Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

60 Saniyelik "Asansör Konuşması" İle Jüriyi İkna Edenler Kazandı

Bahçeşehir Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından CO-OP Girişimcilik Operasyonları himayesinde ve JCI-İstanbul şubesinin ortaklığı ile düzenlenen “Asansör Konuşması” (Elevator Pitch) Yarışması tamamlandı. Yarışmada katılımcının, bir iş fikri ile 60 saniyede yatırımcı rolündeki jüriyi ikna etmesi hedefleniyordu.

yapi.com.tr
60 Saniyelik "Asansör Konuşması" İle Jüriyi İkna Edenler Kazandı

STRONG>Bahçeşehir Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından CO-OP Girişimcilik Operasyonları himayesinde ve JCI-İstanbul şubesinin ortaklığı ile düzenlenen “Asansör Konuşması” (Elevator Pitch) Yarışması tamamlandı.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği İstanbul Başkan Yardımcısı Ertuğrul Belen ’in tasarladığı “Elevator Pitch” (Asansör Konuşması) Yarışması, iş fikrinin yatırımcıya en kısa sürede (60 saniye) ve en etkin şekilde iletilmesi prensibine dayanıyordu. Günümüz ve geleceğin iş dünyasında yatırımcı ve girişimciler arasındaki buluşma noktası ve iş modeli olan Elevator Pitch Yarışması’na, girişimci olduğuna inanan, iş fikri ve projesi olan, sunum tekniği ve ikna yeteneğini geliştirmek isteyen tüm Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri katıldı. Yarışma öncesi projenin tasarımcısı Ertuğrul Belen’den eğitim alan öğrenciler, bir asansör yolculuğu süresinde yani 60 saniye içerisinde bir yatırımcıya iş fikirlerini anlatmayı öğrendiler.60 saniyede yatırımcı rolündeki jüriyi ikna etmenin hedeflendiği yarışmada, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü birinci sınıf öğrencisi Ayfer Sarı, özellikle bayanların çantaları için kullanılabilecek portatif ışık sistemi iş fikri ve sunumuyla birinciliğe layık görüldü. İkinciliğini hazırlık sınıfı öğrencisi Talha Aydın, üçüncülüğünü ise Endüstri Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Alican Bodur ’un kazandığı yarışmada, dereceye girenler plaket, tüm yarışmacılara ise katılım sertifikaları verildi.

Ertuğrul Belen günümüzde fikirler ve içerik kadar bunu sunabilmenin de önemli olduğunu belirterek, geleceğin genç girişimcilerine eğitim ve bu tarz projelerle katkıda bulunabilmenin, aslında Türkiye’nin geleceğini de tasarlamak anlamına geldiğini aktardı.

Elevator Pitch yarışmasının jürisinde ise GSC Hukuk ve Danışmanlık ortaklarından Hakan Çoşkuner, JCI İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza, Technoface ve Winnoxateam.com yöneticisi Mehmet Gökhan Karatoy ve JCI İstanbul Başkan Yardımcısı Ertuğrul Belen yer aldı.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/60-saniyelik-asansor-konusmasi-ile-juriyi-ikna-edenler-kazandi_76023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!