Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İnşaatın Temelleri Sarsılmaya Başladı

Kentsel Dönüşüm - İnşaatın Temelleri Sarsılmaya Başladı

İnşaat şirketleri ayakta kalmayı sorgulamaya başladı. MESA’nın patronu ‘Sektöre her gün yeni şirketler giriyor, sürdürülebilirlik önemli’ uyarısı yaptı. »

İnşaat Sektöründe Ciro Arttı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Ciro Arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 6 arttı. »

İnşaatçılar Sektörün Geleceğinden Emin

Kentsel Dönüşüm - İnşaatçılar Sektörün Geleceğinden Emin

İnşaat sektörü temsilcileri, kendi sektörlerindeki büyümenin genel büyümeye olumlu katkısı olduğunu ifade ederek, gelecek dönem için kentsel dönüşümün de etkisiyle büyümenin süreceği görüşünde birleşiyor. »

İnşaat Yatırımına Leasing Desteği

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Yatırımına Leasing Desteği

Türkiye yılın ikinci çeyreğinde inşaat yatırımlarındaki artışla yüzde 5.1 büyürken, finansal kiralama pazarı ise yılın ilk yarısında yüzde 18 büyüdü. Leasing pazarındaki büyümeyi ise iş ve inşaat makineleri leasingi tetikledi. »

Şehir Hastanesi İnşaatında Çalışan İşçi 9. Kattan Düştü

Kentsel Dönüşüm - Şehir Hastanesi İnşaatında Çalışan İşçi 9. Kattan Düştü

Manisa’daki şehir hastanesi inşaatında asansör boşluğuna düşen tekniker hayatını kaybetti. »

Suriye’nin Yeniden İnşası İştah Kabartıyor

Kentsel Dönüşüm - Suriye’nin Yeniden İnşası İştah Kabartıyor

Suriye’nin yeniden inşası Almanya’nın ağzını sulandırıyor. Şam Uluslararası Fuarına bağlı olarak yapılan açıklamalarda, Alman şirketlerinin yol, köprü ve enerji tedariki konusunda büyük görevlerle karşı karşıya kalacağı, savaş öncesi Almanya ile... »

İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Maliyet Bedelleri Belirlendi

Emlak vergisine esas olmak üzere gelecek yıl uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, meskenler açısından 56 lira ile 2 bin 569 lira arasında değişecek. »

"Kentsel Dönüşüm Uygulamaları, Yeni Sorun Alanları Yaratıyor"

"Kentsel Dönüşüm Uygulamaları, Yeni Sorun Alanları Yaratıyor"

İnşaat Mühendisleri Odası Cemal Gökçe, kentsel dönüşüm bölgelerinin deprem riski olan bölgelerle örtüşmediğini belirterek “Depreme karşı yapı stokunu güvenli hale getirmek iddiasıyla başlatılan kentsel dönüşüm uygulamaları, yeni sorun alanları... »

"Öldüren Deprem Değil, Günübirlik Çıkarlar!"

Kentsel Dönüşüm - "Öldüren Deprem Değil, Günübirlik Çıkarlar!"

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, 17 Ağustos depreminden ders çıkarılmadığını belirterek, “Yapı inşa süreci, halkın ihtiyaçlarını gözeterek değil rant yaratmaya yönelik işliyor” dedi. »

İnşaat Demirinde Vergi Resmen Düşürüldü

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Demirinde Vergi Resmen Düşürüldü

İnşaat demirinde ithalat vergisi resmen düşürüldü. Yeni ithalat vergisi Güney Kore'ye yüzde 5, STA bulunan ülkelere de yüzde 10 uygulanacak. »

İnşaat Sektöründe Cirolar Azaldı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Cirolar Azaldı

İnşaat ciro endeksi, bu yılın ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2 azaldı »

İstanbul’un Karşı Karşıya Olduğu Beş Afet

Kentsel Dönüşüm - İstanbul’un Karşı Karşıya Olduğu Beş Afet

Ege Denizi’nde dün meydana gelen depremin İstanbul’da da şiddetle hissedilmesi üzerine İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe açıklama yaptı. Gökçe İstanbul’un beş afetle karşı karşıya olduğunu söyledi. »

İnşaat Sektöründe İstihdam Azaldı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe İstihdam Azaldı

İnşaat istihdam endeksi, bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,5 geriledi. »

