Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat

İnşa et ve yaşat…

Yaşam alanlarının oluşumu hızlı bir ivme kazanırken başlangıç aşamasından bitiş sürecine kadar güvenli bir yapının oluşturulması günümüz teknolojilerinin de yardımı ile daha da kolaylaşmaktadır. Kimi zaman bir yatırım seçeneği kimi zaman ise kar amacı güden bir yapıya sahip olunması tabi ki herkesin hayalidir.

...
İnşaat Dünyasındaki Gelişmeler

Yapı ve inşaat alanında yaşanan gelişmeler, haberler, ipuçları, yatırım tüyoları sayesinde doğru yatırımın belirlenmesinde atılacak adımlar gelecek için önemlidir. Bünyemizde barındırdığımız çalışma arkadaşlarımız ile sizlere inşaat alanında sağladığımız bilgi ve kaynaklar ile sektörün lider platformu olmayı hedefliyoruz.

Yeni Ürünler İle Tanışma Zamanı

İnşaat sektöründe henüz yeni görev almış ürünler ile ilk siz tanışmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise yeni nesil otomasyon sistemleri, haftanın popüler ürünleri, en çok tercih edilen ürün grupları ve bu sektörde markalaşmış grupların yeni haberlerini ilk siz duymalısınız!

İnşaat Projelerinde Finansal Yönetim

Firmaların karlılığını arttıracağı ipuçları ve uzmanlar tarafından tecrübe edilmiş bilgiler ışığında projelerin değerlerini daha üst seviyelere çıkarmanız mümkündür. İnşaat alanında her geçen gün değerli kaynaklarını arttıran Yapi.com.tr sizlere menkulleriniz adına doğru kararlar vermeniz için bir rehber olmaktadır.

Toplantı, Fuar ve Organizasyonlardan İlk Sizin Haberiniz Olsun

İnşaat ve yapı alanında gerçekleşen organizasyonları yakından takip ederek aktivitelerde yer almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aynı zamanda gerçekleşecek ihale, organizasyon ve fuar takvimini de takip ederek gelişmeleri birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hilti'den Şantiyeler için Mühendislik Çözümleri

Hilti Türkiye Pazarlama Direktörü Özgecan Işıltan,mühendislik çözümleri, ilgili teknik ürün verilerine kolay erişim, güvenlik, maliyet verimliliği ve kalite gibi birçok proje gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmak amacıyla her geçen gün sektörü... »

Wilo, Four Essentials’da Sektör Paydaşlarıyla Buluştu

Kentsel Dönüşüm - Wilo, Four Essentials’da Sektör Paydaşlarıyla Buluştu

Dekogroup ve Aldağ proje ortaklığıyla düzenlenen Four Essentials Engineering Meeting, 10 Mayıs 2022’de Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. 2018 yılından bu yana düzenlenen etkinlik, bu yıl Four Essentials Engineering Meeting ismiyle, Wilo ve... »

“Cumhuriyet Değerleri ve Ülke Kaynakları Heba Ediliyor”

Kentsel Dönüşüm - “Cumhuriyet Değerleri ve Ülke Kaynakları Heba Ediliyor”

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Atatürk Havalimanı’nda başlayan yıkımla ilgili bir açıklama yaparak, Atatürk Havalimanı’nı ortadan kaldırmaya yönelik girişimlere bir an evvel son verilmesini talep etti. »

TMMOB'lu Kadınlar Adalet Nöbetinde

Kentsel Dönüşüm - TMMOB'lu Kadınlar Adalet Nöbetinde

TMMOB ve bağlı Odaları'nın Gezi Davası kararına karşı başlattığı Adalet Nöbeti 21. güne ulaştı. Nöbeti 21. günde TMMOB Kadın Komisyonu devraldı. »

İflas Riski ile İhale İptali Yağıyor

Kentsel Dönüşüm - İflas Riski ile İhale İptali Yağıyor

Yakın zamana kadar büyük kazanç kapısı görülen kamu ihaleleri müteahhitler için iflas riskine dönüştü. Müteahhitler yüksek teklif verince ihaleler iptal edildi. »

