Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

1. Ulusal Mimarlık Koruma Ödülleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ilki bu yıl olmak üzere her yıl çeşitli kategorilerde Ulusal Mimarlık Koruma Ödülleri verecek.

NTVbr/> Kültür ve Turizm Bakanlığı, ilki bu yıl olmak üzere her yıl çeşitli kategorilerde Ulusal Mimarlık Koruma Ödülleri verecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca dağıtılacak Ulusal Mimarlık Koruma Ödüllerine ilişkin ilan, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, projeler 21 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında teslim edilecek. Sonuçlar, Jüri tarafından 3 Ekim 2006 tarihinde açıklanacak.

Ödüller, binlerce yıllık kültür geleneğinin biriktiği bir coğrafya üzerinde, bu kültür birikimine ait mimari mirasa hak ettiği saygının gösterilerek korunması, koruma bilincinin geliştirilmesi ve örneklerinin teşvik edilmesi, yerel koruma modellerinin geliştirilmesi, yöntem, ölçüt ve değerlerin özgünleştirilmesi, tarihi çevrelere saygılı yeni yapıların özendirilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından verilecek.

ÖDÜLLERİN VERİLECEĞİ ANA DAL VE ALT DALLAR:

-Koruma Uygulama Başarı Ödülleri:

Tarihi Çevrede Yeni Yapı Ödülleri, Uygulama Başarı Ödülü, Yapımcı Ödülü, Restorasyon Uygulama Dalı Ödülleri, Restorasyon-Koruma Başarı Ödülü, Yapımcı Firma ya da Ekip Ödülü, Ustalık Ödülü, Tarihi Çevre Koruma Kapsamında Sokak Sağlıklaştırma veya Çevre Düzenlemesi Uygulama Ödülleri, Uygulama Başarı Ödülü, Yapımcı Ödülü.

-Koruma ve Restorasyon Projesi Başarı Ödülleri:

Tarihi Çevrede Yeni Yapı Projesi, Anıtsal Yapı Restorasyon Projesi, Sivil Mimarlık Örneği Restorasyon Projesi, Tarihi Çevre Koruma Kapsamında Sokak Sağlıklaştırma veya Çevre Düzenlemesi Projesi, Arkeolojik Alanda Restorasyon Projesi Ödülü.

-Koruma Destek Ödülü

-Koruma Onur Ödülü

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/1-ulusal-mimarlik-koruma-odulleri_47489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!