Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

39. DYO Resim Ödülleri Başvuruları Başladı

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “DYO Resim Ödülleri”nde başvurular başladı. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2022 olarak belirlenen yarışmada başvurular Vakfın internet sitesi üzerinden kabul edilecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

39. DYO Resim Ödülleri Başvuruları Başladı 39. DYO Resim Ödülleri Başvuruları Başladı
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Nisan 2022
DÜZENLEYEN

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

WEB ADRESİ

www.yasarvakfi.org.tr

+ Ajandama Ekle

1967 yılında DYO tarafından başlatılan, 1993 yılından bu yana Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen, Türkiye’nin özel sektör tarafından düzenlenen ilk resim yarışması olan DYO Resim Ödülleri’nin 39.sunda yarışmanın konusu “Doğa ve İnsan” olarak belirlendi.

Başvuruların 30 Nisan 2022 tarihine kadar Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı internet sitesi üzerinden kabul edileceği yarışmanın seçici kurulunda Habip Aydoğdu, Prof. Hayri Esmer, Doç. Dr. Devabil Kara, Prof. Cebrail Ötgün, Prof. Dr. Ferhat Özgür, Prof. Mümtaz Sağlam ve İhsan Yılmaz bulunuyor.

Seçici Kurulu’nda görev alanlar ve birinci derece yakınlarının dışında 18-50 yaş arasında tüm sanatçıların katılımına açık olan 39. DYO Resim Ödülleri’ne, pentür ve özgün baskı dalında eserler kabul edilecek ve yarışmaya her sanatçı en fazla üç (3) eseriyle katılabilecek.

Ön elemesi 39. DYO Resim Ödülleri Seçici Kurulu tarafından 12 Mayıs 2022 tarihinde çevrimiçi yapılacak yarışmada ön elemeden geçen ve orijinalleri Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’na teslim edilen eserlerin son değerlendirmesi 11 Haziran 2022 tarihinde yapılarak ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecek.

“Doğa ve İnsan” konulu 39. DYO Resim Ödülleri’ne katılan eserin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş/yayınlanmamış olması şartı aranıyor. Pentür dalında 4 esere eşit 35.000 TL, özgün baskı resim dalında 2 esere eşit 15.000 TL Başarı Ödülü ve plaketinin verileceği 39. DYO Resim Ödülleri’nde ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler sırasıyla İstanbul, Eskişehir, Ankara, Mardin ve İzmir illerinde sergilenecek.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 

*

DYO Resim Ödülleri Hakkında

İlk olarak İzmir’de başlayan ve sadece Ege Bölgesi sanatçılarına ulaşan DYO Resim Ödülleri, 1973’den bu yana Türkiye çapında düzenlenmeye başlandı ve 1999 yılına gelindiğinde uluslararası bir nitelik kazandı. 91 sanatçının 271 eserle katıldığı ilk yarışmanın ardından bu güne kadarki süreçte 15.384 sanatçı, 25.799 eserle yarışmaya katıldı. 208 eser ödül alırken 2927 eser sergilenmeye değer bulundu.

Devlet sergilerinin yanı sıra, özellikle genç sanatçı kuşağının büyük oranda ilgi gösterdiği, bugüne kadar resim sanatında iz bırakmış pek çok usta ressamın da katılım gösterdiği DYO Resim Ödülleri, gerek katılımcıları gerekse başvuran eserlerin niteliğiyle ulusal ve uluslararası gelişmelerin, yeni eğilimlerin ve araştırmaların da değerlendirildiği değerli bir kaynak niteliği de taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/39-dyo-resim-odulleri-basvurulari-basladi_189058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!