Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

2010 Avrupa Çelik Köprü Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çeliğin inşaat, imalat, ekonomi ve mimarlık açısından avantajlarını ortaya çıkarmak, seçkin çelik ve kompozit köprülerin tanınırlığını artırmak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen "Avrupa Çelik Köprü Ödülleri" (ECCS Award for Steel Bridges); 22 Eylül 2010 Çarşamba günü The Marmara Taksim Oteli’nde gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

yapi.com.tr
2010 Avrupa Çelik Köprü Ödülleri Sahiplerini Buldu

eliğin inşaat, imalat, ekonomi ve mimarlık açısından avantajlarını ortaya çıkarmak, seçkin çelik ve kompozit köprülerin tanınırlığını artırmak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen "Avrupa Çelik Köprü Ödülleri" (ECCS Award for Steel Bridges); 22 Eylül 2010 Çarşamba günü The Marmara Taksim Oteli’nde gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) ve Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) işbirliğinde düzenlenen “Çelik Yapılar Haftası 2010 İstanbul” etkinliği kapsamında gerçekleşen ödül töreninde 3 farklı kategoride toplam 5 proje ödüllendirildi.

ECCS Tanıtım Kurulu Başkanı Bertrand Lemoine, törende yaptığı açılış konuşmasında, ilki 2008 yılında düzenlenen ödül programı hakkında bilgilendirmede bulunarak bu yıl; kara ve demiryolu köprüleri, yaya ve bisiklet köprüleri ile mevcut köprülerin çelik kullanılarak yenilenmesi olmak üzere 3 kategoride düzenlenen ödül programına, toplam 37 projenin başvurduğunu belirtti.

Bertrand Lemoine’in yanı sıra; Paulo J. S. Cruz (Minho Üniversitesi öğretim üyesi, ECCS “Mimari&Strüktürel Tasarım – İnovasyon, İnşaat ve Yükselişteki Tekonolojiler” Teknik Kurul Başkanı), Jean-Pierre Epinoux (Baudin-Châteauneuf Köprü Yapımı Departmanı eski başkanı), Niels Gimsing (Kopenhag Üniversitesi Çelik Yapılar Profesörü), Ulrike Kuhlmann (Stuttgart Üniversitesi Çelik Yapılar Profesörü) ve Nesrin Yardımcı’nın (Yeditepe Üniversitesi öğretim üyesi ve ECCS Dönem Başkanı) yer aldığı seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda, 5 proje ödüle değer bulundu. Kazananlar ödüllerini, Nesrin Yardımcı ve Bertrand Lemoine’in elinden aldılar.2010 Ödüllerine Almanya Damga Vurdu

Ödül kazanan yapıların mal sahibi ve mimarlarının yanı sıra, inşaat mühendisleri ve çelik müteahhitlerinin de onurlandırıldığı ödül programında dağıtılan 5 ödülün 3’ü Almanya’ya gitti.

Kategorilerine göre ödül kazanan projeler şöyle sıralanıyor:

Kara ve Demiryolu Köprüleri Kategorisi Ödülü: "Ravine Fontaine Viyadüğü" (Réunion Adası, Fransa)Çelik-betonarme karma strüktüre sahip viyadük 2007-2009 arasında hayata geçirildi. Ormanlık alana ve kıyıya yakınlığı nedeniyle gerek kara gerekse deniz canlılarının yaşamını tehdit etmeyecek bir proje kurgulandı.

Mal sahibi: Région Réunion
Mimarlar: Yves Faup - Frédéric Zirk (Atelier Méridional Joël Nissou Architectes); Pierre G. Dezeuze Mühendisler: Bureau d’études Greisch ; T-ingénierie ; Coyne et Bellier ; Seti ; Getec Réunion, Cimolai
Çelik müteahhidi: Cimolai S.p.A
Tamamlanma tarihi: 2009Haberin devamını okumak için lütfen ilerleyiniz.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/2010-avrupa-celik-kopru-odulleri-sahiplerini-buldu_82794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!