Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Aydos Ormanı'na Yapılaşma Tehdidi

Kentsel Dönüşüm - Aydos Ormanı'na Yapılaşma Tehdidi

Yaşam savunucularının tüm itirazlarına karşın Aydos’taki ‘millet bahçesi’ çalışmaları hız kesmeden sürerken ormanın bileşenlerinden Velibaba Ormanı’nın hemen yanında konut projesi için adım atıldı. »

MEGA Yalıtım Taşyünü Ürün Grubu

Kentsel Dönüşüm - MEGA Yalıtım Taşyünü Ürün Grubu

MEGA Yalıtım Çözümleri, taşyünü ürün grubundaki gelişmiş ürün portföyüyle geniş bir ürün çeşitliliği ve inovatif çözümler sunuyor.. »

Tokat Belediyesi Ormanlık Alanı İmara Açtı

Kentsel Dönüşüm - Tokat Belediyesi Ormanlık Alanı İmara Açtı

Tokat Belediyesi yaklaşık 70 yıl önce, sel ve erozyona engel olması için vatandaşların katılımıyla yapılan ormanlık alanın 27 bin 624 metrekarelik kısmını imara açtı. »

Uluslararası Yeşil Binalar ve Şehirler Zirvesi

Kentsel Dönüşüm - Uluslararası Yeşil Binalar ve Şehirler Zirvesi

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi, ‘Sıfırın İnşası: Dirençli Şehirler’ temasıyla 8 Kasım’da Hilton Bosphorus İstanbul'da gerçekleşecek. »

Mahkeme Buca Cezaevi Arazisinde Yapılaşmaya “Dur” Dedi

Kentsel Dönüşüm - Mahkeme Buca Cezaevi Arazisinde Yapılaşmaya “Dur” Dedi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Buca Cezaevi alanında yapılaşmanın önünü açan imar planı değişikliği, yargı kararıyla iptal edildi. »

Askeri Alanların Yapılaşmaya Açılmasında Kamu Yararı Nerede?

Kentsel Dönüşüm - Askeri Alanların Yapılaşmaya Açılmasında Kamu Yararı Nerede?

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, 10 bin stadyum büyüklüğündeki alanın askeri arazi olmaktan çıkardığını, lüks konutların yapıldığını söyledi. Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Doç. Dr. Pınar Giritlioğlu, “Burada kamu yararı... »

Depremin Ardından 17 Çimento Firmasına Soruşturma Açıldı

Kentsel Dönüşüm - Depremin Ardından 17 Çimento Firmasına Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, depremin ardından inceledikleri 17 çimento firması için soruşturma kararı aldıklarını açıkladı. Küle, yapı malzemeleri sektöründe de 16 teşebbüs hakkında inceleme başlattıklarını söyledi. »

Kamp Görünümlü Otelin Sakıncası Yokmuş

Kentsel Dönüşüm - Kamp Görünümlü Otelin Sakıncası Yokmuş

Antalya’nın Kumluca ilçesinde doğa harikası Adrasan’a yapılmak istenen işletme projesine ilişkin yürütmeyi durdurma talebi mahkemece reddedildi. »

İPYD İkili İş Görüşmeleri: Yapı Sektörü Buluşması 2023

Kentsel Dönüşüm - İPYD İkili İş Görüşmeleri: Yapı Sektörü Buluşması 2023

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) üyeleri ile yapı sektörü profesyonelleri Yapı-Medya İletişim’in organize ettiği “İPYD İkili İş Görüşmeleri: “Yapı Sektörü Buluşması”nda bir araya geliyor. »

Torba Yasa Milli Parkları Yapılaşmaya Açacak

Kentsel Dönüşüm - Torba Yasa Milli Parkları Yapılaşmaya Açacak

İktidarın ‘günlük kiralık ev düzenlemesi’ni içeren yeni torba kanun teklifinin yasalaşması durumunda milli parklara lojman ve konaklama amaçlı tesisler inşa edilebilecek. »

Van Gölü'nde 800 Bin Yıllık Yaşam Yok Oluyor

Kentsel Dönüşüm - Van Gölü'nde 800 Bin Yıllık Yaşam Yok Oluyor

İnci kefallerinin yaşadığı tek yer olan Van Gölü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Dr. Mustafa Akkuş, arıtma tesislerinin olmamasının, yapılaşma ve yanlış tarım politikalarının göldeki tehlikeyi artırdığını belirtti. »

Samsun'da Yeşil Alana 12 Kat İmar İzni

Kentsel Dönüşüm - Samsun'da Yeşil Alana 12 Kat İmar İzni

Samsun Büyükşehir Belediyesi, imar planlarında yeşil alan görülen kendisine ait arazi için önce imar değişikliği yaparak konut alanına çevirdi, sonra 12 katlı bina için meclis kararı aldı. »

