Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Beton 2023 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı

Kentsel Dönüşüm - Beton 2023 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından düzenlenen “Beton 2023 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı”, hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini bir araya getirecek. »

Düzce’de Taşkın Nedeniyle İnşaat Çöktü

Kentsel Dönüşüm - Düzce’de Taşkın Nedeniyle İnşaat Çöktü

Düzce'de taşkın nedeniyle dere kenarındaki inşaat halindeki binalarda çökme yaşandı. »

Güven Endeksi İnşaat Sektöründe Yükseldi

Kentsel Dönüşüm - Güven Endeksi İnşaat Sektöründe Yükseldi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre; güven endeksi hizmet ve perakende ticaret sektörlerinde düşerken inşaat sektöründe yükseldi. »

İSİB, Güney Amerika'ya Ticaret Heyeti Organizasyonu Düzenledi

Kentsel Dönüşüm - İSİB, Güney Amerika'ya Ticaret Heyeti Organizasyonu Düzenledi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, 4-11 Haziran tarihleri arasında Brezilya ve Arjantin’de ticaret heyeti organizasyonu düzenledi. »

Önce Temel Atıldı, Sonra Toprakla Dolduruldu

Kentsel Dönüşüm - Önce Temel Atıldı, Sonra Toprakla Dolduruldu

Adıyaman'da yıkılan devlet hastanesi binasının yerine Sağlık Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılıp temeli açılan inşaat, gerekli ödeneğin sağlanmadığı gerekçesiyle toprakla doldurulmaya başlandı. »

Danimarka Türkiye ile İnşaat Alanında Küresel İş Birliğini Artırmak İstiyor

Kentsel Dönüşüm - Danimarka Türkiye ile İnşaat Alanında Küresel İş Birliğini Artırmak İstiyor

Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Thierry Hoppe, Türkiye ile inşaat alanında küresel iş birliğini artırmak istediklerini kaydederek, "Türkiye Müteahhitler Birliği ile önemli iş birliği içindeyiz. Türkiye dünyada birçok yeri inşa ediyor." dedi. »

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması Sonuçlandı

Kentsel Dönüşüm - DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması Sonuçlandı

Geleceğin inşaat mühendislerinin deprem bilinciyle yetişmesini hedefleyen DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda ödül almaya değer görülen projeler açıklandı. »

Marmaris Belediyesi’nden Dinamitle Patlatmalara İlişkin Açıklama

Kentsel Dönüşüm - Marmaris Belediyesi’nden Dinamitle Patlatmalara İlişkin Açıklama

Marmaris Belediyesi, Kızılbük mevkiinde yapılan inşaattaki dinamitle patlatmalara yönelik açıklama yaptı. Açıklamada, patlatmalara belediyenin değil Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün izin verdiği belirtildi. »

Çimentonun Estetik Kullanımları Ödüllendirildi

Kentsel Dönüşüm - Çimentonun Estetik Kullanımları Ödüllendirildi

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın (ÇEİS), çimentonun estetik ve yenilikçi kullanımını teşvik etmek için düzenlediği “Yapı Tasarım Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller, profesyoneller ve öğrenciler olmak üzere iki kategoride... »

Karadeniz Yaylalarında Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Kentsel Dönüşüm - Karadeniz Yaylalarında Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Karadeniz Bölgesi'nde daha önce, ‘imar barışı’ dışında kalan yapıların yıkıldığı yaylalarda kaçak yapılaşma son dönemde yeniden başladı. Bölgede denetimler arttırılırken, tespit edilen kaçak yapılar yıkılıyor. »

Hilti'den Şantiyeler için Mühendislik Çözümleri

Hilti Türkiye Pazarlama Direktörü Özgecan Işıltan,mühendislik çözümleri, ilgili teknik ürün verilerine kolay erişim, güvenlik, maliyet verimliliği ve kalite gibi birçok proje gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmak amacıyla her geçen gün sektörü... »

Wilo, Four Essentials’da Sektör Paydaşlarıyla Buluştu

Kentsel Dönüşüm - Wilo, Four Essentials’da Sektör Paydaşlarıyla Buluştu

Dekogroup ve Aldağ proje ortaklığıyla düzenlenen Four Essentials Engineering Meeting, 10 Mayıs 2022’de Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. 2018 yılından bu yana düzenlenen etkinlik, bu yıl Four Essentials Engineering Meeting ismiyle, Wilo ve... »

“Cumhuriyet Değerleri ve Ülke Kaynakları Heba Ediliyor”
Kentsel Dönüşüm - “Cumhuriyet Değerleri ve Ülke Kaynakları Heba Ediliyor”

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Atatürk Havalimanı’nda başlayan yıkımla ilgili bir açıklama yaparak, Atatürk Havalimanı’nı ortadan kaldırmaya yönelik girişimlere bir an evvel son verilmesini talep etti. »

