Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

DYO, BATIMAT Fuarı’nda İnovatif Ürünlerini Tanıttı

Kentsel Dönüşüm - DYO, BATIMAT Fuarı’nda İnovatif Ürünlerini Tanıttı

DYO, BATIMAT Uluslararası İnşaat Endüstürisi Fuarı’nda yer alarak, inovatif ürünlerini ve geniş renk koleksiyonunu tanıttı. »

GATA, Yapılaşmaya mı Açılıyor?

Kentsel Dönüşüm - GATA, Yapılaşmaya mı Açılıyor?

GATA’nın da içinde bulunduğu İstanbul’daki 117 bin 157 metrekarelik ‘askeri alanın’ yapılaşmaya açılmasını öngören plan onaylandı. »

Gecekondular TOKİ’ye Bağlanıyor

Kentsel Dönüşüm - Gecekondular TOKİ’ye Bağlanıyor

İmar sisteminde değişiklik öngören yeni Tapu Kanunu yasa teklifi taslağı, köyüne izinsiz ev yapan ve evini izinsiz onaranlara da ceza getiriyor. Belediyelerin yetkisinde olan gecekondular da Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yetkisine veriliyor. »

Salda için Mücadele Sözü

Kentsel Dönüşüm - Salda için Mücadele Sözü

Maden, gölet, millet bahçesi gibi projelerle tehlike altında olan Salda Gölü için yapılan çalıştayın sonuç metni açıklandı. Salda Gölü’me Dokunma Platforumu’nun açıkladığı raporda, ‘Gölümüz için mücadeleyi büyüteceğiz’ vurgusu yapıldı. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

İnşaat malzemeleri sanayisinin Uluslararası oyuncuları, dış ticarette doğru stratejileri konuşmak için 5 Kasım günü Türkiye İMSAD tarafından 9’uncusu düzenlenen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde bir araya geliyor.  »

PELİ İntermob’da Yeni İş Anlaşmalarına İmza Attı

Kentsel Dönüşüm - PELİ İntermob’da Yeni İş Anlaşmalarına İmza Attı

PELİ, parke, laminant parke, kapı, duvar kağıdı, dolap ve mutfak dolaplarına yönelik tüm yenilikleriyle, 12-16 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen İntermob Fuarı’nda yerini aldı. »

Bostik’in Akıllı Yeni Ürün Yelpazesi

Kentsel Dönüşüm - Bostik’in Akıllı Yeni Ürün Yelpazesi

Bostik'in geliştirdiği, tüm profesyonel inşaat, dekorasyon ve tamir işleri için uygun, yüksek kaliteli yeni yapıştırıcı serisi raflarda yerini aldı. »

BETA Kimya INTERMOB’daydı

Kentsel Dönüşüm - BETA Kimya INTERMOB’daydı

Kimya sektörü üreticilerinden BETA Kimya A.Ş, yeni ürün lansmanları ile INTERMOB Fuarı’nda yerini aldı. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Türkiye İMSAD, inşaat malzemeleri sektör temsilcilerini 5 Kasım 2019’da Uluslararası Kalite Zirvesi’nde buluşturuyor. Yerli ve yabancı paydaşları buluşturan, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ise sponsorluk desteği ile inşaat sektörünün uluslararası... »

Yapılaşma Salda Gölü’nün Sonu Olur

Kentsel Dönüşüm - Yapılaşma Salda Gölü’nün Sonu Olur

Çevre Bakanlığı’nın projesinde birçok betonarme bina bulunduğunu söyleyen Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, “Burada başlayacak bir yapılaşma Saldivler’in sonu olur.” dedi. »

Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 60,1 Azaldı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 60,1 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu, Ocak - Haziran 2019 dönemine ait yapı izin istatistiklerini açıkladı. »

"Marmara Depreminin Yirminci Yılında Afet Riskleri Büyüyor "

Kentsel Dönüşüm - "Marmara Depreminin Yirminci Yılında Afet Riskleri Büyüyor "

TMMOB Mimarlar Odası, Marmara depreminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, ülke genelinde hakim olan deprem riskine dikkat çekerek, rant odaklı planlama, kentleşme ve yapılaşma politikalarının terk edilmesi gerekliliğini belirtti. »

"1999 Depreminin 20. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Uyarıyoruz"
Kentsel Dönüşüm - "1999 Depreminin 20. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Uyarıyoruz"

