Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Ruhsat Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 48.9 Azaldı

Kentsel Dönüşüm - Ruhsat Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 48.9 Azaldı

Türkiye genelinde belediyelerin yapı ruhsatı verdiği yapıların yüzölçümü 2018’de yüzde 48.9 azaldı. »

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği'nden Yıkım Çağrısı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Denetim Kuruluşları Birliği'nden Yıkım Çağrısı

Kartal’da faciaya neden olan yıkılan apartman kaçak ve güvensiz binaları yeniden gündeme getirdi. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği hükümete “Bu binalar saatli bomba gibi. Riskli yapılar hiç beklemeden yıkılsın” çağrısında bulundu. »

"Yapı Üretim Sürecinde Sistem Çökmüş Durumda"

Kentsel Dönüşüm - "Yapı Üretim Sürecinde Sistem Çökmüş Durumda"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Kartal'da çöken yapı üzerinden, Türkiye'deki yapay afetleri, denetimsizliği ve imar affını değerlendirdi. »

İzmir'deki 45 Katlı Gökdelen İçin Yapı Ruhsatı Davası

Kentsel Dönüşüm - İzmir'deki 45 Katlı Gökdelen İçin Yapı Ruhsatı Davası

İzmir'in Pasaport'ta tütün depoları ve alışveriş merkezinin olduğu alana yapılacak, 45 katlı, 250 metre yüksekliğindeki gökdelene Konak Belediyesi tarafından verilen yapı ruhsatının iptali için dava açıldı. »

Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevrelerini ilgilendiren aylık sektör raporunda, inşaat malzemeleri iç pazarının 2019 yılında küçülebileceği ancak önemli bir çıkış yolu olarak görülen ihracatta artış yaşanacağı vurgulandı. »

Tekzen'den Yıl Sonu Değerlendirmesi

Kentsel Dönüşüm - Tekzen'den Yıl Sonu Değerlendirmesi

Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya; Tekzen’in 2018 yılında hedef rakamlarına ulaştığını, 2019 yılında da yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. »

İmar Barışında Harç Ücreti Yanlışlığı

Kentsel Dönüşüm - İmar Barışında Harç Ücreti Yanlışlığı

İmar barışı uygulaması kapsamında hiç yapı kullanma izni veya yapı ruhsatı olmayan yapılarda "yapının tamamı için" harç ücreti hesaplanıyor. Yapı Kayıt Belgesi için ödenen harçların hesaplamasında dikkat edilmesi gerekiyor. »

Yargı, Çaldağı'nda Yapılaşmaya İzin Vermedi

Kentsel Dönüşüm - Yargı, Çaldağı'nda Yapılaşmaya İzin Vermedi

Başkent’in bakı noktası Çaldağ mevkiine ilişkin imar plan değişikliği, planda öngörülen yapı yoğunluğundan daha fazla gizli yapı yoğunluğu ortaya çıkaracağı gerekçesiyle mahkeme tarafından iptal edildi. »

“Konya’da Belediyenin Kendi Binaları Sorunlu”

Kentsel Dönüşüm - “Konya’da Belediyenin Kendi Binaları Sorunlu”

Konya'da kolonları patlayan ve boşaltılan binaların ardından çöken üst geçit merdiveni, yapıların dayanıklılığını bir kez daha akıllara getirirdi. Büyükşehir Belediyesi binalarının yürürlükteki Türk Deprem Yönetmeliği’ne göre yeterli güvenilirlikte... »

Kalekim’den Kolay Uygulanabilir Astar ve Yapıştırma Harcı

Kentsel Dönüşüm - Kalekim’den Kolay Uygulanabilir Astar ve Yapıştırma Harcı

Kalekim, seramik üzeri seramik uygulamaları için sunduğu ‘4506 Dolgulu Astar’ ve ‘1055 Granitech’ ile evlerini kırıp dökmeden yenilemek isteyenlerin hayatını kolaylaştırıyor. »

Türk Ytong İle ‘Gazbeton Dersi’

Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong İle ‘Gazbeton Dersi’

Gazbeton yapı malzemesinin mimari tasarım ve uygulama alanlarıyla ilişkisini göstermek, ısı yalıtımı, yangın ve deprem emniyeti, uygulama kolaylığı gibi konularda faydalarını anlatmak amacı ile 2010 yılında hazırladığı seçmeli ders programı ile yola... »

Autodesk Teknik Zirvesi Geleceğin Teknolojilerini Bugüne Taşıdı

Kentsel Dönüşüm - Autodesk Teknik Zirvesi Geleceğin Teknolojilerini Bugüne Taşıdı

Autodesk’in tasarım, inşaat, yapı, üretim dünyası ve profesyoneller için düzenlediği geniş çaplı yazılım etkinliği Autodesk Teknik Zirvesi’nin ilki 3-4 Ekim tarihlerinde Marriott Şişli İstanbul’da gerçekleştirildi. »

Rize'de Derelere Beton Dökülüyor
Kentsel Dönüşüm - Rize'de Derelere Beton Dökülüyor

