Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

“Yapı Ruhsatlarında Mühendis ve Mimarlar Devre Dışı”

Kentsel Dönüşüm - “Yapı Ruhsatlarında Mühendis ve Mimarlar Devre Dışı”

Elektrik Mühendisleri Odası, yapı ruhsatlarında proje müellifi mimar ve mühendislerin imza zorunluluğunun kaldırılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına, mühendislik-mimarlık... »

Değişen Yapı Ruhsatı Yönetmeliği

Kentsel Dönüşüm - Değişen Yapı Ruhsatı Yönetmeliği

Müellif mimar ve mühendislerin imzası olmaksızın hazırlanacak yeni yapı ruhsatları ile meslek mensupları imar sürecinden dışlanmış, mimari projelerin müelliflik hakları yok sayılmıştır ifadesiyle Mimarlar Odası’nın konuya ilişkin açıklaması şöyledir: »

Şişecam Düzcam İle Gelişen İhtiyaçlara Yenilikçi Çözümler

Kentsel Dönüşüm - Şişecam Düzcam İle Gelişen İhtiyaçlara Yenilikçi Çözümler

Avrupa’nın en büyük üreticisi Şişecam Düzcam, ileri teknoloji ürünleriyle bu yıl 41.’si düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2018’de yerini aldı. »

BETA Kimya’dan Yeni Hibrit Ürünler

Kentsel Dönüşüm - BETA Kimya’dan Yeni Hibrit Ürünler

BETA Kimya A.Ş. yenilikçi ve akılcı çözümlere sahip yeni ürünlerinin lansmanını 41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirdi. MS Polimer teknolojisine sahip yeni hibrit ürünler APEL High Tack, APEL Crystal Clear, APEL Universal ve düşük... »

"Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’" Sahiplerini Buldu

Kentsel Dönüşüm - "Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’" Sahiplerini Buldu

"Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri 2017", inşaat sektörünün en önemli uluslararası organizasyonu Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerine verildi. »

Assan Panel, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a Katıldı

Kentsel Dönüşüm - Assan Panel, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a Katıldı

Assan Panel, Tüyap Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul’da, birbirinden özel ve inovatif ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. »

URTİM Bölgenin En Büyük Fuarı’nda Boy Gösterdi

Kentsel Dönüşüm - URTİM Bölgenin En Büyük Fuarı’nda Boy Gösterdi

Bu sene 41’incisi düzenlenen bölgenin en büyük Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’na katılan kalıp ve iskele üretimi şirketlerinden URTİM, Türkiye’de ilk defa üretilen yürüyen çatı sistemi SCAFSET’i tanıttı. »

“Yenilikçi Teknolojilerle Tüketicilerin Yaşamsal Konforunu Artıracağız”

Kentsel Dönüşüm - “Yenilikçi Teknolojilerle Tüketicilerin Yaşamsal Konforunu Artıracağız”

Yıldız Entegre, sağladığı iş fırsatları ve uluslararası etkinliklerle sektörün ilgi odağı haline gelen Turkeybuild İstanbul Yapı Fuarı’nda yüksek kaliteli ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. »

Fibrobeton’dan Yüksek Teknolojiyle Üretilen Dış Cephe Ürünleri

Kentsel Dönüşüm - Fibrobeton’dan Yüksek Teknolojiyle Üretilen Dış Cephe Ürünleri

Şirket olarak her yıl artırdıkları Ar-Ge yatırımları ile dünya GRC pazarına yenilikleri ve ilkleri sunmaya devam ettiklerini belirten Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, “Türk markası olarak dünya GRC sektörünü domine etmekten ve... »

SAMET’ten Tasarım ve İnovasyonu Harmanlayan Ürünler

Kentsel Dönüşüm - SAMET’ten Tasarım ve İnovasyonu Harmanlayan Ürünler

İnovasyon ve tasarım odaklı ürünleriyle mobilya aksesuar markası olan SAMET, 8-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşen ve Balkanlar, Rusya, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika gibi pazarları buluşturan Yapı Fuarı - Turkeybuild... »

Vekon, Know-How İhracatı İle Dikkat Çekiyor

Kentsel Dönüşüm - Vekon, Know-How İhracatı İle Dikkat Çekiyor

TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen 41. Yapı Fuarı’na katılan Vekon, müşteri odaklı çözümleriyle sektörde dikkat çekiyor. Entegre üretim anlayışı ile çalışmalarını ve yatırımlarını sürdüren Vekon,... »

Yapı Denetiminde Kurallar Değişiyor

Kentsel Dönüşüm - Yapı Denetiminde Kurallar Değişiyor

TBMM Başkanlığına sunulan Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı, yapı denetiminde yeni düzenleme getiriyor. »

