Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Yapı Ruhsatlarında Artış

Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatlarında Artış

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısında, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 artış görüldü. »

Yapı’nın Ağustos Sayısı Çıktı!

Kentsel Dönüşüm - Yapı’nın Ağustos Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Ağustos sayısında Oslo Havalimanı Ek Yapısı projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. »

İstanbul’da Aşırı Yapılaşma Bitki Zenginliğine Tehdit

Kentsel Dönüşüm - İstanbul’da Aşırı Yapılaşma Bitki Zenginliğine Tehdit

İstanbul’da yaşanan aşırı yapılaşma doğal bitkilerin yaşam alanlarını daraltıyor. ‘İstanbul’un Doğal Bitkileri’ kitabı yayımlanan Prof. Dr. Ünal Akkemik, tehdit altındaki bitki zenginliğimize dikkat çekiyor. »

14. TSMD Yapı Sektörü Buluşması

Kentsel Dönüşüm - 14. TSMD Yapı Sektörü Buluşması

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM); TSMD üyesi mimarlık ofislerinin ve Ankara merkezli kamu ve özel yatırımcı kurumların temsilcilerinin katılımıyla ikili iş görüşmeleri düzenliyor. »

Yapı Dergisi’nin Temmuz Sayısı Çıktı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Dergisi’nin Temmuz Sayısı Çıktı

Yapı Dergisi’nin Temmuz sayısında Özyeğin Üniversitesi Es-Lab projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler yer alıyor. »

Yapı Ruhsatları Azalınca, Malzemeci Hızlı Büyüdü

Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatları Azalınca, Malzemeci Hızlı Büyüdü

İnşaat malzemeleri sektörü bu yılın ilk çeyreğinde de büyümesini sürdürdü. 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5.4 büyüyen sektör yılın tamamında ise 7.2'lik büyüme ortaya koydu. Özellikle iç pazarda canlı bir yıl geçiren malzeme sektörü bu yıl da... »

“Türkiye’deki Liderlik Anlayışı Enerji Verimliliğini Yavaşlatıyor”

Kentsel Dönüşüm - “Türkiye’deki Liderlik Anlayışı Enerji Verimliliğini Yavaşlatıyor”

Avcı Mimarlık Kurucu Ortağı Selçuk Avcı; Türkiye’de enerji verimliliği, sürdürülebilirlik ve diğer konularda kısır kalınmasının temel nedeninin öğretim sistemimizde ilkokuldan başlayarak çocuklara kendi düşüncelerini nasıl oluşturacaklarını ve... »

Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Arttı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Arttı

GYODER, yılın ilk çeyreğinde yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümünün önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,9 artış gösterdiğini duyurdu. »

Yapı Dergisi'nin Haziran Sayısı Çıktı!

Kentsel Dönüşüm - Yapı Dergisi'nin Haziran Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Haziran sayısında Özyeğin Üniversitesi Es-Lab projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. Dergiyle birlikte Yapı... »

40.Yılında Sektörü 40 Etkinlikle Buluşturdu

Kentsel Dönüşüm - 40.Yılında Sektörü 40 Etkinlikle Buluşturdu

40. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da binin üzerinde katılımcı firmanın sergilediği 18 bin 640 ürün 82 bin 427 ziyaretçiyle buluştu. »

Yeni İçerik ve Tasarımıyla Yapı Kataloğu 2017 Çıktı

Kentsel Dönüşüm - Yeni İçerik ve Tasarımıyla Yapı Kataloğu 2017 Çıktı

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 1973 yılından bu yana düzenli olarak yayımlanan, Türk yapı sektörünün başvuru kaynağı YAPI KATALOĞU, güncellenmiş kurgusu ve yeni tasarımı ile raflardaki yerini aldı. »

40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Kapılarını Açtı

Kentsel Dönüşüm - 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Kapılarını Açtı

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 40. kez kapılarını açtı. »

Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı Azaldı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı Azaldı

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azaldı. »

Yapı Malzemeleri Sektörü için 70 Milyar Dolarlık Fırsat
Kentsel Dönüşüm - Yapı Malzemeleri Sektörü için 70 Milyar Dolarlık Fırsat

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, "Avrupa'da 2020'ye kadar 70 milyar dolarlık yatırım yapılması söz konusu. Türk yapı malzemeleri sektörü olarak buradan pay almak için kalitemizi en iyi şekilde anlatarak kendimizi... »

Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar için Fırsatlar
Kentsel Dönüşüm - Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar için Fırsatlar

40. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar için Fırsatlar” paneliyle sektöre öncülük eden isimleri buluşturuyor. »

Yönetmelik Sıkıntısı Yok, Denetim Eksikliği Var
Kentsel Dönüşüm - Yönetmelik Sıkıntısı Yok, Denetim Eksikliği Var

Çanakkale'de düzenlenen deprem panelinde salon boş kaldı. ÇOMÜ Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri haricinde katılanın olmadığı panelde konuşan İstanbul Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Kadir Güler, “Esas sıkıntımız, gerek proje... »

Penetron'la Uzun ve Sağlıklı Su Yalıtımı
Kentsel Dönüşüm - Penetron'la Uzun ve Sağlıklı Su Yalıtımı

Penekim Yapı Kimyasalları’nın Türkiye Distribütörü olduğu Penetron; betonu deniz suyu, atık su, yer altı suları ve daha birçok kimyasal çözeltiye karşı koruyor. Su geçirimsizliğini sağlayan Penetron, içme suyu depolarında da kullanılabiliyor. »

Yapı Dergisi'nin Mayıs Sayısı Çıktı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Dergisi'nin Mayıs Sayısı Çıktı

Yapı Dergisi’nin Mayıs sayısında MAAT-Sanat, Mimarlık ve Teknoloji Müzesi projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. »

Türkiye Yapı Sektörü Kuzey Afrika ile Buluşuyor
Kentsel Dönüşüm - Türkiye Yapı Sektörü Kuzey Afrika ile Buluşuyor

40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Konuk Ülke Projesini bu yıl da “Konuk Bölge” başlığı altında gerçekleştirecek. Fuar, “Fas, Tunus, Cezayir” başta olmak üzere bu yıl, Kuzey Afrika Bölgesi’ni ağırlayacak. ITE Turkey Yönetim Kurulu Üyesi ve YEM... »

Üç Boyutlu Baskıyla Yapı İnşa Edebilen Robot Geliştirildi
Kentsel Dönüşüm - Üç Boyutlu Baskıyla Yapı İnşa Edebilen Robot Geliştirildi

ABD'de mühendisler, üç boyutlu baskı teknolojisiyle temel yapı birimleri inşa edebilen robot geliştirdi. »

Artan Yapılaşma Kurbanı Sakız Ağaçları için Önemli Adım
Kentsel Dönüşüm - Artan Yapılaşma Kurbanı Sakız Ağaçları için Önemli Adım

Sakız ağaçlarının gelecek nesillere aktarılması için büyük bir projeye imza atan TEMA, fidan klonlarını teslim etti. »

Kalekim’den Havuzlarda Çifte Çözüm
Kentsel Dönüşüm - Kalekim’den Havuzlarda Çifte Çözüm

Kalekim, esnek ve yüksek performanslı derz dolgu ürünü Fugapool ve su yalıtımına katkı sağlayan yapıştırma harcı Technopool ile havuz ve teras gibi mekanlarda çözümler sunuyor. »

Doğu Afrika’nın En Hızlı Treninin Temeli Atıldı
Kentsel Dönüşüm - Doğu Afrika’nın En Hızlı Treninin Temeli Atıldı

Yapı Merkezi’nin inşa edeceği, yaklaşık 1.1 milyar dolarlık Tanzanya Darüsselam – Morogoro Demiryolu Projesi’nin temeli atıldı. »

'Park Alanında Yapılaşma İstemiyoruz'
Kentsel Dönüşüm - 'Park Alanında Yapılaşma İstemiyoruz'

Koru Mahallesi sakinleri, Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararla Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nın bir bölümünün Ankara Okçuluk İhtisas Spor Kulübü’ne verilmesine tepki gösterdi. Muhtar Türkan Yezer, “Böyle bir tesis yapılması, otopark ihtiyacı ve trafik... »

Peyzaj’ın Süreçleri: OUPS
Kentsel Dönüşüm - Peyzaj’ın Süreçleri: OUPS

İstanbul Üniversitesi Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen etkinlik, hem ofis ve uygulama çalışmalarında hem de özel sektör ve kamu kuruluşlarında peyzaj projesi süreçleri hakkında detaylı bilgi edinmek üzere gerçekleştiriliyor. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!