Rize’de dere yatağındaki 7 katlı bina için yıkım kararı verildi. Ancak Fırtına Vadisi’nde kaçak otel inşaatı yükseliyor. Avukat İsrahim Demirci, “İmar affıyla bu yapıların önünü açtılar” dedi. »

Ayder için Dönüşüm Projesi Hazırlandı!
Kentsel Dönüşüm - Ayder için Dönüşüm Projesi Hazırlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ayder'i kirlettik, rezil ettik" çıkışıyla gündeme gelen Rize'nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası için harekete geçildi. Ayder Yaylası'nda, TOKİ öncülüğünde 5 bakanlığın ortaklaşa uygulayacağı ve yaz sezonu... »

“Yapı Ruhsatlarında Mühendis ve Mimarlar Devre Dışı”
Kentsel Dönüşüm - “Yapı Ruhsatlarında Mühendis ve Mimarlar Devre Dışı”

Elektrik Mühendisleri Odası, yapı ruhsatlarında proje müellifi mimar ve mühendislerin imza zorunluluğunun kaldırılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına, mühendislik-mimarlık... »

Değişen Yapı Ruhsatı Yönetmeliği
Kentsel Dönüşüm - Değişen Yapı Ruhsatı Yönetmeliği

Müellif mimar ve mühendislerin imzası olmaksızın hazırlanacak yeni yapı ruhsatları ile meslek mensupları imar sürecinden dışlanmış, mimari projelerin müelliflik hakları yok sayılmıştır ifadesiyle Mimarlar Odası’nın konuya ilişkin açıklaması şöyledir: »

Şişecam Düzcam İle Gelişen İhtiyaçlara Yenilikçi Çözümler
Kentsel Dönüşüm - Şişecam Düzcam İle Gelişen İhtiyaçlara Yenilikçi Çözümler

Avrupa’nın en büyük üreticisi Şişecam Düzcam, ileri teknoloji ürünleriyle bu yıl 41.’si düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2018’de yerini aldı. »

BETA Kimya’dan Yeni Hibrit Ürünler
Kentsel Dönüşüm - BETA Kimya’dan Yeni Hibrit Ürünler

BETA Kimya A.Ş. yenilikçi ve akılcı çözümlere sahip yeni ürünlerinin lansmanını 41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirdi. MS Polimer teknolojisine sahip yeni hibrit ürünler APEL High Tack, APEL Crystal Clear, APEL Universal ve düşük... »

"Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’" Sahiplerini Buldu
Kentsel Dönüşüm - "Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’" Sahiplerini Buldu

"Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri 2017", inşaat sektörünün en önemli uluslararası organizasyonu Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi. »

Assan Panel, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a Katıldı
Kentsel Dönüşüm - Assan Panel, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a Katıldı

Assan Panel, Tüyap Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul’da, birbirinden özel ve inovatif ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. »

URTİM Bölgenin En Büyük Fuarı’nda Boy Gösterdi
Kentsel Dönüşüm - URTİM Bölgenin En Büyük Fuarı’nda Boy Gösterdi

Bu sene 41’incisi düzenlenen bölgenin en büyük Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’na katılan kalıp ve iskele üretimi şirketlerinden URTİM, Türkiye’de ilk defa üretilen yürüyen çatı sistemi SCAFSET’i tanıttı. »

“Yenilikçi Teknolojilerle Tüketicilerin Yaşamsal Konforunu Artıracağız”
Kentsel Dönüşüm - “Yenilikçi Teknolojilerle Tüketicilerin Yaşamsal Konforunu Artıracağız”

Yıldız Entegre, sağladığı iş fırsatları ve uluslararası etkinliklerle sektörün ilgi odağı haline gelen Turkeybuild İstanbul Yapı Fuarı’nda yüksek kaliteli ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. »

Fibrobeton’dan Yüksek Teknolojiyle Üretilen Dış Cephe Ürünleri
Kentsel Dönüşüm - Fibrobeton’dan Yüksek Teknolojiyle Üretilen Dış Cephe Ürünleri

Şirket olarak her yıl artırdıkları Ar-Ge yatırımları ile dünya GRC pazarına yenilikleri ve ilkleri sunmaya devam ettiklerini belirten Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, “Türk markası olarak dünya GRC sektörünü domine etmekten ve... »

SAMET’ten Tasarım ve İnovasyonu Harmanlayan Ürünler
Kentsel Dönüşüm - SAMET’ten Tasarım ve İnovasyonu Harmanlayan Ürünler

İnovasyon ve tasarım odaklı ürünleriyle mobilya aksesuar markası olan SAMET, 8-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşen ve Balkanlar, Rusya, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika gibi pazarları buluşturan Yapı Fuarı - Turkeybuild... »

Vekon, Know-How İhracatı İle Dikkat Çekiyor
Kentsel Dönüşüm - Vekon, Know-How İhracatı İle Dikkat Çekiyor

TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen 41. Yapı Fuarı’na katılan Vekon, müşteri odaklı çözümleriyle sektörde dikkat çekiyor. Entegre üretim anlayışı ile çalışmalarını ve yatırımlarını sürdüren Vekon,... »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!