41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul
Kentsel Dönüşüm - 41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 41. yılında ‘Yapı Sahne’ ve ‘Yapı Arena’ ile inovasyondan teknolojiye, mimariden tasarıma kadar sektöre dair tüm konuları gündeme taşıyacak. »

İTÜ’den Ersin Arıoğlu’na Fahri Doktora
Kentsel Dönüşüm - İTÜ’den Ersin Arıoğlu’na Fahri Doktora

Yaptığı çalışmalarla hem ülkemize hem de üniversitelere önemli katkılarda bulunan İTÜ İnşaat Fakültesi 1963 yılı mezunu, Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yük. Mühendis Ersin Arıoğlu’na “Fahri Doktora Unvanı” düzenlenen törenle takdim... »

Silivri’nin Tarım Arazileri Yapılaşma Tehdidi Altında
Kentsel Dönüşüm - Silivri’nin Tarım Arazileri Yapılaşma Tehdidi Altında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın iki kat yapılaşma izni olan arazileri satın almasının ardından bölgede yapılaşma izni 12 kata çıkarıldı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Bu proje gerçekleşirse burada gökyüzü görünmeyecek”... »

Archiprix - Türkiye 2017 Ödül Töreni, Kolokyum, Sergi
Kentsel Dönüşüm - Archiprix - Türkiye 2017 Ödül Töreni, Kolokyum, Sergi

Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak, yapıcı bir rekabet ortamı yaratmayı hedefleyen Archiprix - Türkiye'ye bu yıl 36 üniversiteden 148 proje katıldı. Derecelerin açıklanacağı ödül töreni ve kolokyum, 8 Aralık Cuma... »

Yapı Ruhsatı Verilen Ruhsat Sayısı Arttı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Ruhsat Sayısı Arttı

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısında, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artış görüldü. »

“Su Yalıtımı Olmayan Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek”
Kentsel Dönüşüm - “Su Yalıtımı Olmayan Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek”

Su yalıtımı uygulaması ile ilgili beklenen yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni ‘Su Yalıtımı Yönetmeliği’nin ülkeye, inşaat sektörüne ve binalara katacağı değer; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte, yalıtım sektörünün çatı örgütü... »

Yapı’nın Kasım Sayısı Çıktı!
Kentsel Dönüşüm - Yapı’nın Kasım Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Kasım sayısında “Yapı Kredi Kültür Sanat Binası”na geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. »

Yapı Araştırma Merkezi Kuruluyor
Kentsel Dönüşüm - Yapı Araştırma Merkezi Kuruluyor

Kullanıcı odaklı, güvenli, çevreyle barışık, enerji verimli ve mimari estetiğe sahip yapıların üretimi için tasarım ve yapım standartlarının geliştirilmesi amacıyla Yapı Araştırma Merkezi kurulacak. »

Uzungöl'ün Ne Kadar Ömrü Kaldı?
Kentsel Dönüşüm - Uzungöl'ün Ne Kadar Ömrü Kaldı?

Trabzon'un dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, son dönemde imar kirliliğiyle ve kentsel dönüşüm projesiyle gündeme geldi. Göl çevresindeki betonlaşma bir yana, Uzungöl'ü tehdit eden bir büyük tehlike daha var. O da derelerin göle taşıdığı... »

Yaylalardaki Çarpık Yapılaşma Havadan Böyle Görüntülendi
Kentsel Dönüşüm - Yaylalardaki Çarpık Yapılaşma Havadan Böyle Görüntülendi

Trabzon ve Giresun'un ortak kullandığı Şalpazarı ilçesine bağlı Sisdağı Yaylası çarpık yapılaşmanın en kötü örneklerinden biri... Yaylada 1 Ocak 12017 tarihinden itibaren yapılan 11 ev yıkılırken, yıkımların sürecek olmasına bölge sakinleri tepkili. »

YAPI’nın Ekim Sayısı Çıktı
Kentsel Dönüşüm - YAPI’nın Ekim Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Ekim sayısında “Güneş Kent” projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler yer alıyor.  »

Tanzanya’da Demiryolu İhalesine İmza Attı
Kentsel Dönüşüm - Tanzanya’da Demiryolu İhalesine İmza Attı

Yapı Merkezi, kontrat bedeli 1,9 milyar dolar olan proje kapsamında 336 km'lik demiryolunu bütün altyapı ve teknolojisiyle inşa edecek »

Kar Yıldızı Çiçeğinin Vatanı Yapılaşmaya Açılıyor!
Kentsel Dönüşüm - Kar Yıldızı Çiçeğinin Vatanı Yapılaşmaya Açılıyor!

Tonya’da kar yıldızı çiçeğinin vatanı Kadıralak Yaylası’nın doğal sit alanı olma özelliği kaldırılarak yapılaşmanın önü açılmak isteniyor »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!