İstanbul'da Sığınacak Yer Yok
Kentsel Dönüşüm - İstanbul'da Sığınacak Yer Yok

17 Ağustos 1999 Gölcük merkezli depremin üzerinden yıllar geçti. İstanbul’u vuracak büyük depremin 30 yıl içinde meydana geleceği belirtiliyor. Önlemler ise yetersiz »

ABD'de İnşaat Harcamaları Düştü
Kentsel Dönüşüm - ABD'de İnşaat Harcamaları Düştü

ABD Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre inşaat harcamaları martta bir önceki aya göre yüzde 0,2 düşüşle 1 trilyon 218 milyar dolara geriledi. »

Rize'de Çıkışı Olmayan Köprü Yaptılar
Kentsel Dönüşüm - Rize'de Çıkışı Olmayan Köprü Yaptılar

Rize'de, Değirmen deresi üzerine yaklaşık bir yıl önce kurulan yaya köprüsünün bir tarafının yola bağlantısı tamamlanmayınca, köprü zeminden yaklaşık 2 metre yüksekte bırakıldı. »

AB'de İnşaat Sektöründe Eleman Açığı
Kentsel Dönüşüm - AB'de İnşaat Sektöründe Eleman Açığı

19 üyeli Euro Bölgesinde eleman açığı, 2016’nın dördüncü çeyreğinde yüzde 1,7 olarak kaydedildi. Euroyu kullanan ülkelerde son çeyrekte sanayi ve inşaat sektörlerinde eleman açığı yüzde 1,3, AB’de ise yüzde 1,4 olarak belirlendi. »

"Antalya'nın Nazım İmar Planına İhtiyacı Var!"
Kentsel Dönüşüm - "Antalya'nın Nazım İmar Planına İhtiyacı Var!"

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, bölgenin sorunlarına ilişkin çözüm önerileri sundu. Balcı, Antalya'nın nazım imar planına ihtiyacı olduğunu belirtti. »

İnşaatta İstihdam Kaybı Sürüyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaatta İstihdam Kaybı Sürüyor

Son çeyrekte istihdam, mevsim ve takvimden arındırıldığında yüzde 3.3, takvim etkilerinden arındırıldığında yüzde 9.1 düşüş ortaya koydu. »

Sertifikasız İşçi Çalıştırana Ceza!
Kentsel Dönüşüm - Sertifikasız İşçi Çalıştırana Ceza!

Düzce Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Uğur, Türkiye genelinde 40 meslek kolunda sertifikasız işçi çalıştıran kuruluşlara 527 TL ceza verileceğini söyledi. »

Civil Ankara 2017
Kentsel Dönüşüm - Civil Ankara 2017

Gazi Üniversitesi İnşaat Topluluğu tarafından düzenlenen "Civil Ankara 2017" başlıklı etkinlik, 2-4 Mart 2017 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Konser Salonu'nda gerçekleşecek. »

‘Can Değil, Rant Derdine Düşüldü’
Kentsel Dönüşüm - ‘Can Değil, Rant Derdine Düşüldü’

İstanbul’da deprem riskinin fırsata çevrilerek, sadece ranta yönelik çalışmalar yapıldığını söyleyen İMO Yönetim Kurulu Başkanı Gökçe, Zeytinburnu ve Fatih’in yanı sıra Avcılar ve Küçükçekmece’deki riskli yapılara dikkat çekti. »

Yapı Denetimi Önemsenmiyor!
Kentsel Dönüşüm - Yapı Denetimi Önemsenmiyor!

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi'nin gerçekleştirdiği 'Yapı Denetim Çalıştayı'nda mühendisler yapıların uzun süreli ve sağlıklı biçimde yaşam alanı olarak kullanılabilmesi için üretim sürecinin denetimine dikkat çekti. »

40 Meslekte Uygulama Başladı
Kentsel Dönüşüm - 40 Meslekte Uygulama Başladı

Çalışma Bakanlığı 1 Ocak’tan itibaren inşaat, otomotiv, metal, enerji ve elektrik-elektronik sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde, 40 meslek için denetim yapıp sertifikasız çalıştırıldığı tespit edilen her işçi için 527 lira para cezası... »

Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetlerinde Düşüş!
Kentsel Dönüşüm - Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetlerinde Düşüş!

Yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinde Türkiye'nin payı bu yıl yüzde 64 azaldı. Üstlenilen iş sayısı 92'ye, iş tutarı da 7.7 milyar dolara geriledi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!