Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Silivri’nin Tarım Arazileri Yapılaşma Tehdidi Altında

Kentsel Dönüşüm - Silivri’nin Tarım Arazileri Yapılaşma Tehdidi Altında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın iki kat yapılaşma izni olan arazileri satın almasının ardından bölgede yapılaşma izni 12 kata çıkarıldı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Bu proje gerçekleşirse burada gökyüzü görünmeyecek”... »

Archiprix - Türkiye 2017 Ödül Töreni, Kolokyum, Sergi

Kentsel Dönüşüm - Archiprix - Türkiye 2017 Ödül Töreni, Kolokyum, Sergi

Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak, yapıcı bir rekabet ortamı yaratmayı hedefleyen Archiprix - Türkiye'ye bu yıl 36 üniversiteden 148 proje katıldı. Derecelerin açıklanacağı ödül töreni ve kolokyum, 8 Aralık Cuma... »

Yapı Ruhsatı Verilen Ruhsat Sayısı Arttı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Ruhsat Sayısı Arttı

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısında, bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artış görüldü. »

“Su Yalıtımı Olmayan Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek”

Kentsel Dönüşüm - “Su Yalıtımı Olmayan Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek”

Su yalıtımı uygulaması ile ilgili beklenen yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni ‘Su Yalıtımı Yönetmeliği’nin ülkeye, inşaat sektörüne ve binalara katacağı değer; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte, yalıtım sektörünün çatı örgütü... »

Yapı’nın Kasım Sayısı Çıktı!

Kentsel Dönüşüm - Yapı’nın Kasım Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Kasım sayısında “Yapı Kredi Kültür Sanat Binası”na geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. »

Yapı Araştırma Merkezi Kuruluyor

Kentsel Dönüşüm - Yapı Araştırma Merkezi Kuruluyor

Kullanıcı odaklı, güvenli, çevreyle barışık, enerji verimli ve mimari estetiğe sahip yapıların üretimi için tasarım ve yapım standartlarının geliştirilmesi amacıyla Yapı Araştırma Merkezi kurulacak. »

Uzungöl'ün Ne Kadar Ömrü Kaldı?

Kentsel Dönüşüm - Uzungöl'ün Ne Kadar Ömrü Kaldı?

Trabzon'un dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, son dönemde imar kirliliğiyle ve kentsel dönüşüm projesiyle gündeme geldi. Göl çevresindeki betonlaşma bir yana, Uzungöl'ü tehdit eden bir büyük tehlike daha var. O da derelerin göle taşıdığı... »

Yaylalardaki Çarpık Yapılaşma Havadan Böyle Görüntülendi

Kentsel Dönüşüm - Yaylalardaki Çarpık Yapılaşma Havadan Böyle Görüntülendi

Trabzon ve Giresun'un ortak kullandığı Şalpazarı ilçesine bağlı Sisdağı Yaylası çarpık yapılaşmanın en kötü örneklerinden biri... Yaylada 1 Ocak 12017 tarihinden itibaren yapılan 11 ev yıkılırken, yıkımların sürecek olmasına bölge sakinleri tepkili. »

YAPI’nın Ekim Sayısı Çıktı

Kentsel Dönüşüm - YAPI’nın Ekim Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Ekim sayısında “Güneş Kent” projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler yer alıyor.  »

Tanzanya’da Demiryolu İhalesine İmza Attı

Kentsel Dönüşüm - Tanzanya’da Demiryolu İhalesine İmza Attı

Yapı Merkezi, kontrat bedeli 1,9 milyar dolar olan proje kapsamında 336 km'lik demiryolunu bütün altyapı ve teknolojisiyle inşa edecek »

Kar Yıldızı Çiçeğinin Vatanı Yapılaşmaya Açılıyor!

Kentsel Dönüşüm - Kar Yıldızı Çiçeğinin Vatanı Yapılaşmaya Açılıyor!

