Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

Kentsel Dönüşüm - 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Komisyonu tarafından düzenlenen 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi'ne bildiri özeti teslimi için son tarih 27 Kasım 2020. »

Fox Bau'nun İhracat Başarısı

Kentsel Dönüşüm - Fox Bau'nun İhracat Başarısı

Fox Bau Yapı Kimyasalları Irak Erbil’de 10 büyük projede çözüm ortağı oldu. »

Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor

Kentsel Dönüşüm - Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor

Türk Ytong, üniversitelerde düzenlediği tanıtım seminerlerini ve Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik verdiği Gazbeton Dersleri’ni pandemi önlemleri kapsamında online olarak sürdürüyor. »

Olimpos’ta Yapılaşma ‘Kısmen’ Durdu

Kentsel Dönüşüm - Olimpos’ta Yapılaşma ‘Kısmen’ Durdu

Olimpos için hazırlanan imar planına ve plan hükümlerine ilişkin meslek örgütleri ile yurttaşların itirazlarının bir kısmı Turizm Bakanlığı tarafından haklı görüldü. Bakanlık, yapılaşma koşulunu yüzde 30’a çıkaran ve tarım alanlarını imara açan plan... »

Nemrut Kraterindeki Yapılaşma Hakkında Suç Duyurusu

Kentsel Dönüşüm - Nemrut Kraterindeki Yapılaşma Hakkında Suç Duyurusu

Nemrut Dağı Krater Gölü ve Kalderası’na ‘tuvalet’ ve ‘sosyal tesis’ adı altında yapılan betonarme inşaat çalışmaları hakkında DEVA Partisi Bitlis İl Başkanlığı suç duyurusunda bulundu. »

BASF Artık MBCC Group Adıyla Hizmet Veriyor

Kentsel Dönüşüm - BASF Artık MBCC Group Adıyla Hizmet Veriyor

MBCC Group, eski BASF Yapı Kimyasalları işletmesinin ku¨resel bir özel sermaye şirketi olan Lone Star Funds tarafından satın alınmasından sonra kurulmuş bir şirket olarak 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlayacak. »

“Gökova’yı Parsel Parsel Satacaklar”

Kentsel Dönüşüm - “Gökova’yı Parsel Parsel Satacaklar”

Şehircilik Bakanlığı'nın hiçbir kural tanımadığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün "SİT alanları imara açıldı. Gökova Körfezi'ni parsel parsel satacaklar. Belediye olarak devre dışıyız." dedi. »

ODE Yalıtım, ODE BIM Kütüphanesi'ni Oluşturdu

Kentsel Dönüşüm - ODE Yalıtım, ODE BIM Kütüphanesi'ni Oluşturdu

İnşaat projelerinin tasarım süreçleri boyunca kullanılan ve uluslararası projelerde bir dünya standardı olarak kabul edilmeye başlanılan BIM sistemine ODE Yalıtım da kendi ürün kütüphanesini oluşturarak katıldı. »

“ZeroBuild Forum’20” Başlıyor

Kentsel Dönüşüm - “ZeroBuild Forum’20” Başlıyor

‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşümün hızlanması için, dünyadan ve Türkiye’den uzmanların bir araya geleceği ZeroBuild Forum’20, 23-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. »

Flokser Kimya Yapı Sektörünün Yalıtımını Tamamlıyor

Kentsel Dönüşüm - Flokser Kimya Yapı Sektörünün Yalıtımını Tamamlıyor

Flokser Kimya’nın en eski binalardan en modern binalara kadar kolayca uygulanabilen poliüre ürün grupları, soğuk, rutubet ve su gibi yıpratıcı dış etmenlerden koruyor; yapıların kullanım ömrünü daha da uzatıyor. »

Eğirdir Gölü Yapılaşma Tehdidi Altında

Kentsel Dönüşüm - Eğirdir Gölü Yapılaşma Tehdidi Altında

Isparta ili sınırları içerisinde yer alan Eğirdir Gölü’nde, otel yapılacağı iddia edilen, şahsa ait arazide onlarca dönüm makilik kesildi. »

Tabiat Parkında Beton Yükseliyor

Kentsel Dönüşüm - Tabiat Parkında Beton Yükseliyor

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Görnek Tabiat Parkı 50 yıllığına özel bir şirkete devredildi. Eşsiz güzelliğe sahip tabiat parkında betonlar yükselmeye başladı. »

Riva’nın Yapılaşmasına Onay
Kentsel Dönüşüm - Riva’nın Yapılaşmasına Onay

Beykoz Belediyesi’nin Riva Deresi üzerine yapacağı Kanal Riva Projesi için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verildi. Projeyle, Riva Deresi’nin çevresine tema park adı altında restoranlar ve ticari alanlar gibi çok sayıda yapı inşa edilecek. »

Kaş’ta İmara Açılan Arazi Kime Verildi
Kentsel Dönüşüm - Kaş’ta İmara Açılan Arazi Kime Verildi

