Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Askeri Alanlar Konut Projelerine mi Dönüyor?

Kentsel Dönüşüm - Askeri Alanlar Konut Projelerine mi Dönüyor?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehir dışına taşınması planlanan askeri alanlar birer birer yapılaşmaya açılıyor. Yeşil alan olması beklenen çok sayıda askeriyeye ait alan şimdiden TOKİ’ye devredilmiş durumda. »

Trabzon Kalesi Surlarında Yapılaşma Tehdidi

Kentsel Dönüşüm - Trabzon Kalesi Surlarında Yapılaşma Tehdidi

Trabzon'da milattan önce 4'üncü yüzyılda Roma döneminde Tabakhane ve Zağnos vadileri arasındaki yüksek kaya kitlesi üzerine kurulan Trabzon Kalesi ve surları günümüzde yapılaşma nedeniyle tehdit altında. »

Şehirlerin Çehresi Değişiyor

Kentsel Dönüşüm - Şehirlerin Çehresi Değişiyor

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Akyürek, yatay mimariyi teşvik eden anlayışla daha estetik şehirler oluşturulması gerektiğini belirtti. »

Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi

Kentsel Dönüşüm - Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi

Bostik, Danimarkalı yapı kimyasalları şirketi LIP’i satın alarak Kuzey ülkelerindeki büyümesini hızlandıracak. »

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a Ziyaret

Kentsel Dönüşüm - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a Ziyaret

TürkSMD Yönetim Kurulu, İstanbulSMD ve İzmirSMD Başkanları Mansur Yavaş'ı makamında ziyaret etti. »

"TARİHYİYEN!"

Kentsel Dönüşüm - "TARİHYİYEN!"

Doğukan Karakoç'un "TARİHYİYEN!" başlıklı yazısı, MSGSÜ Mimarlık Tarihi Yüksek Lisans Programı’nda Dr. Öğretim Üyesi Özge Gündem'in "Eleştirel Görüş Yazısı" ödevi kapsamında hazırlanmıştır. »

Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Kentsel Dönüşüm - Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Bimfili 4. Etkileşim Buluşması “Standartlaştıralım. Konuşalım. Tartışalım” başlığıyla 12 Aralık tarihinde (bu akşam) TSMD ev sahipliğinde gerçekleşecek. »

İztuzu Yapılaşmaya Açılmak İsteniyor

Kentsel Dönüşüm - İztuzu Yapılaşmaya Açılmak İsteniyor

Çevre Bakanlığı tarafından Ortaca-Dalyan İztuzu Plajına inşa edilmek istenen Deniz Kaplumbağası Hastanesi projesi bölge halkından tepki görüyor. »

Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Türk Ytong, sektörün ve yapı kültürünün gelişimi için Ytong Akademi çatısı altında örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan Gazbeton Dersleri, 10 yılda üç üniversitede bin 200... »

DYO, BATIMAT Fuarı’nda İnovatif Ürünlerini Tanıttı

Kentsel Dönüşüm - DYO, BATIMAT Fuarı’nda İnovatif Ürünlerini Tanıttı

DYO, BATIMAT Uluslararası İnşaat Endüstürisi Fuarı’nda yer alarak, inovatif ürünlerini ve geniş renk koleksiyonunu tanıttı. »

GATA, Yapılaşmaya mı Açılıyor?

Kentsel Dönüşüm - GATA, Yapılaşmaya mı Açılıyor?

GATA’nın da içinde bulunduğu İstanbul’daki 117 bin 157 metrekarelik ‘askeri alanın’ yapılaşmaya açılmasını öngören plan onaylandı. »

Gecekondular TOKİ’ye Bağlanıyor

Kentsel Dönüşüm - Gecekondular TOKİ’ye Bağlanıyor

İmar sisteminde değişiklik öngören yeni Tapu Kanunu yasa teklifi taslağı, köyüne izinsiz ev yapan ve evini izinsiz onaranlara da ceza getiriyor. Belediyelerin yetkisinde olan gecekondular da Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yetkisine veriliyor. »

Salda için Mücadele Sözü
Kentsel Dönüşüm - Salda için Mücadele Sözü

Maden, gölet, millet bahçesi gibi projelerle tehlike altında olan Salda Gölü için yapılan çalıştayın sonuç metni açıklandı. Salda Gölü’me Dokunma Platforumu’nun açıkladığı raporda, ‘Gölümüz için mücadeleyi büyüteceğiz’ vurgusu yapıldı. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı
Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

