Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

DemirDöküm MaxiPremix Yoğuşmalı Kazan

Kentsel Dönüşüm - DemirDöküm MaxiPremix Yoğuşmalı Kazan

DemirDöküm, inşaat sektörünün artan tasarruflu ve çevreci yoğuşmalı kazan talebi için MaxiPremix'i geliştirdi. »

Arkema'dan Yeni Satın Alma

Kentsel Dönüşüm - Arkema'dan Yeni Satın Alma

Arkema, dekoratif zemin teknolojilerinde uzmanlaşmış İtalyan şirketi Ideal Work’ü satın alıyor. »

Müteahhitler Yeni Yönetmeliğe Tepkili

Kentsel Dönüşüm - Müteahhitler Yeni Yönetmeliğe Tepkili

Sektör temsilcileri 3 Ekim’de yayımlanan yeni yönetmeliğe tepki göstererek düzenleme dolayısıyla on binlerce müteahhidin meslekten men edilebileceğini belirtti. »

"İnşaattaki Hareketlilik 3. Ayını Geride Bıraktı"

Kentsel Dönüşüm - "İnşaattaki Hareketlilik 3. Ayını Geride Bıraktı"

THBB’nin açıkladığı “Hazır Beton Endeksi” 2020 Ağustos Ayı Raporu, konuta olan talebin hâlen cazibesini koruduğunu ve inşaat faaliyetlerinde geçen yıla kıyasla tablonun olumlu göründüğünü ortaya koydu. »

"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"

"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"

Türkiye’nin, yapı malzemeleri temsilcilerini de kapsayan inşaat sektörünün uluslararası iş birliği platformu Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 01-04 Nisan 2020 tarihlerinde 43’üncü kez kapılarını açmak için çalışmalarına devam ederken, sektörde... »

"Kanal İstanbul’a Harcanacak Para Kent Yenilemeye Harcanmalı!"

Kentsel Dönüşüm - "Kanal İstanbul’a Harcanacak Para Kent Yenilemeye Harcanmalı!"

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21’inci anma yıldönümünde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, olası bir depremde İstanbul’u, Kanal İstanbul’un değil, kentsel dönüşümün kurtaracağını söyledi. »

Yedikule Zindanları Restore Edilecek

Kentsel Dönüşüm - Yedikule Zindanları Restore Edilecek

Türkiye’nin en eski açık hava müzelerinden biri olan ve zaman içinde kaderine terk edilen İstanbul'daki Yedikule Zindanları restore ediliyor. Fatih Belediyesi’nin tarihi zindanlar ve hisarın restorasyonu için açtığı 1.8 milyon liralık proje... »

Türkiye İMSAD Temmuz 2020 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Temmuz 2020 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Temmuz 2020 Sektör Raporu’na göre, Covid-19 salgını nedeniyle inşaat malzemeleri sanayi üretimi 2020 yılı mayıs ayında 2019 yılı mayıs ayına göre yüzde 26,8 geriledi. »

Temmuz Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Temmuz Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre güven endeksi hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde yükseldi. »

İnşaata Dökülen Beton, Bitişik Binanın Duvarını Yıktı

Kentsel Dönüşüm - İnşaata Dökülen Beton, Bitişik Binanın Duvarını Yıktı

Gaziosmanpaşa'da bir binanın zemin katındaki duvar bitişiğindeki inşaata beton döküldüğü sırada çöktü. »

Düşük Faizli Kredi, “Fırsatçılığa” Dönüştürülmesin Talebi

Kentsel Dönüşüm - Düşük Faizli Kredi, “Fırsatçılığa” Dönüştürülmesin Talebi

İMKON Genel Başkanı Tellioğlu, "Düşük faizli konut kredileri asla 'fırsatçılığa' dönüştürülmemeli, haksız, aşırı fiyat artışı ile suistimal edilmemeli." dedi. »

"Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - "Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Mayıs ayı sonuçlarına göre; Covid-19 salgını, endekste ana belirleyici unsur olmaya devam etti. »

ŞPO: “Ankara’da Salgın Fırsata Çevriliyor”
Kentsel Dönüşüm - ŞPO: “Ankara’da Salgın Fırsata Çevriliyor”

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Ankara’da salgının fırsata çevrildiğini belirterek, “Kent merkezinde koruma mücadelesi yürüttüğümüz Saraçoğlu ve Güvenpark alanlarında endişe verici bir inşaat/sondaj/tahrip süreci işletildiğini görmekteyiz.”... »

‘Mimar Makam Şoförü’ İlanına Büyük Tepki
Kentsel Dönüşüm - ‘Mimar Makam Şoförü’ İlanına Büyük Tepki