İktidara yakın çevrelerin tam 13 yıldır imara açtırmak için uğraştıkları sit alanı ve zeytinlik arazinin, 2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski iş ortağı olan Ergun Bodur’un şirketine devredildiği ortaya çıktı. »

Şavşat Karagöl’ü Kaybediyoruz
Kentsel Dönüşüm - Şavşat Karagöl’ü Kaybediyoruz

Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan doğa harikası Karagöl'ün kenarında yapımı devam eden bina tepkilere neden oldu. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, sosyal medya hesabından "Eyvah! Şavşat Karagöl'ü de... »

ŞPO, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Rantı Anlattı
Kentsel Dönüşüm - ŞPO, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Rantı Anlattı

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği üzerinde yapılan plan değişikliği üzerine yaptığı açıklamada, arazi üzerinde rantın tekrarlanarak yaratıldığına, arazinin kira yöntemi ile şirketlere devredilmekte olduğuna dikkat... »

Kanal İstanbul’la Tarlalar İmara Açılacak
Kentsel Dönüşüm - Kanal İstanbul’la Tarlalar İmara Açılacak

Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak Yenişehir’in detayları netleşmeye başladı. Arnavutköy’ü kapsayan birinci etapta tarlalar imara açılacak. Üzerlerinde oteller, fuar alanı, teknoloji ve lojistik merkezi yükselecek. »

Wilo, BIM Hizmetleri ile Yapı Sektörünün Verimliliğini Artırıyor
Kentsel Dönüşüm - Wilo, BIM Hizmetleri ile Yapı Sektörünün Verimliliğini Artırıyor

Yapı Bilgi Modellemesi içeriğini basit bir şekilde BIM projeleri için kullanılabilir hale getiren Wilo, MagiCAD içerik kitaplığına erişimi olan iş ortaklarına, eksiksiz ve güncel Wilo veri tabanını kullanma imkanı sunuyor. »

GF Hakan Plastik BIM Kütüphanesi
Kentsel Dönüşüm - GF Hakan Plastik BIM Kütüphanesi

GF Hakan Plastik, yapı profesyonelleri ile arasındaki bilgi alışverişini ve işbirliğini güçlendirme yolunda attığı adım ile; BIM Kütüphanesine eklenen ürünleriyle kurulacak sistemlerin planlama ve uygulamasında doğru ürün - verimli çalışma ortamının... »

Munzur’u Yapılaşmaya Açacak Proje için Milyonlar Harcanacak
Kentsel Dönüşüm - Munzur’u Yapılaşmaya Açacak Proje için Milyonlar Harcanacak

Doğal sit alanı ve kutsal ziyaret yeri olan Munzur Gözeleri’ni yapılaşmaya açacak proje için 6 milyon 775 bin TL harcanacak. »

2-3 Kat İzinli Yere 14 Kat İzni Verildi
Kentsel Dönüşüm - 2-3 Kat İzinli Yere 14 Kat İzni Verildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2-3 katlı yapılaşmanın olduğu Kumburgaz’da, bir inşaat projesine verdiği 35 kat izni, mahkeme ruhsatları iptal edince 13-14 kata indirdi. »

İstinat Duvarı Çöken Projeye Yeni Ruhsat
Kentsel Dönüşüm - İstinat Duvarı Çöken Projeye Yeni Ruhsat

Esenler’de istinat duvarı çöken projeye olaydan birkaç saat sonra yeni yapı ruhsatı verildi. »

1915Çanakkale Köprüsü’nün Ayakları Tamamlandı
Kentsel Dönüşüm - 1915Çanakkale Köprüsü’nün Ayakları Tamamlandı

Tamamlandığında dünyanın en geniş açıklıklı asma köprüsü unvanına sahip olacak ve 18 Mart 2022’de hizmete açılması planlanan 1915Çanakkale Köprüsü’nün, son kule bloklarının yerleştirilmesi ile ayakları tamamlandı. »

buildingSMART Türkiye Developing Chapter Olarak Çalışmalarını Hızlandırdı
Kentsel Dönüşüm - buildingSMART Türkiye Developing Chapter Olarak Çalışmalarını Hızlandırdı

‘buildingSMART Türkiye, Chapter-in-formation aşamasını geçerek Developing Chapter olmasıyla, hem kamu hem özel sektör hem de sivil toplum kuruluşları iş birliği ile hayata geçirilmesi planlanan çalışmaları daha da hızlandıracak. »

Yargı, Ankara’daki Orman Alanlarının Yapılaşmasına İzin Vermedi
Kentsel Dönüşüm - Yargı, Ankara’daki Orman Alanlarının Yapılaşmasına İzin Vermedi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin orman alanları ile doğal ve kültürel değerlerinin korunmasında verdiği hukuk mücadelesi zaferle sonuçlanmaya devam ediyor. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!