Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3. Betonik Fikirler Proje Yarışması

Çimento sektörünün lider firması Akçansa’nın, üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya koymalarını ve eğitimini aldıkları alana değer katmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın üçüncüsü için başvurular başladı. İnşaat mühendisliği ve mimarlık bölümlerinde eğitim gören lisans ve yüksek lisans

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

3. Betonik Fikirler Proje Yarışması 3. Betonik Fikirler Proje Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 19 Mart 2012
TESLİM TARİHİ 16 Nisan 2012
+ Ajandama Ekle

Çimento sektörünün lider firması Akçansa’nın, üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarını ortaya koymalarını ve eğitimini aldıkları alana değer katmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın üçüncüsü için başvurular başladı.

İnşaat mühendisliği ve mimarlık bölümlerinde eğitim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın konusu, ‘Yapılarda enerji verimliliği için çimento ve betonun alternatif kullanım alanları’ olarak belirlendi.

Öğrencileri, betonun alternatif kullanım alanları için uygulanabilir projeler oluşturmaya yönelten Betonik Fikirler Proje Yarışması için son katılım tarihi 19 Mart, proje son teslim tarihi ise 16 Nisan 2012 olarak açıklandı. Öğrenciler yarışmaya en az 2, en çok 4 kişilik gruplar halinde katılabilecekler.

Yarışma sonucunda birinci olan grubun kazananlarına iPad; ikinci gruba 2.000 TL'lik ve üçüncü gruba ise 1.000 TL’lik Teknosa hediye çeki verilecek. Birinci olan ekip, Akçansa’da staj yapma hakkı da elde edecek. Ayrıca Akçansa, Betonik Fikirler Proje Yarışması’na katılan her bir yarışmacı için TEMA'ya bir fidan bağışlayarak, daha yeşil bir dünya için gerçekleştirdiği projelere gençleri de ortak edecek. Dereceye girenlere ödülleri, 18 Mayıs 2012 tarihinde Sabancı Center’da düzenlenecek bir törenle verilecek.


Gürdal: Yapı sektörünün enerji verimliliği bilincindeki artış sevindirici

Dünyanın kıt kaynaklarını daha verimli kullanabilmek ve geleceğe aktarabilmek konusunda giderek artan farkındalık ve bilincin,  yapı sektörünü de enerji verimliliği projelerine yönlendirdiğine dikkati çeken Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal şunları söyledi:

“Ülkemizde nihai tüketilen enerjinin yaklaşık %40’ının binalarda kullanıldığı gerçeğinden hareketle, yapı sektöründe küresel sorunların önüne geçmek amacıyla yeşil binalara olan ilgi her geçen gün artıyor. Böylece önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanırken, aynı zamanda kullanılan geri dönüşümlü malzemelerle de doğal kaynaklar korunmuş oluyor. Biz de Akçansa olarak, sürdürülebilir yapı malzemeleri üretiyoruz ve yapı sektöründeki yeşil binalara yönelimden, dünyamızın geleceği adına mutlu oluyoruz.

Bu konuda atılan önemli bir adım da, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği (BEP) gereğince yeni yapılarda 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren yürürlüğe giren ve mevcut yapılarda da 2017 tarihine kadar alınması zorunlu olan enerji verimliliği kimlik kartı uygulaması…

Bu gelişmelerden yola çıkarak, bu yılki Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ana temasını, ‘enerji verimliliği için çimento ve betonun alternatif kullanım alanları’ olarak belirledik. Bunu yaparken de asırlar boyunca insanoğluna kışın sıcak, yazın serin bir yuva olan Kapadokya evlerinden ilham aldık.

Gençleri bu kez, enerji verimliliğine yönelik yaratıcı ve uygulanabilir projeler oluşturmaya davet ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Betonik Fikirler’in büyük ilgi göreceğine ve çok başarılı projeler ortaya çıkacağına inanıyoruz.”


Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Prof. Dr. Halit Yaşa Ersoy  (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)
Prof. Dr. Sermin Onaygil ( İTÜ Enerji Enstitüsü, Enerji Planlaması ve Yönetim Anabilim Dalı Başkanı)
Ahmet Çelik (Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi )
Tebernüş Kireçci (Emlakkulisi.com Şef Editörü)
Hakan Gürdal (Akçansa Genel Müdürü)


Yarışma Takvimi
Başvurular:
27 Şubat 2012 - 19 Mart 2012
Teslim Tarihi: 16 Nisan 2012
Ödül Töreni: 18 Mayıs 2012


Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız
 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/3-betonik-fikirler-proje-yarismasi-_90930.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!