Mimarlık ya da inşaat mühendisliği mezunu makam şoförü ilanına Mimar Odalarından sert tepki geldi. “Mimarlık Mesleğinin İtibarını Zedelemeye Çalışanlar, Karşısında Mimarlar Odası Örgütlülüğünü Bulacaktır.” »

Canan Kaftancıoğlu İnşaat İşçilerinin Sorunlarını Dinledi
Kentsel Dönüşüm - Canan Kaftancıoğlu İnşaat İşçilerinin Sorunlarını Dinledi

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Dev Yapı İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut ile video konferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdi. İnşaat işçilerinin sorunlarının ve taleplerinin ele alındığı görüşmede Kaftancıoğlu,... »

İMO İstanbul Şubesi, Şantiyelere Dikkat Çekti
Kentsel Dönüşüm - İMO İstanbul Şubesi, Şantiyelere Dikkat Çekti

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, şantiyelerin virüsle mücadele kapsamında gerçek durumu ile ilgili bir açıklama yaptı: “Şantiyelere dikkat! Binlerce mühendis ve işçi tehdit altına bulunuyor.” »

İnşaat Sendikalarından “Şantiyeler 3 Hafta Durdurulsun” Çağrısı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sendikalarından “Şantiyeler 3 Hafta Durdurulsun” Çağrısı

Dev Yapı-İş, İnşaat-İş ve İyi-Sen sendikaları ortak açıklama yaparak koronavirüs salgınına karşı şantiyelerin 3 haftalığına durdurulmasını talep etti. »

Koronavirüsü ve İnşaat Sektörü
Kentsel Dönüşüm - Koronavirüsü ve İnşaat Sektörü

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Yönetimi Kurulu, yaptığı bir açıklamayla koronavirüsü pandemisi sürecinde inşaat sektöründe yapılması gerekenleri anlattı. »

Virüs Gölgesinde Doğa Talanı
Kentsel Dönüşüm - Virüs Gölgesinde Doğa Talanı

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Cemal Gökçe, koruma altındaki doğal alanların sessiz sedasız yapılaşmaya açıldığını söyledi. »

İnşaat Sektörünün Bu Yıldan Beklentisi Yükseldi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörünün Bu Yıldan Beklentisi Yükseldi

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından açıklanan “Hazır Beton Endeksi” 2020 Ocak Ayı Raporu’na göre inşaat sektöründen beklenti, 20 ayın en üst seviyesine yükseldi. Ancak bu beklenti ocak ayında inşaat faaliyetlerine tam olarak yansımadı. »

9 Yıllık Okul Yıkılacak
Kentsel Dönüşüm - 9 Yıllık Okul Yıkılacak

Elazığ’daki deprem sonrası yıkım kararı alınan binalar arasında TOKİ’nin 2011’de yaptığı Fırat ilk ve ortaokulu da bulunuyor. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, “9 yıllık okul bu hale geliyorsa büyük mühendislik sorunu var.” dedi. »

Apartmandan Bozma Okullar Risk Taşıyor
Kentsel Dönüşüm - Apartmandan Bozma Okullar Risk Taşıyor

Valilik verilerine göre İstanbul’daki okulların yüzde 31’i depreme karşı güvenli değil. Uyarılarının dikkate alınmadığını ifade eden İMO Başkanı Cemal Gökçe, apartmandan bozma vakıf okulları ve özel okullar olduğunu aktardı. »

Günlerdir Sallanıyor ama Deprem Master Planı Yok
Kentsel Dönüşüm - Günlerdir Sallanıyor ama Deprem Master Planı Yok

Günlerdir depremle sarsılan Manisa’da, gözler riskli yapılara ve depremle ilgili alınan önlemlere çevrildi. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fethi Nazım Obus, kentin deprem master planının olmadığını belirterek, acilen hazırlanması gerektiğinin... »

İstanbul için Felaket Deprem Senaryosu
Kentsel Dönüşüm - İstanbul için Felaket Deprem Senaryosu

Bilim insanları beklenen İstanbul depreminin yaşatacağı insani ve ekonomik yıkıma dikkat çekerek uyardı: “Bir an önce önlem alınsın. İstanbul gibi büyük bir kentte facia yaşanır.” »

Kasımda İnşaat Malzemeleri Sanayi İhracatı Değer Olarak Geriledi
Kentsel Dönüşüm - Kasımda İnşaat Malzemeleri Sanayi İhracatı Değer Olarak Geriledi

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Kasım 2019 sonuçlarına göre, Kasım ayında ihracat miktar olarak 4,47 milyon ton, değer olarak 1,83 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. 2018 Kasım-2019 Kasım... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!