İnşaat malzemeleri sanayisinin Uluslararası oyuncuları, dış ticarette doğru stratejileri konuşmak için 5 Kasım günü Türkiye İMSAD tarafından 9’uncusu düzenlenen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde bir araya geliyor.  »

PELİ İntermob’da Yeni İş Anlaşmalarına İmza Attı
Kentsel Dönüşüm - PELİ İntermob’da Yeni İş Anlaşmalarına İmza Attı

PELİ, parke, laminant parke, kapı, duvar kağıdı, dolap ve mutfak dolaplarına yönelik tüm yenilikleriyle, 12-16 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşen İntermob Fuarı’nda yerini aldı. »

Bostik’in Akıllı Yeni Ürün Yelpazesi
Kentsel Dönüşüm - Bostik’in Akıllı Yeni Ürün Yelpazesi

Bostik'in geliştirdiği, tüm profesyonel inşaat, dekorasyon ve tamir işleri için uygun, yüksek kaliteli yeni yapıştırıcı serisi raflarda yerini aldı. »

BETA Kimya INTERMOB’daydı
Kentsel Dönüşüm - BETA Kimya INTERMOB’daydı

Kimya sektörü üreticilerinden BETA Kimya A.Ş, yeni ürün lansmanları ile INTERMOB Fuarı’nda yerini aldı. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi
Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Türkiye İMSAD, inşaat malzemeleri sektör temsilcilerini 5 Kasım 2019’da Uluslararası Kalite Zirvesi’nde buluşturuyor. Yerli ve yabancı paydaşları buluşturan, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ise sponsorluk desteği ile inşaat sektörünün uluslararası... »

Yapılaşma Salda Gölü’nün Sonu Olur
Kentsel Dönüşüm - Yapılaşma Salda Gölü’nün Sonu Olur

Çevre Bakanlığı’nın projesinde birçok betonarme bina bulunduğunu söyleyen Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, “Burada başlayacak bir yapılaşma Saldivler’in sonu olur.” dedi. »

Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 60,1 Azaldı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 60,1 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu, Ocak - Haziran 2019 dönemine ait yapı izin istatistiklerini açıkladı. »

"Marmara Depreminin Yirminci Yılında Afet Riskleri Büyüyor "
Kentsel Dönüşüm - "Marmara Depreminin Yirminci Yılında Afet Riskleri Büyüyor "

TMMOB Mimarlar Odası, Marmara depreminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, ülke genelinde hakim olan deprem riskine dikkat çekerek, rant odaklı planlama, kentleşme ve yapılaşma politikalarının terk edilmesi gerekliliğini belirtti. »

"1999 Depreminin 20. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Uyarıyoruz"
Kentsel Dönüşüm - "1999 Depreminin 20. Yıl Dönümünde Bir Kez Daha Uyarıyoruz"

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Türkiye'nin, özellikle İstanbul'un depreme hazır olup olmadığı ile ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. »

Biyokütle Enerji Santraline Verilen Ruhsat İptal
Kentsel Dönüşüm - Biyokütle Enerji Santraline Verilen Ruhsat İptal

Bursa 1. İdare Mahkemesi, Büyükorhan Belediye Başkanlığı tarafından Karaağız köyüne kurulması planlanan Biyokütleden Elektrik Eldesi Tesisi’ne verilen yapı ruhsatını iptal etti. Mahkeme santral projesinin hayata geçmesi durumunda geri dönüşü olmayan... »

Mimarlar Odası’ndan İmar Yönetmelikleri Düzenlemelerine Dair Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Mimarlar Odası’ndan İmar Yönetmelikleri Düzenlemelerine Dair Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası, "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Düzenlemeleri" ile ilgili bir basın basın açıklaması yaparak; düzenlemelerde yargının verdiği kararlara uyulmasına dikkat çekti. »

Akçansa, Özel Ürünlerini Yapı Fuarı’nda Tanıttı
Kentsel Dönüşüm - Akçansa, Özel Ürünlerini Yapı Fuarı’nda Tanıttı

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa, bu yıl 18-22 Haziran tarihlerinde 42.’si gerçekleşen Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul’a katılarak, özel ürünleri ve projelerini sektör profesyonellerine tanıttı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!