Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ

Sektörün en çok okunan online haber portalı yapi.com.tr sizlere doğru tarafsız ve en güvenilir bilgileri vermek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Yapı sektöründen haberlerin derlendiği sitede öncelikle günlük yaşamda kullanılan ve sektörün takip ettiği ürünler hakkında bilgiler yer almakta. Haberleri en güncel şekilde takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda ihale ve yarışmalar hakkında bilgilere de rastlayacaksınız. Ayrıca bu ihale haberlerinden yapı sektörünün en çok ilgilendiği yapım işlerini almak ta mümkündür. Ürünler ile ilgili haberler daha çok kullanıcıların ilgisini çekiyor olsa da sektörün yatırımcıları da bir hayli bu kategoriyi ziyaret ediyor.

...
KURLARIN DA TAKİBİNDESİNİZ

Güncel kurlar ve artışlar azalmalar ile yapı malzemeleri sektörünü etki eden tüm alanlarda etkinlikler, sunumlar ve toplantıların da paylaşıldığını aktarmakta fayda var. Semiler ve eğitimlerin gerekli tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir en güncel şekilde ne nerede ve ne zaman öğrenebilirsiniz. Yaşam koşullarımızın hedef alındığı yapı sektörü alanında yaşam kalitemizi yükseltmek için çalışan binlerce personelin haberleri etkinlikleri sektörün öncü firmalarının neler yaptığı, mimari çalışmalar hatta ve hatta inşaat sektöründeki gelişmeleri tek tık ile karşınızda görmeniz mümkün. Yapı haberleri size yapi.com.tr kadar yakın.

ETKİNLİKLERDEN HABERİNİZ OLSUN

Fuar ve etkinliklerin de yayınlandığı sitede hangi şehirde hangi zaman aralıklarında fuarların düzenlendiğini takip edebilir bültenlerimize üye olabilirsiniz. Ayrıca sektörü yakından ilgilendiren ve sektör ile ilgili tüm detayları içinde barındıran yapı haberleri yapi.com.tr adresinde sizleri bekliyor.

Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım

Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Haziran... »

Doka, BIM ile Şantiyelerde Verimliliği Artırıyor

Kentsel Dönüşüm - Doka, BIM ile Şantiyelerde Verimliliği Artırıyor

Doka, Yapı Bilgi Modellemesi’ni (BIM), inşaat süreçlerini optimize etmek, şantiyede verimliliği artırmak ve ideal çözümleri tasarlamak için anahtar bir yöntem olarak görüyor. Bu doğrultuda Almanya'daki SOFiSTiK ofis binası projesinin kalıp çözümleri... »

TÜİK, Yapı İzin İstatistikleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Yapı İzin İstatistikleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2019 yılının ilk üç aylık Yapı İzin İstatistik verileri, 2018 yılı aynı dönem ile karşılaştırıldığında azalış eğilimi gösteriyor. »

Bostik’den Yapı Sektörüne Özel Yeni Yapıştırıcı Serisi

Kentsel Dönüşüm - Bostik’den Yapı Sektörüne Özel Yeni Yapıştırıcı Serisi

Bostik’in uluslararası ortak ürün grubu içinde yer alan hibrit, poliüretan ve akrilik olmak üzere üç değişik teknolojideki yeni yapıştırıcı ürünleri ile ilgili son hazırlıklar yapılıyor. Türkiye yapı sektörünün ihtiyaçları ve beklentilerine çözüm... »

Sistem Alüminyum’a En Başarılı İhracatçı Ödülü

Kentsel Dönüşüm - Sistem Alüminyum’a En Başarılı İhracatçı Ödülü

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünün kutlayan Sistem Alüminyum, İhracatın Metalik Yıldızları ödülleri “Alüminyum Çubuk ve Barlar” kategorisinde satışlarıyla Türkiye’nin en başarılı ihracatçısı ödülünü kazandı. »

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul

Kentsel Dönüşüm - 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul

18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 5 gün boyunca 5 farklı temada gündem buluşmalarına ev sahipliği yapacak. »

Ode, Teskon+Sodex 2019’daydı

Kentsel Dönüşüm - Ode, Teskon+Sodex 2019’daydı

ODE, tesisat ürün grubunu Teskon+Sodex 2019 Fuarı’nda sergiledi. Sektör aktörleri ODE standında, ODE Starflex, ODE R-flex ve ODE Rockflex ürün serilerini yakından inceleme fırsatı buldu. »

Kalekim’in Yeni Markası: Bi’Boya

Kentsel Dönüşüm - Kalekim’in Yeni Markası: Bi’Boya

Kalekim’in, yeni hayata geçirdiği, “Boya internette” sloganıyla pazara sunulan Bi’Boya, e-ticaret sistemiyle hayatı kolaylaştıran, enerjik ve güvenilir bir marka olarak sektörde yerini aldı. »

Ege Seramik’e Amerika’dan Yılın Tedarikçisi Ödülü

Kentsel Dönüşüm - Ege Seramik’e Amerika’dan Yılın Tedarikçisi Ödülü

Ege Seramik Floor&Décor tarafından “Yılın En İyi Seramik Karo Tedarikçisi” seçildi. »

Buca'da Doğal Sit Alanlarının Statüsü Değiştirildi

Kentsel Dönüşüm - Buca'da Doğal Sit Alanlarının Statüsü Değiştirildi

Buca'da aralarında De Jongh Köşkü'nün alanı ile Forbes Köşkü'nün olduğu Seyfi Demirsoy Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) kampüslerinin doğal sit kararları kaldırıldı. »

"İstanbul'da Acilen Dönüşüm Yapılması Gereken Binalar Var"

Kentsel Dönüşüm - "İstanbul'da Acilen Dönüşüm Yapılması Gereken Binalar Var"

