Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

İstanbul’da İki Rant Projesi Daha

Kentsel Dönüşüm - İstanbul’da İki Rant Projesi Daha

Şehircilik Bakanlığı, İBB’yi yine bypass etti; Sarıyer’de SİT alanı ve Beşiktaş’ta askeri alan yapılaşmaya açıldı. »

Çevreciler, Sulak Alandaki Yapılaşmaya Karşı Uyardı

Kentsel Dönüşüm - Çevreciler, Sulak Alandaki Yapılaşmaya Karşı Uyardı

Edremit-Zeytinli’deki sulak alanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılaşmaya açıldığını ve konut alanı olarak satışa çıkarılacağını duyuran Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, ekosistemin zarar görmesi ve deprem riski... »

Danıştay’ın Sahilada Projesi Kararına Belediyeden İtiraz

Kentsel Dönüşüm - Danıştay’ın Sahilada Projesi Kararına Belediyeden İtiraz

Danıştay, “Sahilada” projesine verilen ruhsatın iptali istemiyle açılan davayı reddeden yerel mahkemenin kararını bozdu. İnşaat şirketi ve Maltepe Belediyesi karara itiraz etti. »

Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Kentsel Dönüşüm - Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin yüksek potansiyeline güvenen Hilti, yatırımlarını artırarak yapı sektöründeki öncü konumunu enerji ve endüstri sektörlerine de taşıyor. »

Yanlış Ruhsat Sekiz Yıl Sonra İBB'den Döndü

Kentsel Dönüşüm - Yanlış Ruhsat Sekiz Yıl Sonra İBB'den Döndü

Vakıf yurdu binasına verilen yapı ruhsatının mevzuata aykırı olduğu sekiz yıl sonra anlaşıldı. İmar planında değişiklik yapılmadan, ‘park alanı’ fonksiyonlu bir yere, yurt binası yapılması için yapı ruhsatı verildiği ortaya çıktı. »

Flokser Kimya'dan Poliüretan Çatı ve Cephe Panelleri

Kentsel Dönüşüm - Flokser Kimya'dan Poliüretan Çatı ve Cephe Panelleri

Flokser Kimya’nın geliştirdiği, poliüretan çatı ve cephe panelleri, AVM’lerden fabrika ve soğuk hava depolarına kadar birçok farklı alanda yüksek performanslı ısı yalıtımı sağlıyor. »

“Kamu Yararı” Adı Altında Tarım Alanları Yapılaşmaya Açılıyor

Kentsel Dönüşüm - “Kamu Yararı” Adı Altında Tarım Alanları Yapılaşmaya Açılıyor

İzmir’in Balçova ve Narlıdere ilçelerinde yer alan İnciraltı bölgesi ‘kamu yararı’ adı altında yapılaşmaya açılacak. »

Bien'e Altın Çekül'den Ödül

Kentsel Dönüşüm - Bien'e Altın Çekül'den Ödül

Yapı sektöründeki en iyi ürünlerin seçildiği ‘’Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’’ Zemin/Duvar Kategori Ödülü’’ Bien’in oldu. »

Tekzen'den Evlerdeki Tüm İhtiyaçlara Yönelik Çözümler

Kentsel Dönüşüm - Tekzen'den Evlerdeki Tüm İhtiyaçlara Yönelik Çözümler

Tekzen, evlerde daha fazla vakit geçirmeye devam ettiğimiz şu günlerde, ihtiyaç duyulabilecek her ürüne erişim sağlıyor. »

Atatürk Orman Çiftliği’nde ‘Gizli’ Yapılaşma

Kentsel Dönüşüm - Atatürk Orman Çiftliği’nde ‘Gizli’ Yapılaşma

Atatürk Orman Çiftliği’nin 800 dönümlük kısmının, MİT, Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis edildiği ve yüzlerce dönümlük alanın yapılaşmaya açılacağı ortaya çıktı. ‘Gizlilik derecesi’ var denilen projede, MİT’in AOÇ... »

Onduline Avrasya'dan Bituline Su Yalıtım Sistemi

Kentsel Dönüşüm - Onduline Avrasya'dan Bituline Su Yalıtım Sistemi

Onduline Avrasya, üstün teknoloji ile ürettiği ‘Bituline Su Yalıtım Sistemi’ ile su yalıtımına %100 garantili çözüm sunuyor. »

Fethiye’de Yat Limanı Projesi Yeniden Gündemde

Kentsel Dönüşüm - Fethiye’de Yat Limanı Projesi Yeniden Gündemde

Fethiye’de ‘ÇED olumsuz’ raporu verilen yat limanı projesi beş yıl sonra iki parsel eklenerek yeniden devreye sokuldu. »

