Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Millet Bahçesi Olacak Denilen Arazi Yapılaşmaya Açıldı

Kentsel Dönüşüm - Millet Bahçesi Olacak Denilen Arazi Yapılaşmaya Açıldı

Atatürk Havalimanı’na ‘Millet Bahçesi’ yapılması projesinde ısrarcı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılındaki yerel seçim öncesinde İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Ataşehir için de ‘Millet Bahçesi’ müjdesi vermişti. Ancak süreç çok farklı... »

FUTURE SEMINAR EXPO'22

Kentsel Dönüşüm - FUTURE SEMINAR EXPO'22

Yeditepe Üniversitesi Yapı Kulübü YUCONES tarafından düzenlenen FUTURE SEMINAR EXPO'22 21 - 22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. »

Kalekim, 2022 İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - Kalekim, 2022 İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Yeni yıla yeni yatırımlarla giren Kalekim, yılın ilk çeyreğinde net dönem karını bir önceki yılın aynı dönemine göre, %194 oranında artırarak, toplam 70,8 milyon TL’lik net kara ulaştı. »

Belediye Askeri Alanı İmara Açtı

Kentsel Dönüşüm - Belediye Askeri Alanı İmara Açtı

Konya’da 2018 yılında Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen ve millet bahçesi yapılacağı açıklanan 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün arsası imara açıldı. »

Korunacak Alan İnşaata Açıldı

Kentsel Dönüşüm - Korunacak Alan İnşaata Açıldı

Ayvalık’ta Tabiat Parkı alanı içinde kalan ve ‘Doğal koruma alanı’ statüsü bulunan Tavuk Adası’nda başlayan inşaat çalışmalarına bölge halkı tepkili. Yurttaşlar, çalışmaların Ada’nın biyoçeşitliliğine zarar vereceğini kaydetti. »

Samsun’da Bir Park Daha İmara Açıldı

Kentsel Dönüşüm - Samsun’da Bir Park Daha İmara Açıldı

Kültür Park'ın bir kısmını imara açarak ilçe otogarı ve 153 Yönetim Merkezi inşasına başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Atakum ilçesindeki Emek Parkı'nı imara açtı. »

Bankalar Finansmanda Yeşil Dostu Sürdürülebilir Projelere Ağırlık Verecek

Kentsel Dönüşüm - Bankalar Finansmanda Yeşil Dostu Sürdürülebilir Projelere Ağırlık Verecek

Bankacılık sektörü, düşük karbonlu ekonomiye geçişi desteklemek amacıyla yenilenebilir ve çevre dostu yeşil enerji projelerinin kredi portföylerindeki payını artırıyor. »

Mimarlardan Kültür Bakanlığı’na Kapadokya Çağrısı

Kentsel Dönüşüm - Mimarlardan Kültür Bakanlığı’na Kapadokya Çağrısı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi hinterlandında bulunan UNESCO Dünya Miras Listesinde olan Kapadokya bölgesinde, Kültür Bakanlığı’nı talanı durdurmaya çağırdı. »

“Buca Cezaevi Ranta Açılmasın”

Kentsel Dönüşüm - “Buca Cezaevi Ranta Açılmasın”

İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, yıkımına başlanan Buca Cezaevi'nin arazisine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Yıkımı devam eden cezaevinin bulunduğu arazi yeşil alan olarak kente kazandırılmalı, betona kurban edilmemeli." dedi. »

Bostik, Yeni Nesil Akıllı Zemin Sistemlerinin Lansmanını Yapı Fuarı’nda Yaptı

Kentsel Dönüşüm - Bostik, Yeni Nesil Akıllı Zemin Sistemlerinin Lansmanını Yapı Fuarı’nda Yaptı

Yapı Fuarı - TurkeyBuild İstanbul, bu yıl 23-26 Mart 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 44. kez gerçekleştirildi. Bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası olan organizasyonda Bostik Türkiye de yerini aldı. »

Aya Yorgi Koyu Yapılaşmaya Açılıyor

Kentsel Dönüşüm - Aya Yorgi Koyu Yapılaşmaya Açılıyor

Çeşme’nin dünyaca ünlü koylarından biri daha imara açılıyor. Çevreciler, Aya Yorgi Koyu’nun yapılaşmaya açılmasına karşı çıkarken, iki katlı villaların yanı sıra beş katlı apartmanların da önünün açıldığını ileri sürdü. »

Türkiye İMSAD, 44. Yapı Fuarı’nda Yerini Aldı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD, 44. Yapı Fuarı’nda Yerini Aldı

Türkiye İMSAD, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a, firma ve dernek üyeleriyle katıldı. Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “İlk günden itibaren fuara gösterilen yoğun ilgi umut verdi.” dedi. »

Yapı Fuarı, 13 Yeni Girişimin Ürün ve Hizmetlerini Sektörle Buluşturdu
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı, 13 Yeni Girişimin Ürün ve Hizmetlerini Sektörle Buluşturdu

44. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, üçüncü ve son günde gerçekleştirilen oturumlarda teknik çözümlerin yanı sıra, yeni nesil teknolojilerle ürün ve hizmet sunan 13 start-up Yapı Tech Garage Sahnesi’nde katılımcı ve ziyaretçilere sundu. »

Çeşme’de 'Aya Yorgi' Tepkisi
Kentsel Dönüşüm - Çeşme’de 'Aya Yorgi' Tepkisi

Aya Yorgi Koyu'nun yakın mesafesinde bulunan bölgenin, cumhurbaşkanı kararnamesiyle imara açılmasına tepki gösteren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "Bölgenin seçilmiş belediye meclisinin iradesi yok sayılmıştır. Karara itiraz edeceğiz." dedi. »

44. Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul Başladı
Kentsel Dönüşüm - 44. Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul Başladı

Güçlü bir yabancı katılımcı, alıcı ve ziyaretçi ilgisi gören Yapı Fuarı’nın 4 gün sonunda 1 milyar avroyu aşan bir iş hacmi yaratması bekleniyor. »

Bien Teknolojik Ürünleri Dünyada Ses Getiriyor
Kentsel Dönüşüm - Bien Teknolojik Ürünleri Dünyada Ses Getiriyor

Bien geliştirdiği yüzde 100 yerli teknolojik ürünleriyle, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki başarısına katkı sunmaya devam ediyor. »

ARMADA Groupe, Futurebuild 2022’ye Katıldı
Kentsel Dönüşüm - ARMADA Groupe, Futurebuild 2022’ye Katıldı

ARMADA Groupe, 1 -3 Mart tarihleri aralığında Londra'da gerçekleşen FUTUREBUILD 2022'ye iki ayrı stantla katıldı. »

Van Gölü Kıyıları Yapılaşmaya Açıldı
Kentsel Dönüşüm - Van Gölü Kıyıları Yapılaşmaya Açıldı

Kayyum yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi, Edremit ilçesinde bulunan sahil şeridini kapsayan yaklaşık 66 hektarlık alanı “Kıyı Kanunu Yönetmeliği’nden” çıkararak imara açtı. »

Zeytinliklerden Sonra Sit Alanları da Ranta Açılıyor
Kentsel Dönüşüm - Zeytinliklerden Sonra Sit Alanları da Ranta Açılıyor

Koruma altındaki Kekova, Patara, Olimpos, Pamukkale, Ihlara ve Salda Gölü dahil olmak üzere doğal alanlar, enerji yatırımlarına açıldı. »

Kalekim 2022’ye Yatırımla Başladı
Kentsel Dönüşüm - Kalekim 2022’ye Yatırımla Başladı

2022 yılına yatırımla başlayan Kalekim, inşaat malzemeleri sektöründeki portföyünü daha da güçlendirmek amacıyla sektörün önemli firmalarından Lyksor Kimya A.Ş.’nin yüzde 75’ini satın aldı. »

Knauf, 2022 Yılında Sistem Satışlarına Odaklanacak
Kentsel Dönüşüm - Knauf, 2022 Yılında Sistem Satışlarına Odaklanacak

Bugüne kadar otellerden AVM’lere, hastanelerden rezidanslara kadar birçok projenin sistem çözüm ortağı olan Knauf, 2022 yılında Türkiye’nin referans projelerine ürün, hizmet ve teknolojilerini bir bütün olarak sunduğu sistemleriyle imza atmaya devam... »

Häfele, Türkiye’deki Hızlı Büyümesini Sürdürüyor
Kentsel Dönüşüm - Häfele, Türkiye’deki Hızlı Büyümesini Sürdürüyor

2021 yılını büyüme ile kapatan Häfele, bu sene içerisinde de Avrupa ve Amerika’ya ihracatta önemli büyüme kaydetmeyi hedefliyor. »

Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösterecek

Yapı Fuarı, yapı sektöründe üretim süreçlerini değiştirebilecek, sektöre fayda sağlayacak bir ürün geliştirdik diyen girişimcileri YAPI TECH GARAGE’a başvurmaya davet ediyor. Son başvuru tarihi ise 18 Şubat 2022. »

Kalekim Tecnica 542
Kentsel Dönüşüm - Kalekim Tecnica 542

Zemin sistemi çözümleri alanındaki tecrübesini ‘Tecnica Zemin Çözümleri’ ile ortaya koyan Kalekim’in ürün grubuna yeni eklediği son kat kaplama malzemesi Tecnica 542, zemine parlak doğal bir görünüm kazandırmasının yanında, aşınmaya karşı da direnç... »

Atatürk Orman Çiftliği’ne Askeri Alan Yapılamaz
Kentsel Dönüşüm - Atatürk Orman Çiftliği’ne Askeri Alan Yapılamaz

Yargı, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı dava sonucu Atatürk Orman Çiftliği’nin askeri alan olarak yapılaşmaya açılmasına ilişkin plan değişikliğine 2 kez yürütmeyi durdurma verdi, itiraz edilince itirazı reddetti. Yapılaşma ısrarını dördüncü... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!