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Türkiye'nin, özellikle İstanbul'un depreme hazır olup olmadığı ile ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. »

Biyokütle Enerji Santralına Verilen Ruhsat İptal
Kentsel Dönüşüm - Biyokütle Enerji Santralına Verilen Ruhsat İptal

Bursa 1. İdare Mahkemesi, Büyükorhan Belediye Başkanlığı tarafından Karaağız köyüne kurulması planlanan Biyokütleden Elektrik Eldesi Tesisi’ne verilen yapı ruhsatını iptal etti. Mahkeme santral projesinin hayata geçmesi durumunda geri dönüşü olmayan... »

Mimarlar Odası’ndan İmar Yönetmelikleri Düzenlemelerine Dair Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Mimarlar Odası’ndan İmar Yönetmelikleri Düzenlemelerine Dair Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası, "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Düzenlemeleri" ile ilgili bir basın basın açıklaması yaparak; düzenlemelerde yargının verdiği kararlara uyulmasına dikkat çekti. »

Akçansa, Özel Ürünlerini Yapı Fuarı’nda Tanıttı
Kentsel Dönüşüm - Akçansa, Özel Ürünlerini Yapı Fuarı’nda Tanıttı

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa, bu yıl 18-22 Haziran tarihlerinde 42.’si gerçekleşen Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul’a katılarak, özel ürünleri ve projelerini sektör profesyonellerine tanıttı. »

Yıldız Entegre, Yapı Fuarı’ndaydı
Kentsel Dönüşüm - Yıldız Entegre, Yapı Fuarı’ndaydı

Orman ürünleri sektörü firması Yıldız Entegre, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini sergiledi. »

Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği
Kentsel Dönüşüm - Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla 27 Haziran Perşembe günü Yapı Merkezi ve Yüksel Proje ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. »

Taşdelen’de Yapılaşmaya Açılan Planların Yürütmesi Durduruldu
Kentsel Dönüşüm - Taşdelen’de Yapılaşmaya Açılan Planların Yürütmesi Durduruldu

Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odası'nca açılan dava sonucu; Çekmeköy İlçesi, Taşdelen Mahallesi’nde %30’u sık orman dokusunda kalan ve üzerinde yapılaşma bulunmayan 187.750 metrekare yüz ölçümlü 461 Parseli yapılaşmaya açan planların yürütmesi... »

Yurtbay Şirketler Grubu, Yapı Fuarı’nda Misafirlerini Ağırladı
Kentsel Dönüşüm - Yurtbay Şirketler Grubu, Yapı Fuarı’nda Misafirlerini Ağırladı

18-22 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Yapı Fuarı’nda, Yurtbay Şirketler Grubu tüm misafirlerini keyifle standında ağırlayarak bir fuarı daha geride bıraktı. »

Türkiye İMSAD, Yapı Fuarı’nda Katılımcılarla Buluştu
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD, Yapı Fuarı’nda Katılımcılarla Buluştu

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un ilk günü yapı sektörünün masaya yatırıldığı ‘Başkanlar Forumu’ ile ‘Turizm ve İnşaat’ başlıklı ‘Yatırım Odağı Forumu’nda konuşan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan; maliyet artışı, sektörün... »

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 42’nci Kez Kapılarını Açtı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 42’nci Kez Kapılarını Açtı

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 42’nci kez... »

Yangın Güvenliği İçin Knauf'dan Flameboard®
Kentsel Dönüşüm - Yangın Güvenliği İçin Knauf'dan Flameboard®

Bölme duvarlar, asma tavanlar ve özellikle yüksek yangın dayanımı gerektiren şaft duvarlarında iç cephe kullanımı tavsiye edilen Flameboard®, işçilik maliyetlerini azaltan hızlı ve temiz montajı ve yüzey kalitesi ile pasif yangın dayanımı... »

Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Haziran... »

Doka, BIM ile Şantiyelerde Verimliliği Artırıyor
Kentsel Dönüşüm - Doka, BIM ile Şantiyelerde Verimliliği Artırıyor

Doka, Yapı Bilgi Modellemesi’ni (BIM), inşaat süreçlerini optimize etmek, şantiyede verimliliği artırmak ve ideal çözümleri tasarlamak için anahtar bir yöntem olarak görüyor. Bu doğrultuda Almanya'daki SOFiSTiK ofis binası projesinin kalıp çözümleri... »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!