Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

8. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sonuçlandı

Akçansa tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması, Türkiye’nin dört bir yanındaki 117 üniversiteden 1340 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

8. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sonuçlandı 8. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sonuçlandı

Bu yıl kendi rekorunu kırarak gerçekleşen Betonik Fikirler’in ödül töreni, 24 Mayıs Çarşamba günü Sabancı Center’da yapıldı. Törene, Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu, Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer’in yanı sıra Betonik Fikirler Proje Yarışması jüri üyeleri, Akçansa çalışanları, iş ortakları ve finalist öğrenciler katıldı.

Yarışmaya sunulan projeler, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü Dr. T. Cüneyt Evirgen, Marka Danışmanı Temel Aksoy ve Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi sonucunda 8. Betonik Fikirler Yarışması’nın birinciliğini, Pamukkale Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin Karbonmonoksit Karbonla Non-Toksik Grubu aldı. İkinciliği Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Grup SABU alırken, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Grup Cementie yarışmayı üçüncü olarak tamamladı. Jürinin değerlendirmeleri sonrası İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilim Üniversitesi’nden Grup Gravitton ile Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi’nden Grup Yankı Beton Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Çimento ve beton yeniden yorumlandı
Birincilik ödülünü alan Karbonmonoksit Karbonla Non Toksik Grubu, aktif karbon kullanarak, doğal havalandırma yapılamayan, yalnızca mekanik yöntemlerle havalandırılabilen alanlar için insan sağlığını tehdit edebilecek gazların, üretilen beton ile emilimini sağlayacak projesi, tüneller, kapalı otoparklar, hastanelerde kullanmak üzere betonu yeniden yorumluyor. Birinci grup üyelerine MacBook Air, ikinci grup üyelerine Apple Watch, üçüncü grup üyelerine ise Drone hediye edildi.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/8-betonik-fikirler-proje-yarismasi-sonuclandi_159088.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!