Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Bakan Kurum'dan, 'Yassıca Adalar' Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - Bakan Kurum'dan, 'Yassıca Adalar' Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Fethiye'nin Göcek bölgesinde bulunan Yassıca Adalar'ın yapılaşmaya açılacağı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." dedi. »

Yassıca Adaları'nda Yapılaşma İddiası

Kentsel Dönüşüm - Yassıca Adaları'nda Yapılaşma İddiası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Muğla Valiliği tarafından kurulan MUÇEV şirketince Fethiye ilçesindeki Yassıca Adaları'nın özel şirkete kiraya verildiği ve yapılaşmaya açılacağı iddiaları, sivil toplum kuruşlarını harekete geçirdi. »

43. Yapı Fuarı’nda 1 Milyar Euro’luk İş Hacmi Yakalandı

Kentsel Dönüşüm - 43. Yapı Fuarı’nda 1 Milyar Euro’luk İş Hacmi Yakalandı

Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı–Turkeybuild Istanbul’u toplamda 16 bin 899 kişi ziyaret ederken, bu rakamın yüzde 17’sini yabancı ziyaretçiler oluşturdu. »

Başkanlar Forumu’nda Yapı Sektörünün Sorunları Ele Alındı

Kentsel Dönüşüm - Başkanlar Forumu’nda Yapı Sektörünün Sorunları Ele Alındı

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, üçüncü gününde Türkiye’de yapı sektörünün nabzını tutmaya devam etti. Fuardaki Başkanlar Forumu’nun gündeminde “Konut yenileme”, “Denetim”, “Kalite” ve “İnovatif geliştirme modelleri” vardı. »

Yapı Fuarı’nda ‘Yapı Sektöründe Çevik Dönüşüm’ Ele Alındı

Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı’nda ‘Yapı Sektöründe Çevik Dönüşüm’ Ele Alındı

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul’un ikinci gününde “Yapı Sektöründe Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı: Çevik Dönüşüm” konusu ele alındı. »

Sektör Liderleri Yapı Fuarı’nda Sektörü Masaya Yatırdı

Kentsel Dönüşüm - Sektör Liderleri Yapı Fuarı’nda Sektörü Masaya Yatırdı

43. kez kapılarını açan Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, gelenekselleşen “Fikir Önderleri Yapı İhracatı ve Sürdürülebilir Yenilik Fırsatlarını Açıklıyor” temalı Başkanlar Oturumu ile başladı. »

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021: Mimari Ustalık Sınıfları

Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021: Mimari Ustalık Sınıfları

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2021 bünyesinde düzenlenen, "Usta Mimarlar ve Malzeme Uzmanlarıyla Özel Buluşma: Mimari Ustalık Sınıfları" etkinliği, 7 - 8 Nisan tarihlerinde Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde gerçekleşecek. »

Sulak Alanlarda Yapılaşmanın Önü Açılıyor

Kentsel Dönüşüm - Sulak Alanlarda Yapılaşmanın Önü Açılıyor

Sulak alanlardaki altyapı projeleri ve buralardaki tesislerin kurulup işletilmesine yönelik düzenlemeye gidildi. Yeni yönetmelikle sulak alanlarda yapılaşmanın önü açılıyor. »

Mersin’de Hazine Arazisinin Yapılaşmaya Açılmasına Tepki

Kentsel Dönüşüm - Mersin’de Hazine Arazisinin Yapılaşmaya Açılmasına Tepki

Mersin Kaleköy'de hazineye ait 260 bin metrekarelik alanın TOKİ tarafından yapılaşmaya açılmak istenmesi bölge halkının tepkisine neden oldu. »

İstanbul’da İki Rant Projesi Daha

Kentsel Dönüşüm - İstanbul’da İki Rant Projesi Daha

Şehircilik Bakanlığı, İBB’yi yine bypass etti; Sarıyer’de SİT alanı ve Beşiktaş’ta askeri alan yapılaşmaya açıldı. »

Çevreciler, Sulak Alandaki Yapılaşmaya Karşı Uyardı

Kentsel Dönüşüm - Çevreciler, Sulak Alandaki Yapılaşmaya Karşı Uyardı

Edremit-Zeytinli’deki sulak alanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılaşmaya açıldığını ve konut alanı olarak satışa çıkarılacağını duyuran Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, ekosistemin zarar görmesi ve deprem riski... »

Danıştay’ın Sahilada Projesi Kararına Belediyeden İtiraz

Kentsel Dönüşüm - Danıştay’ın Sahilada Projesi Kararına Belediyeden İtiraz

Danıştay, “Sahilada” projesine verilen ruhsatın iptali istemiyle açılan davayı reddeden yerel mahkemenin kararını bozdu. İnşaat şirketi ve Maltepe Belediyesi karara itiraz etti. »

Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor
Kentsel Dönüşüm - Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin yüksek potansiyeline güvenen Hilti, yatırımlarını artırarak yapı sektöründeki öncü konumunu enerji ve endüstri sektörlerine de taşıyor. »

Yanlış Ruhsat Sekiz Yıl Sonra İBB'den Döndü
Kentsel Dönüşüm - Yanlış Ruhsat Sekiz Yıl Sonra İBB'den Döndü

Vakıf yurdu binasına verilen yapı ruhsatının mevzuata aykırı olduğu sekiz yıl sonra anlaşıldı. İmar planında değişiklik yapılmadan, ‘park alanı’ fonksiyonlu bir yere, yurt binası yapılması için yapı ruhsatı verildiği ortaya çıktı. »

Flokser Kimya'dan Poliüretan Çatı ve Cephe Panelleri
Kentsel Dönüşüm - Flokser Kimya'dan Poliüretan Çatı ve Cephe Panelleri

Flokser Kimya’nın geliştirdiği, poliüretan çatı ve cephe panelleri, AVM’lerden fabrika ve soğuk hava depolarına kadar birçok farklı alanda yüksek performanslı ısı yalıtımı sağlıyor. »

“Kamu Yararı” Adı Altında Tarım Alanları Yapılaşmaya Açılıyor
Kentsel Dönüşüm - “Kamu Yararı” Adı Altında Tarım Alanları Yapılaşmaya Açılıyor

İzmir’in Balçova ve Narlıdere ilçelerinde yer alan İnciraltı bölgesi ‘kamu yararı’ adı altında yapılaşmaya açılacak. »

Bien'e Altın Çekül'den Ödül
Kentsel Dönüşüm - Bien'e Altın Çekül'den Ödül

Yapı sektöründeki en iyi ürünlerin seçildiği ‘’Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’’ Zemin/Duvar Kategori Ödülü’’ Bien’in oldu. »

Tekzen'den Evlerdeki Tüm İhtiyaçlara Yönelik Çözümler
Kentsel Dönüşüm - Tekzen'den Evlerdeki Tüm İhtiyaçlara Yönelik Çözümler

Tekzen, evlerde daha fazla vakit geçirmeye devam ettiğimiz şu günlerde, ihtiyaç duyulabilecek her ürüne erişim sağlıyor. »

Atatürk Orman Çiftliği’nde ‘Gizli’ Yapılaşma
Kentsel Dönüşüm - Atatürk Orman Çiftliği’nde ‘Gizli’ Yapılaşma

Atatürk Orman Çiftliği’nin 800 dönümlük kısmının, MİT, Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis edildiği ve yüzlerce dönümlük alanın yapılaşmaya açılacağı ortaya çıktı. ‘Gizlilik derecesi’ var denilen projede, MİT’in AOÇ... »

Onduline Avrasya'dan Bituline Su Yalıtım Sistemi
Kentsel Dönüşüm - Onduline Avrasya'dan Bituline Su Yalıtım Sistemi

Onduline Avrasya, üstün teknoloji ile ürettiği ‘Bituline Su Yalıtım Sistemi’ ile su yalıtımına %100 garantili çözüm sunuyor. »

Fethiye’de Yat Limanı Projesi Yeniden Gündemde
Kentsel Dönüşüm - Fethiye’de Yat Limanı Projesi Yeniden Gündemde

Fethiye’de ‘ÇED olumsuz’ raporu verilen yat limanı projesi beş yıl sonra iki parsel eklenerek yeniden devreye sokuldu. »

VMZINC® Titanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları
Kentsel Dönüşüm - VMZINC® Titanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları

VMZINC® Titanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları dosyasında; “Nedir”, “ne için kullanılır” ve “nasıl kullanılır” sorularının cevaplarının yanısıra yapılmış doğru ve yanlış uygulama fotoğrafları da bulunuyor. »

Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme
Kentsel Dönüşüm - Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, nitelikli kentsel dönüşüm, otel ve toplu konut projelerinden minimum 1,2 milyon m²’lik satış payı hedeflediklerini belirtti. »

Mimarlar, Gökpınar Gölü’ndeki Yapılaşma Projesine Dava Açıyor
Kentsel Dönüşüm - Mimarlar, Gökpınar Gölü’ndeki Yapılaşma Projesine Dava Açıyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, doğal SİT alanı olarak onaylanması ve koruma altına alınması beklenirken, Sivas Valiliği tarafından yapılaşmaya açılan Gökpınar Gölü için harekete geçti. »

Beton Takibinde Karekod Dönemi
Kentsel Dönüşüm - Beton Takibinde Karekod Dönemi

İnşaatlara dökülen taze betonların içine çip atılarak başlatılan beton takip sisteminde, mikserlere karekodlu beton irsaliyesi ve etiket uygulamasına geçiliyor. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!