Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 60,1 Azaldı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 60,1 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu, Ocak - Haziran 2019 dönemine ait yapı izin istatistiklerini açıkladı. »

"Marmara Depreminin Yirminci Yılında Afet Riskleri Büyüyor "

Kentsel Dönüşüm - "Marmara Depreminin Yirminci Yılında Afet Riskleri Büyüyor "

TMMOB Mimarlar Odası, Marmara depreminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, ülke genelinde hakim olan deprem riskine dikkat çekerek, rant odaklı planlama, kentleşme ve yapılaşma politikalarının terk edilmesi gerekliliğini belirtti. »

"1999 Depreminin 20. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Uyarıyoruz"

Kentsel Dönüşüm - "1999 Depreminin 20. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Uyarıyoruz"

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Türkiye'nin, özellikle İstanbul'un depreme hazır olup olmadığı ile ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. »

Biyokütle Enerji Santralına Verilen Ruhsat İptal

Kentsel Dönüşüm - Biyokütle Enerji Santralına Verilen Ruhsat İptal

Bursa 1. İdare Mahkemesi, Büyükorhan Belediye Başkanlığı tarafından Karaağız köyüne kurulması planlanan Biyokütleden Elektrik Eldesi Tesisi’ne verilen yapı ruhsatını iptal etti. Mahkeme santral projesinin hayata geçmesi durumunda geri dönüşü olmayan... »

Mimarlar Odası’ndan İmar Yönetmelikleri Düzenlemelerine Dair Açıklama

Kentsel Dönüşüm - Mimarlar Odası’ndan İmar Yönetmelikleri Düzenlemelerine Dair Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası, "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Düzenlemeleri" ile ilgili bir basın basın açıklaması yaparak; düzenlemelerde yargının verdiği kararlara uyulmasına dikkat çekti. »

Akçansa, Özel Ürünlerini Yapı Fuarı’nda Tanıttı

Kentsel Dönüşüm - Akçansa, Özel Ürünlerini Yapı Fuarı’nda Tanıttı

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa, bu yıl 18-22 Haziran tarihlerinde 42.’si gerçekleşen Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul’a katılarak, özel ürünleri ve projelerini sektör profesyonellerine tanıttı. »

Yıldız Entegre, Yapı Fuarı’ndaydı

Kentsel Dönüşüm - Yıldız Entegre, Yapı Fuarı’ndaydı

Orman ürünleri sektörü firması Yıldız Entegre, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini sergiledi. »

Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kentsel Dönüşüm - Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla 27 Haziran Perşembe günü Yapı Merkezi ve Yüksel Proje ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. »

Taşdelen’de Yapılaşmaya Açılan Planların Yürütmesi Durduruldu

Kentsel Dönüşüm - Taşdelen’de Yapılaşmaya Açılan Planların Yürütmesi Durduruldu

Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odası'nca açılan dava sonucu; Çekmeköy İlçesi, Taşdelen Mahallesi’nde %30’u sık orman dokusunda kalan ve üzerinde yapılaşma bulunmayan 187.750 metrekare yüz ölçümlü 461 Parseli yapılaşmaya açan planların yürütmesi... »

Yurtbay Şirketler Grubu, Yapı Fuarı’nda Misafirlerini Ağırladı

Kentsel Dönüşüm - Yurtbay Şirketler Grubu, Yapı Fuarı’nda Misafirlerini Ağırladı

18-22 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Yapı Fuarı’nda, Yurtbay Şirketler Grubu tüm misafirlerini keyifle standında ağırlayarak bir fuarı daha geride bıraktı. »

Türkiye İMSAD, Yapı Fuarı’nda Katılımcılarla Buluştu

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD, Yapı Fuarı’nda Katılımcılarla Buluştu

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un ilk günü yapı sektörünün masaya yatırıldığı ‘Başkanlar Forumu’ ile ‘Turizm ve İnşaat’ başlıklı ‘Yatırım Odağı Forumu’nda konuşan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan; maliyet artışı, sektörün... »

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 42’nci Kez Kapılarını Açtı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 42’nci Kez Kapılarını Açtı

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 42’nci kez... »

Yangın Güvenliği İçin Knauf'dan Flameboard®
Kentsel Dönüşüm - Yangın Güvenliği İçin Knauf'dan Flameboard®

Bölme duvarlar, asma tavanlar ve özellikle yüksek yangın dayanımı gerektiren şaft duvarlarında iç cephe kullanımı tavsiye edilen Flameboard®, işçilik maliyetlerini azaltan hızlı ve temiz montajı ve yüzey kalitesi ile pasif yangın dayanımı... »

Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Haziran... »

Doka, BIM ile Şantiyelerde Verimliliği Artırıyor
Kentsel Dönüşüm - Doka, BIM ile Şantiyelerde Verimliliği Artırıyor

Doka, Yapı Bilgi Modellemesi’ni (BIM), inşaat süreçlerini optimize etmek, şantiyede verimliliği artırmak ve ideal çözümleri tasarlamak için anahtar bir yöntem olarak görüyor. Bu doğrultuda Almanya'daki SOFiSTiK ofis binası projesinin kalıp çözümleri... »

TÜİK, Yapı İzin İstatistikleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Yapı İzin İstatistikleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2019 yılının ilk üç aylık Yapı İzin İstatistik verileri, 2018 yılı aynı dönem ile karşılaştırıldığında azalış eğilimi gösteriyor. »

Bostik’den Yapı Sektörüne Özel Yeni Yapıştırıcı Serisi
Kentsel Dönüşüm - Bostik’den Yapı Sektörüne Özel Yeni Yapıştırıcı Serisi

Bostik’in uluslararası ortak ürün grubu içinde yer alan hibrit, poliüretan ve akrilik olmak üzere üç değişik teknolojideki yeni yapıştırıcı ürünleri ile ilgili son hazırlıklar yapılıyor. Türkiye yapı sektörünün ihtiyaçları ve beklentilerine çözüm... »

Sistem Alüminyum’a En Başarılı İhracatçı Ödülü
Kentsel Dönüşüm - Sistem Alüminyum’a En Başarılı İhracatçı Ödülü

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünün kutlayan Sistem Alüminyum, İhracatın Metalik Yıldızları ödülleri “Alüminyum Çubuk ve Barlar” kategorisinde satışlarıyla Türkiye’nin en başarılı ihracatçısı ödülünü kazandı. »

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul
Kentsel Dönüşüm - 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul

18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 5 gün boyunca 5 farklı temada gündem buluşmalarına ev sahipliği yapacak. »

Ode, Teskon+Sodex 2019’daydı
Kentsel Dönüşüm - Ode, Teskon+Sodex 2019’daydı

ODE, tesisat ürün grubunu Teskon+Sodex 2019 Fuarı’nda sergiledi. Sektör aktörleri ODE standında, ODE Starflex, ODE R-flex ve ODE Rockflex ürün serilerini yakından inceleme fırsatı buldu. »

Kalekim’in Yeni Markası: Bi’Boya
Kentsel Dönüşüm - Kalekim’in Yeni Markası: Bi’Boya

Kalekim’in, yeni hayata geçirdiği, “Boya internette” sloganıyla pazara sunulan Bi’Boya, e-ticaret sistemiyle hayatı kolaylaştıran, enerjik ve güvenilir bir marka olarak sektörde yerini aldı. »

Ege Seramik’e Amerika’dan Yılın Tedarikçisi Ödülü
Kentsel Dönüşüm - Ege Seramik’e Amerika’dan Yılın Tedarikçisi Ödülü

Ege Seramik Floor&Décor tarafından “Yılın En İyi Seramik Karo Tedarikçisi” seçildi. »

Buca'da Doğal Sit Alanlarının Statüsü Değiştirildi
Kentsel Dönüşüm - Buca'da Doğal Sit Alanlarının Statüsü Değiştirildi

Buca'da aralarında De Jongh Köşkü'nün alanı ile Forbes Köşkü'nün olduğu Seyfi Demirsoy Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) kampüslerinin doğal sit kararları kaldırıldı. »

"İstanbul'da Acilen Dönüşüm Yapılması Gereken Binalar Var"
Kentsel Dönüşüm - "İstanbul'da Acilen Dönüşüm Yapılması Gereken Binalar Var"

Binali Yıldırım, "İstanbul'da ciddi anlamda depremsel dönüşüm ihtiyacı var. Acil olarak 30-50 bin arasında yapının dönüştürülmesi gerekiyor" dedi. »

Vefa Group'tan İngiltere’ye 225 Konutluk Proje
Kentsel Dönüşüm - Vefa Group'tan İngiltere’ye 225 Konutluk Proje

Vefa Group, İngiltere’de 225 modüler konuttan oluşan bir projeye imza atacak. 100’den fazla ülkeye, düzenli olarak hafif çelik yapı ve prefabrik konut sistemleri ihraç eden grup, yeni dönemde Afrika ülkelerine de know- how ihraç edecek. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!