Hazine Arazileri İmara Açılıyor
Kentsel Dönüşüm - Hazine Arazileri İmara Açılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, arzın artırılarak vatandaşın konuta ulaşımının kolaylaşması ve kiraları düşürmek için Hazine arazilerini imara açacaklarını söyledi. Meclis açılınca yasa gündeme gelecek. »

Cersaie’de Bien Rüzgârı Esecek
Kentsel Dönüşüm - Cersaie’de Bien Rüzgârı Esecek

Bien, İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenecek seramik ve banyo fuarı Cersaie’ye katılıyor. 25-29 Eylül günleri arasında 600’den fazla markanın katılımıyla gerçekleşecek fuarda, Bien’in ileri teknolojiyle üretilen yeni ürün ve koleksiyon seçkisi ilk... »

İzmir'de Turistik Bölgelerde Yapılaşmanın Önü Açılıyor
Kentsel Dönüşüm - İzmir'de Turistik Bölgelerde Yapılaşmanın Önü Açılıyor

İzmir'in birçok ilçesinde özellikle turistik bölgelerde yapılan plan ve sit değişiklikleriyle yeni yapılaşmaların önü açılıyor. »

Belcekız Sahilindeki Yapılaşma Tepki Çekti
Kentsel Dönüşüm - Belcekız Sahilindeki Yapılaşma Tepki Çekti

Muğla’da Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu, Fethiye ilçesindeki Ölüdeniz Belcekız Plajı’nda turizm sezonu ortasında devam eden yapılaşmaya tepki gösterdi, yapılaşmanın izne ve yönetmeliklere aykırı olarak sürdüğü belirtildi. »

Su Havzasında Yapılaşma Tehdidi
Kentsel Dönüşüm - Su Havzasında Yapılaşma Tehdidi

Batman’da kayyum, şehrin su havzasını imara açtı. Havaalanını da etkileyen plan ile ilgili Şehir Plancıları Odası’nın yaptığı itiraz ise reddedildi. »

Marmarislilerden, Cumhuriyet Meydanı Tepkisi
Kentsel Dönüşüm - Marmarislilerden, Cumhuriyet Meydanı Tepkisi

Marmarisliler, İçmeler Cumhuriyet Meydanı'nın 29 yıllığına kiralanarak dükkan, otopark, çok amaçlı salon ve pazar yeri yapılması kararının belediye meclisinden geçmesine tepki gösterdi. »

Yurtbay Seramik'ten Marken Stone
Kentsel Dönüşüm - Yurtbay Seramik'ten Marken Stone

Türkiye'nin önde gelen seramik üreticilerinden biri olan Yurtbay Seramik, dış mekanlar için üstün özelliklere sahip yeni ve inovatif ürünü “Marken Stone”u tüketiciyle buluşturuyor. »

Depremlerden Ders Almayan Denetçilere Ceza
Kentsel Dönüşüm - Depremlerden Ders Almayan Denetçilere Ceza

Yaşanan depremler ve uzmanların yapı güvenliği ile ilgili onca uyarılarına rağmen, sorumlu oldukları inşaatları yasalar ve yönetmelikler gereğince denetlemeyen 49 firma ile 98 mühendis ve mimara bir yıl iş almaktan men cezası verildi. »

D10’la Karıştır Banyona Yakıştır
Kentsel Dönüşüm - D10’la Karıştır Banyona Yakıştır

Creavit, kullanıcı alışkanlıklarını yakından takip ederek geliştirdiği D10 koleksiyonu ile kullanıcıları kişiselleştirilebilir banyo deneyimine davet ediyor. »

Cosentino Doğayı Yaşam Alanlarına Taşıyor
Kentsel Dönüşüm - Cosentino Doğayı Yaşam Alanlarına Taşıyor

Geleceğin mimarisi için taşı güzellik, güç ve işlevsellik ile yeniden kodlayan Cosentino, Dekton Pietra Kode koleksiyonunda insan ve doğa arasında yeni bir köprü kuruyor »

İzocam, Çalışan Deneyim Yolculuğunda Mükemmeli Hedefliyor
Kentsel Dönüşüm - İzocam, Çalışan Deneyim Yolculuğunda Mükemmeli Hedefliyor

İzocam, 2018 yılından bu yana sahip olduğu Top Employer sertifikası ile Türkiye’nin “en iyi işveren markaları” arasında yer alıyor. »

Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları 2023
Kentsel Dönüşüm - Avrasya Pencere, Avrasya Kapı ve Avrasya Cam Fuarları 2023

24. Avrasya Pencere, 15. Avrasya Kapı ve 13. Avrasya Cam Fuarları eş zamanlı olarak 11-14 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. »

Tisan’a Yapılacak Villa Projesine Otel de Eklendi
Kentsel Dönüşüm - Tisan’a Yapılacak Villa Projesine Otel de Eklendi

Mersin'e bağlı Tisan’ın batı kesimindeki yarımadaya 1079 adet villa, 12 dükkân ve bir otel yapılacak. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!