Bostik, Yeni Nesil Akıllı Zemin Sistemlerinin Lansmanını Yapı Fuarı’nda Yaptı

Kentsel Dönüşüm - Bostik, Yeni Nesil Akıllı Zemin Sistemlerinin Lansmanını Yapı Fuarı’nda Yaptı

Yapı Fuarı - TurkeyBuild İstanbul, bu yıl 23-26 Mart 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 44. kez gerçekleştirildi. Bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası olan organizasyonda Bostik Türkiye de yerini aldı. »

İnşaat Sektörü, İade Hakkı Süresinin Kısaltılmasını İstiyor

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü, İade Hakkı Süresinin Kısaltılmasını İstiyor

İnşaat sektörü, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yer alan ve ön ödemeli konut projelerinde 24 ayı bulan iade süresinin 3 aya indirilmesini istiyor. »

Depremin Doğasına Uygun Binalar İnşa Edilmeli

Kentsel Dönüşüm - Depremin Doğasına Uygun Binalar İnşa Edilmeli

Geleceği şekillendiren teknolojileri deprem gerçeğine entegre eden Hilti, yapıların güçlendirilmesinin yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklı binaların inşası için sektörün çözüm ortağı olmaya devam ediyor. »

İnşaat Sektörü 2022’ye Yavaş Başladı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü 2022’ye Yavaş Başladı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), “Hazır Beton Endeksi” 2022 Ocak Ayı Raporu’nu açıkladı. Bütün endeksler geçen yılın aralık ayından sonra bu yılın ocak ayında da negatif tarafta yer almıştır. Aralık ayına kıyasla faaliyette sınırlı bir gerileme... »

İMO İstanbul Şubesi Seçim Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - İMO İstanbul Şubesi Seçim Sonuçları Açıklandı

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 48. Dönem Olağan genel Kurulu seçim sonuçlarına göre; 2562 oy alan Çağdaş İnşaat Mühendisleri Yönetim Kurulu adayları seçimi kazandı. »

Şantiyeler için Sensormatic Elektronik Güvenlik Çözümleri

Kentsel Dönüşüm - Şantiyeler için Sensormatic Elektronik Güvenlik Çözümleri

Fiziksel koşulları nedeniyle kontrol edilmesi güç alanlar olarak öne çıkan şantiyeler birçok güvenlik riskiyle karşı karşıya kalıyor. Sensormatic yeni nesil elektronik güvenlik çözümleri şantiyelerdeki güvenlik ihtiyacını farklı teknolojiler... »

5. İnşaat Yönetim Zirvesi

Kentsel Dönüşüm - 5. İnşaat Yönetim Zirvesi

İnşaat Proje Yönetimi ile ilgili birçok katılımcı, konuşmacı ve sponsorun yer alacağı 5. İnşaat Yönetim Zirvesi 26 Mart 2022 Cumartesi günü düzenleniyor. »

Zümrüt Apartmanı Facialarını Engellemek için 'Binalara Vize' Önerisi
Kentsel Dönüşüm - Zümrüt Apartmanı Facialarını Engellemek için 'Binalara Vize' Önerisi

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Akın, Zümrüt Apartmanı faciasına benzer acıların bir daha yaşanmaması için, trafiğe çıkan araçlardaki muayene sisteminin 5 yılda bir binalarda da uygulanması gerektiğini söyledi. »

BATIÇİM Portland Kompoze Çimento
Kentsel Dönüşüm - BATIÇİM Portland Kompoze Çimento

BATIÇİM, akredite TS EN 197-5 sertifikalı düşük karbon salınımlı CEM II/C çimentosu üretimini gerçekleştirdi. »

Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek

Yapı Fuarı, yapı sektöründe üretim süreçlerini değiştirebilecek, sektöre fayda sağlayacak bir ürün geliştirdik diyen girişimcileri YAPI TECH GARAGE’a başvurmaya davet ediyor. Son başvuru tarihi ise 18 Şubat 2022. »

Güney Kore'de İnşaat Halindeki Bina Çöktü
Kentsel Dönüşüm - Güney Kore'de İnşaat Halindeki Bina Çöktü