VMZINC® Titanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları
Kentsel Dönüşüm - VMZINC® Titanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları

VMZINC® Titanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları dosyasında; “Nedir”, “ne için kullanılır” ve “nasıl kullanılır” sorularının cevaplarının yanısıra yapılmış doğru ve yanlış uygulama fotoğrafları da bulunuyor. »

Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme
Kentsel Dönüşüm - Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, nitelikli kentsel dönüşüm, otel ve toplu konut projelerinden minimum 1,2 milyon m²’lik satış payı hedeflediklerini belirtti. »

Mimarlar, Gökpınar Gölü’ndeki Yapılaşma Projesine Dava Açıyor
Kentsel Dönüşüm - Mimarlar, Gökpınar Gölü’ndeki Yapılaşma Projesine Dava Açıyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, doğal SİT alanı olarak onaylanması ve koruma altına alınması beklenirken, Sivas Valiliği tarafından yapılaşmaya açılan Gökpınar Gölü için harekete geçti. »

Beton Takibinde Karekod Dönemi
Kentsel Dönüşüm - Beton Takibinde Karekod Dönemi

İnşaatlara dökülen taze betonların içine çip atılarak başlatılan beton takip sisteminde, mikserlere karekodlu beton irsaliyesi ve etiket uygulamasına geçiliyor. »

İnşaat Malzemesi Sanayi Üretimi Artıyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Malzemesi Sanayi Üretimi Artıyor

Türkiye İMSAD Ekim 2020 Sektör Raporu’na göre, inşaat malzemesi sanayisi üçüncü çeyrekte, sanayi üretimi, ihracat ve yurtiçi satış verileri itibarıyla hızlı bir geri dönüş yaptı. »

5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi
Kentsel Dönüşüm - 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Komisyonu tarafından düzenlenen 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi'ne bildiri özeti teslimi için son tarih 27 Kasım 2020. »

Fox Bau'nun İhracat Başarısı
Kentsel Dönüşüm - Fox Bau'nun İhracat Başarısı

Fox Bau Yapı Kimyasalları Irak Erbil’de 10 büyük projede çözüm ortağı oldu. »

Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor
Kentsel Dönüşüm - Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor

Türk Ytong, üniversitelerde düzenlediği tanıtım seminerlerini ve Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik verdiği Gazbeton Dersleri’ni pandemi önlemleri kapsamında online olarak sürdürüyor. »

Olimpos’ta Yapılaşma ‘Kısmen’ Durdu
Kentsel Dönüşüm - Olimpos’ta Yapılaşma ‘Kısmen’ Durdu

Olimpos için hazırlanan imar planına ve plan hükümlerine ilişkin meslek örgütleri ile yurttaşların itirazlarının bir kısmı Turizm Bakanlığı tarafından haklı görüldü. Bakanlık, yapılaşma koşulunu yüzde 30’a çıkaran ve tarım alanlarını imara açan plan... »

Nemrut Kraterindeki Yapılaşma Hakkında Suç Duyurusu
Kentsel Dönüşüm - Nemrut Kraterindeki Yapılaşma Hakkında Suç Duyurusu

Nemrut Dağı Krater Gölü ve Kalderası’na ‘tuvalet’ ve ‘sosyal tesis’ adı altında yapılan betonarme inşaat çalışmaları hakkında DEVA Partisi Bitlis İl Başkanlığı suç duyurusunda bulundu. »

BASF Artık MBCC Group Adıyla Hizmet Veriyor
Kentsel Dönüşüm - BASF Artık MBCC Group Adıyla Hizmet Veriyor

MBCC Group, eski BASF Yapı Kimyasalları işletmesinin ku¨resel bir özel sermaye şirketi olan Lone Star Funds tarafından satın alınmasından sonra kurulmuş bir şirket olarak 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlayacak. »

“Gökova’yı Parsel Parsel Satacaklar”
Kentsel Dönüşüm - “Gökova’yı Parsel Parsel Satacaklar”

Şehircilik Bakanlığı'nın hiçbir kural tanımadığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün "SİT alanları imara açıldı. Gökova Körfezi'ni parsel parsel satacaklar. Belediye olarak devre dışıyız." dedi. »

ODE Yalıtım, ODE BIM Kütüphanesi'ni Oluşturdu
Kentsel Dönüşüm - ODE Yalıtım, ODE BIM Kütüphanesi'ni Oluşturdu

İnşaat projelerinin tasarım süreçleri boyunca kullanılan ve uluslararası projelerde bir dünya standardı olarak kabul edilmeye başlanılan BIM sistemine ODE Yalıtım da kendi ürün kütüphanesini oluşturarak katıldı. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!