Tonya’da kar yıldızı çiçeğinin vatanı Kadıralak Yaylası’nın doğal sit alanı olma özelliği kaldırılarak yapılaşmanın önü açılmak isteniyor »

Yapı Kredi Kültür Sanat Yeniden İstiklal'e Döndü

Kentsel Dönüşüm - Yapı Kredi Kültür Sanat Yeniden İstiklal'e Döndü

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Galatasaray Meydanı’ndaki 50 yılı aşkın süredir tarihe tanıklık eden binasına geri döndü. Bugün gerçekleştirilen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürü Tülay... »

Torunlar GYO Hisselerine 'Arsa' Dopingi
Kentsel Dönüşüm - Torunlar GYO Hisselerine 'Arsa' Dopingi

Paşabahçe arsası için yapı ruhsatı alan Torunlar GYO'nun hisseleri yüzde 10 yükseldi. »

Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ve “Fikir Ödülü” 2017
Kentsel Dönüşüm - Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ve “Fikir Ödülü” 2017

Yapı malzemesi alanında yeni ürün, teknoloji ve fikirleri desteklemek amacıyla Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 25.'si düzenlenen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ve Altın Çekül “Fikir Ödülü”ne başvurular devam ediyor. Katılım için son tarih: 18 Ekim... »

Yapı Ruhsatlarında Artış
Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatlarında Artış

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısında, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 artış görüldü. »

Yapı’nın Ağustos Sayısı Çıktı!
Kentsel Dönüşüm - Yapı’nın Ağustos Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Ağustos sayısında Oslo Havalimanı Ek Yapısı projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. »

İstanbul’da Aşırı Yapılaşma Bitki Zenginliğine Tehdit
Kentsel Dönüşüm - İstanbul’da Aşırı Yapılaşma Bitki Zenginliğine Tehdit

İstanbul’da yaşanan aşırı yapılaşma doğal bitkilerin yaşam alanlarını daraltıyor. ‘İstanbul’un Doğal Bitkileri’ kitabı yayımlanan Prof. Dr. Ünal Akkemik, tehdit altındaki bitki zenginliğimize dikkat çekiyor. »

14. TSMD Yapı Sektörü Buluşması
Kentsel Dönüşüm - 14. TSMD Yapı Sektörü Buluşması

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM); TSMD üyesi mimarlık ofislerinin ve Ankara merkezli kamu ve özel yatırımcı kurumların temsilcilerinin katılımıyla ikili iş görüşmeleri düzenliyor. »

Yapı Dergisi’nin Temmuz Sayısı Çıktı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Dergisi’nin Temmuz Sayısı Çıktı

Yapı Dergisi’nin Temmuz sayısında Özyeğin Üniversitesi Es-Lab projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler yer alıyor. »

Yapı Ruhsatları Azalınca, Malzemeci Hızlı Büyüdü
Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatları Azalınca, Malzemeci Hızlı Büyüdü

İnşaat malzemeleri sektörü bu yılın ilk çeyreğinde de büyümesini sürdürdü. 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5.4 büyüyen sektör yılın tamamında ise 7.2'lik büyüme ortaya koydu. Özellikle iç pazarda canlı bir yıl geçiren malzeme sektörü bu yıl da... »

“Türkiye’deki Liderlik Anlayışı Enerji Verimliliğini Yavaşlatıyor”
Kentsel Dönüşüm - “Türkiye’deki Liderlik Anlayışı Enerji Verimliliğini Yavaşlatıyor”

Avcı Mimarlık Kurucu Ortağı Selçuk Avcı; Türkiye’de enerji verimliliği, sürdürülebilirlik ve diğer konularda kısır kalınmasının temel nedeninin öğretim sistemimizde ilkokuldan başlayarak çocuklara kendi düşüncelerini nasıl oluşturacaklarını ve... »

Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Arttı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Arttı

GYODER, yılın ilk çeyreğinde yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümünün önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,9 artış gösterdiğini duyurdu. »

Yapı Dergisi'nin Haziran Sayısı Çıktı!
Kentsel Dönüşüm - Yapı Dergisi'nin Haziran Sayısı Çıktı!

Yapı Dergisi’nin Haziran sayısında Özyeğin Üniversitesi Es-Lab projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. Dergiyle birlikte Yapı... »

40.Yılında Sektörü 40 Etkinlikle Buluşturdu
Kentsel Dönüşüm - 40.Yılında Sektörü 40 Etkinlikle Buluşturdu

40. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da binin üzerinde katılımcı firmanın sergilediği 18 bin 640 ürün 82 bin 427 ziyaretçiyle buluştu. »

Yeni İçerik ve Tasarımıyla Yapı Kataloğu 2017 Çıktı
Kentsel Dönüşüm - Yeni İçerik ve Tasarımıyla Yapı Kataloğu 2017 Çıktı

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 1973 yılından bu yana düzenli olarak yayımlanan, Türk yapı sektörünün başvuru kaynağı YAPI KATALOĞU, güncellenmiş kurgusu ve yeni tasarımı ile raflardaki yerini aldı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!