Güney Kore'nin Gwangju şehrinde yapım aşamasındaki yüksek bir binanın kısmen çökmesi sonucu en az 6 kişinin kaybolduğu bildirildi. »

Müteahhitler Dolar Kuruna İsyan Etti
Kentsel Dönüşüm - Müteahhitler Dolar Kuruna İsyan Etti

Kamu İhale Kanunu kapsamında iş yapan müteahhit firmalara fiyat farkı ödenmesine yönelik düzenleme, TBMM'ye gelirken; müteahhitler düzenlemedeki unsurların yetersiz olduğunu, bu haliyle yasalaşması halinde firmaların zor durumda kalacağını duyurdu. »

İnşaat Sektörü Alarm Veriyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Alarm Veriyor

Dövizdeki artış ve ekonomik krizin en çok etkilediği sektörlerden olan inşaat sektörü alarm veriyor. Batma noktasına geldiklerini söyleyen müteahhitler, hükümetten destek istiyor. »

Çimento Fiyatlarına Zam mı Geliyor?
Kentsel Dönüşüm - Çimento Fiyatlarına Zam mı Geliyor?

Döviz kurlarındaki kısmi geri çekilmeyle birlikte her alanda indirim talebi doğsa da konut maliyetlerinde artış devam ediyor. »

Kocaeli’de 9 Ağır Hasarlı Bina Kaldı
Kentsel Dönüşüm - Kocaeli’de 9 Ağır Hasarlı Bina Kaldı

İMO Kocaeli Şubesi Başkanı Kahraman Bulut, 1999 depreminde ağır ve orta hasar gören bina sayısının son 1 yıl içinde azaltıldığını açıklayarak, "29 tane ağır hasarlı, 1500 adet de orta hasarlı binamız vardı. Son 1 yıl içinde ağır hasarlı bina sayımız... »

“Fahiş Fiyat Artışları Hızla Normal Seviyelerine Düşürülmeli”
Kentsel Dönüşüm - “Fahiş Fiyat Artışları Hızla Normal Seviyelerine Düşürülmeli”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) tarafından gerçekleştirilen "Türkiye İnşaat Sektörü Çalıştayı"nın sonuç bildirgesinde, stokçuluğa ve fırsatçılığa dayalı fahiş fiyat artışlarının hızla normal seviyelerine düşürülmesi gerektiği bildirildi. »

Riskli Binalar Tehlike Saçıyor
Kentsel Dönüşüm - Riskli Binalar Tehlike Saçıyor

'Riskli binalar' deprem olmadan da çöküyor. Mimarlar Odası’ndan Köymen, yapı denetiminin özelleşmesinin olumsuz sonuçlar doğurduğunu vurguladı. İMO’dan Suna’ya göre ise en büyük sorun imar affı. »

“Alınabilir Konut Üretimi için Malzemede KDV İnmeli”
Kentsel Dönüşüm - “Alınabilir Konut Üretimi için Malzemede KDV İnmeli”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu alınabilir seviyede konut üretilebilmesi için malzemede KDV'nin yüzde 8'e indirilmesi, 150 metrekare altı konutlarda da tapu harcının kaldırılması gerektiğini söyledi. »

5 Milyon TL Harcanan Bina, Çürümeye Terk Edildi
Kentsel Dönüşüm - 5 Milyon TL Harcanan Bina, Çürümeye Terk Edildi

Çorum'da temeli 2016 yılında atılan ve 5 milyon lira harcanarak büyük bir kısmı yapılan Kuran kursu, 4 yıldır atıl durumda kaldı. »

Hilti’den İnovatif Dübel Ailesi
Kentsel Dönüşüm - Hilti’den İnovatif Dübel Ailesi

Sahada çalışmayı daha verimli, kolay ve güvenli hale getirmek için kendi araştırma ve tasarım laboratuvarında geliştirdiği dübellerle fark yaratan şirket; ETA, C1, C2 ve yangın onaylı üstün performanslı sabitleme elemanları ile inşaat projelerinde... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!