TMMOB'lu Kadınlar Adalet Nöbetinde
Kentsel Dönüşüm - TMMOB'lu Kadınlar Adalet Nöbetinde

TMMOB ve bağlı Odaları'nın Gezi Davası kararına karşı başlattığı Adalet Nöbeti 21. güne ulaştı. Nöbeti 21. günde TMMOB Kadın Komisyonu devraldı. »

İflas Riski ile İhale İptali Yağıyor
Kentsel Dönüşüm - İflas Riski ile İhale İptali Yağıyor

Yakın zamana kadar büyük kazanç kapısı görülen kamu ihaleleri müteahhitler için iflas riskine dönüştü. Müteahhitler yüksek teklif verince ihaleler iptal edildi. »

Bostik, Yeni Nesil Akıllı Zemin Sistemlerinin Lansmanını Yapı Fuarı’nda Yaptı
Kentsel Dönüşüm - Bostik, Yeni Nesil Akıllı Zemin Sistemlerinin Lansmanını Yapı Fuarı’nda Yaptı

Yapı Fuarı - TurkeyBuild İstanbul, bu yıl 23-26 Mart 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 44. kez gerçekleştirildi. Bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası olan organizasyonda Bostik Türkiye de yerini aldı. »

İnşaat Sektörü, İade Hakkı Süresinin Kısaltılmasını İstiyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü, İade Hakkı Süresinin Kısaltılmasını İstiyor

İnşaat sektörü, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan ve ön ödemeli konut projelerinde 24 ayı bulan iade süresinin 3 aya indirilmesini istiyor. »

Depremin Doğasına Uygun Binalar İnşa Edilmeli
Kentsel Dönüşüm - Depremin Doğasına Uygun Binalar İnşa Edilmeli

Geleceği şekillendiren teknolojileri deprem gerçeğine entegre eden Hilti, yapıların güçlendirilmesinin yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklı binaların inşası için sektörün çözüm ortağı olmaya devam ediyor. »

İnşaat Sektörü 2022’ye Yavaş Başladı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü 2022’ye Yavaş Başladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), “Hazır Beton Endeksi” 2022 Ocak Ayı Raporu’nu açıkladı. Bütün endeksler geçen yılın aralık ayından sonra bu yılın ocak ayında da negatif tarafta yer almıştır. Aralık ayına kıyasla faaliyette sınırlı bir gerileme... »

İMO İstanbul Şubesi Seçim Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İMO İstanbul Şubesi Seçim Sonuçları Açıklandı

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 48. Dönem Olağan genel Kurulu seçim sonuçlarına göre; 2562 oy alan Çağdaş İnşaat Mühendisleri Yönetim Kurulu adayları seçimi kazandı. »

Şantiyeler için Sensormatic Elektronik Güvenlik Çözümleri
Kentsel Dönüşüm - Şantiyeler için Sensormatic Elektronik Güvenlik Çözümleri

Fiziksel koşulları nedeniyle kontrol edilmesi güç alanlar olarak öne çıkan şantiyeler birçok güvenlik riskiyle karşı karşıya kalıyor. Sensormatic yeni nesil elektronik güvenlik çözümleri şantiyelerdeki güvenlik ihtiyacını farklı teknolojiler... »

5. İnşaat Yönetim Zirvesi
Kentsel Dönüşüm - 5. İnşaat Yönetim Zirvesi

İnşaat Proje Yönetimi ile ilgili birçok katılımcı, konuşmacı ve sponsorun yer alacağı 5. İnşaat Yönetim Zirvesi 26 Mart 2022 Cumartesi günü düzenleniyor. »

Zümrüt Apartmanı Facialarını Engellemek için 'Binalara Vize' Önerisi
Kentsel Dönüşüm - Zümrüt Apartmanı Facialarını Engellemek için 'Binalara Vize' Önerisi

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Akın, Zümrüt Apartmanı faciasına benzer acıların bir daha yaşanmaması için, trafiğe çıkan araçlardaki muayene sisteminin 5 yılda bir binalarda da uygulanması gerektiğini söyledi. »

BATIÇİM Portland Kompoze Çimento
Kentsel Dönüşüm - BATIÇİM Portland Kompoze Çimento

BATIÇİM, akredite TS EN 197-5 sertifikalı düşük karbon salınımlı CEM II/C çimentosu üretimini gerçekleştirdi. »

Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek

Yapı Fuarı, yapı sektöründe üretim süreçlerini değiştirebilecek, sektöre fayda sağlayacak bir ürün geliştirdik diyen girişimcileri YAPI TECH GARAGE’a başvurmaya davet ediyor. Son başvuru tarihi ise 18 Şubat 2022. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!