptılar
Kentsel Dönüşüm - Rize'de Çıkışı Olmayan Köprü Yaptılar

Rize'de, Değirmen deresi üzerine yaklaşık bir yıl önce kurulan yaya köprüsünün bir tarafının yola bağlantısı tamamlanmayınca, köprü zeminden yaklaşık 2 metre yüksekte bırakıldı. »

AB'de İnşaat Sektöründe Eleman Açığı
Kentsel Dönüşüm - AB'de İnşaat Sektöründe Eleman Açığı

19 üyeli Euro Bölgesinde eleman açığı, 2016’nın dördüncü çeyreğinde yüzde 1,7 olarak kaydedildi. Euroyu kullanan ülkelerde son çeyrekte sanayi ve inşaat sektörlerinde eleman açığı yüzde 1,3, AB’de ise yüzde 1,4 olarak belirlendi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!