Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3. RE/MAX Fikir ve Proje Yarışması'nda Yenilikçi Fikirler Yarıştı

RE/MAX Türkiye tarafından üniversite öğrencilerinde gayrimenkul sektörü ile ilgili farkındalık yaratmak ve genç beyinlerin yaratıcı fikirleri ile sektöre yeni soluklar katmak amacıyla düzenlenen "Üniversitelerarası Proje ve Fikir Yarışması"nın bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. Yüzlerce üniversite öğrencisinin projeleri ile katıldıkları yarışmada,

yapi.com.tr
3. RE/MAX Fikir ve Proje Yarışması'nda Yenilikçi Fikirler Yarıştı

E/MAX Türkiye tarafından üniversite öğrencilerinde gayrimenkul sektörü ile ilgili farkındalık yaratmak ve genç beyinlerin yaratıcı fikirleri ile sektöre yeni soluklar katmak amacıyla düzenlenen “Üniversitelerarası Proje ve Fikir Yarışması”nın bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. Yüzlerce üniversite öğrencisinin projeleri ile katıldıkları yarışmada, Yıldız Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Cem Sarı, üç ayaklı “Evim Evim Güzel Evim” projesi ile birincilik elde etti.

Bu yılki RE/MAX Fikir ve Proje Yarışması’nda finale kalan 13 projenin sunumu, RE/MAX Akademi salonunda gerçekleştirildi. Üst düzey yöneticilerden oluşan jüri karşısına çıkan öğrenciler sunumları sonucu birinciliği, 290 puan ile Cem Sarı elde etti. Sarı, RE/MAX Türkiye’de staj yapma imkanının yanı sıra bir de Iphone kazandı.

Bu yılki yarışmada 252 puanla ikinci olan Selçuk Çelik ve 203 puanla üçüncü olan Akif Güneş de video kamera ve dijital fotoğraf makinesi ödüllerinin yanı sıra yine RE/MAX Türkiye’de staj yaparak projelerini hayata geçirme fırsatını yakaladılar.

Yüksek lisans öğrencisi olan Cem Sarı’nın üç bölümden oluşan projesinin ilk bölümünde, üniversite öğrencilerinin eğitimlerini sürdürürken kendilerine en yakın RE/MAX ofisine bağlı olarak yeni gayrimenkul portföyleri araştırmaları ve bunları sisteme kazandırmaları üzerine kurulu interaktif bir iş modeli önerisi yer alıyor. Projenin ikinci bölümünde, dokunmatik ekranların yer aldığı cafe-ofis konsepti öneriliyor. Üçüncü bölümde ise, potansiyel müşteriler için bilgisayara bağlandığında internet aracılığı ile kendini güncelleyebilen portföylerin ve diğer bilgilerin yer aldığı USB stickerlar geliştiriliyor.

1997 yılında Türkiye’de faaliyete geçen RE/MAX, yenilikçi ve yaratıcı fikirleri ve projeleri ilk günden itibaren destekliyor. Bu anlayış çerçevesinde 2007 yılında hayata geçirdiği “Üniversitelerarası Fikir ve Proje Yarışması” ile üniversiteli gençleri sektörle tanıştırıp, hem onları sektöre kazandırıyor hem de onların taze fikirleriyle sektörün gelişimine katkı sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/3-re-max-fikir-ve-proje-yarismasinda-yenilikci-fikirler-yaristi-_71889.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!