Binali Yıldırım, "İstanbul'da ciddi anlamda depremsel dönüşüm ihtiyacı var. Acil olarak 30-50 bin arasında yapının dönüştürülmesi gerekiyor" dedi. »

Vefa Group'tan İngiltere’ye 225 Konutluk Proje

Kentsel Dönüşüm - Vefa Group'tan İngiltere’ye 225 Konutluk Proje

Vefa Group, İngiltere’de 225 modüler konuttan oluşan bir projeye imza atacak. 100’den fazla ülkeye, düzenli olarak hafif çelik yapı ve prefabrik konut sistemleri ihraç eden grup, yeni dönemde Afrika ülkelerine de know- how ihraç edecek. »

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin, yılın ikinci yarısında başlayan gerileme ile birlikte 2018 yılını, 2017 yılına göre sadece yüzde 2 küçülme ile kapattığı belirtildi. »

Şehircilik Bakanlığı Müteahhitlik Yapma Şartlarını Duyurdu
Kentsel Dönüşüm - Şehircilik Bakanlığı Müteahhitlik Yapma Şartlarını Duyurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması ve kayıtlarının tutulmasına yönelik yönetmeliği, Resmi Gazete ile duyurdu.Yönetmelikte yapı müteahhitliği yapmak için şartlar kapsamlı şekilde belirtildi. »

"Falezler Çözülüyor"
Kentsel Dönüşüm - "Falezler Çözülüyor"

Antalya'da falez bandı üzerindeki riskli binalar ve yeni yapılan çok katlı binaların yaratacağı riskler konusunda tespitlerde bulunan İnşaat ve Jeofizik Mühendisleri Odası, özellikle Lara bandı üzerinde yeni bir bilimsel çalışma yapılması çağrısında... »

Ruhsat Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 48.9 Azaldı
Kentsel Dönüşüm - Ruhsat Verilen Yapıların Yüzölçümü Yüzde 48.9 Azaldı

Türkiye genelinde belediyelerin yapı ruhsatı verdiği yapıların yüzölçümü 2018’de yüzde 48.9 azaldı. »

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği'nden Yıkım Çağrısı
Kentsel Dönüşüm - Yapı Denetim Kuruluşları Birliği'nden Yıkım Çağrısı

Kartal’da faciaya neden olan yıkılan apartman kaçak ve güvensiz binaları yeniden gündeme getirdi. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği hükümete “Bu binalar saatli bomba gibi. Riskli yapılar hiç beklemeden yıkılsın” çağrısında bulundu. »

"Yapı Üretim Sürecinde Sistem Çökmüş Durumda"
Kentsel Dönüşüm - "Yapı Üretim Sürecinde Sistem Çökmüş Durumda"

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Kartal'da çöken yapı üzerinden, Türkiye'deki yapay afetleri, denetimsizliği ve imar affını değerlendirdi. »

İzmir'deki 45 Katlı Gökdelen İçin Yapı Ruhsatı Davası
Kentsel Dönüşüm - İzmir'deki 45 Katlı Gökdelen İçin Yapı Ruhsatı Davası

İzmir'in Pasaport'ta tütün depoları ve alışveriş merkezinin olduğu alana yapılacak, 45 katlı, 250 metre yüksekliğindeki gökdelene Konak Belediyesi tarafından verilen yapı ruhsatının iptali için dava açıldı. »

Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevrelerini ilgilendiren aylık sektör raporunda, inşaat malzemeleri iç pazarının 2019 yılında küçülebileceği ancak önemli bir çıkış yolu olarak görülen ihracatta artış yaşanacağı vurgulandı. »

Tekzen'den Yıl Sonu Değerlendirmesi
Kentsel Dönüşüm - Tekzen'den Yıl Sonu Değerlendirmesi

Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya; Tekzen’in 2018 yılında hedef rakamlarına ulaştığını, 2019 yılında da yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. »

İmar Barışında Harç Ücreti Yanlışlığı
Kentsel Dönüşüm - İmar Barışında Harç Ücreti Yanlışlığı

İmar barışı uygulaması kapsamında hiç yapı kullanma izni veya yapı ruhsatı olmayan yapılarda "yapının tamamı için" harç ücreti hesaplanıyor. Yapı Kayıt Belgesi için ödenen harçların hesaplamasında dikkat edilmesi gerekiyor. »

Yargı, Çaldağı'nda Yapılaşmaya İzin Vermedi
Kentsel Dönüşüm - Yargı, Çaldağı'nda Yapılaşmaya İzin Vermedi

Başkent’in bakı noktası Çaldağ mevkiine ilişkin imar plan değişikliği, planda öngörülen yapı yoğunluğundan daha fazla gizli yapı yoğunluğu ortaya çıkaracağı gerekçesiyle mahkeme tarafından iptal edildi. »

“Konya’da Belediyenin Kendi Binaları Sorunlu”
Kentsel Dönüşüm - “Konya’da Belediyenin Kendi Binaları Sorunlu”

Konya'da kolonları patlayan ve boşaltılan binaların ardından çöken üst geçit merdiveni, yapıların dayanıklılığını bir kez daha akıllara getirirdi. Büyükşehir Belediyesi binalarının yürürlükteki Türk Deprem Yönetmeliği’ne göre yeterli güvenilirlikte... »

Kalekim’den Kolay Uygulanabilir Astar ve Yapıştırma Harcı
Kentsel Dönüşüm - Kalekim’den Kolay Uygulanabilir Astar ve Yapıştırma Harcı

Kalekim, seramik üzeri seramik uygulamaları için sunduğu ‘4506 Dolgulu Astar’ ve ‘1055 Granitech’ ile evlerini kırıp dökmeden yenilemek isteyenlerin hayatını kolaylaştırıyor. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!