Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen 2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması'nın son başvuru tarihi 22 Mart 2019

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması 2. Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 22 Mart 2019
DÜZENLEYEN

Ankara Kalkınma Ajansı

WEB ADRESİ

www.ankaraka.org.tr

İLETİŞİM: A: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 11 06460 Çankaya, ANKARA / T: (312) 310 03 00
+ Ajandama Ekle

Yarışmanın Amacı
Ankara Temalı Ürün Tasarım Yarışmasının amacı, Ankara’da geleneksel olarak icra edilen el sanatlarından ve bölgeye ait malzemelerden faydalanarak, modern tüketicinin ihtiyaçlarına uygun ürünlerin tasarımı ve üretimidir. Yarışmanın amaçlarından biri de Ankara’da tasarımın gücünü artırmak, el sanatları alanında özgün fikirlerin ve katma değeri yüksek ürünlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmaktır.

Yarışma Konusu
Ürünlerin tema (Ankara’nın etnografik, mitolojik, mimari ögeler), kullanılacak malzeme (agat taşı, ipek, tiftik, Ankara taşı vb.) ya da geleneksel yöntem (telkâri, ipek iğne oyası, dokuma teknikleri) gibi Ankara değerlerinden en az birine temas etmesi beklenmektedir.

Yarışmaya; başta cam, tekstil ve takı ürünleri olmak üzere, bakır, seramik, çini, deri, ahşap vb. malzemeler kullanılarak üretilen ürünler ile katılım sağlanabilir.

Katılım Koşulları
- Katılım için coğrafi sınırlama yoktur.

- Katılımcılar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır, ancak 18 yaşından küçük katılımcıların yarışma katılım belgeleri arasında bulunan Veli/Vasi İzin Formu’nu doldurarak imzalatmaları ve Ankara Kalkınma Ajansı’na başvuru esnasında iletmeleri beklenmektedir.

- Yarışma, amatör ve profesyonel tüm tasarımcılara ve el sanatları alanında çalışan zanaatkarlara açıktır. Yarışmaya aynı zamanda üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar fakülteleri resim, heykel, seramik bölümleri ve mimarlık fakültesi bölümleri lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri veya mezunları da katılım sağlayabilirler.

- Yarışmaya ekip olarak katılmak mümkündür. Ekip katılımında, ekip temsilcisi olarak bir katılımcının belirlenmesi gereklidir.

- Her bir katılımcı/ekip, yarışmaya en fazla 3 ürünle katılım sağlayabilir.

- Tüm başvurular online sistem üzerinden kabul edilecektir. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. İlk aşamada, ürünlerin her açıdan görünmesine olanak sağlayacak en az 4, en fazla 6 fotoğraf ve varsa 3D tasarım dosyası online sisteme yüklenecektir. Fotoğraflar ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden ilk değerlendirme gerçekleştirilecek ve ikinci aşamaya kalacak ürünler belirlenecektir. İkinci aşamaya kalan ürünlerin fiziki olarak Ankara Kalkınma Ajansı’na sunulması talep edilecektir.

Katılım Şekli ve Adresi
Tüm başvurular online sistem üzerinden kabul edilecektir. Başvuruların değerlendirmeye alınması için, ankaraka.org.tr adresinde yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve istenen tüm belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 24 Ekim 2018
Son Katılım Tarihi: 22 Mart 2019, saat 18.00
Seçici Kurul Toplantısı, Ödül Töreni ve Sergi: Daha sonra bildirilecek.

Ödüller
Birincilik Ödülü: 8.000 TL
İkincilik Ödülü: 4.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL
Mansiyon Ödülü (3 adet): 1.000'er TL

 

 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/2-ankara-temali-urun-tasarim-yarismasi_168901.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!