Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

95 Ülkeden 2 Bin 692 Mimar ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü için Yarışıyor

İstanbul, Bakırköy Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için mimari tasarım fikri sunma yarışmasına büyük ilgi; 95 ülkeden bin 495 ekip halindeki toplam 2 bin 692 mimar, yarışma özetindeki gerekliliklere göre bu yılın ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü için yarışmaya uygun bulundu.

yapi.com.tr
95 Ülkeden 2 Bin 692 Mimar ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü için Yarışıyor

İstanbul, Bakırköy Afet Önleme ve Eğitim Merkezi için mimari tasarım fikri sunma yarışmasına büyük ilgi; 95 ülkeden bin 495 ekip halindeki toplam 2 bin 692 mimar, yarışma özetindeki gerekliliklere göre bu yılın ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü için yarışmaya uygun bulundu. Katılımda başı çeken beş ülke, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Türkiye, Fransa ve Mısır oldu. Yoğun katılımı değerlendiren Ödül Jürisi Başkanı Javier del Pozo, “ThyssenKrupp Elevator Mimarlık Ödülü’nün bu yıl da rekor sayıda başvuru alması bizi son derece memnun etti" yorumunu yaptı.

Ödül duyurusu 9 Şubat 2011 tarihinde İstanbul’da yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışma, İstanbul Afet Önleme ve Eğitim Merkezi’nin tasarımı için yaratıcı yeni vizyonları teşvik etmeyi amaçlıyor ve Uluslararası Mimarlar Birliği’nin himayesinde düzenleniyor.

Merkez, deprem, fırtına, yangınla mücadele, duman, sel, tsunami, ilk yardım ve acil durum iletişimi deneyimini yeniden yaratmak üzere görsel, işitsel eğitim teçhizatları ve simülasyon sistemleri ile donatılacak. Ayrıca planetaryum, kütüphane, bilgi panoları, seminer ve toplantı odaları ile ziyaretçilerin bilgilendirilmesi hedeflenmekte.

Fikir projelerinin sunulması için son tarih 19 Eylül 2011. Tanınmış mimarlardan oluşan bir jüri sunulan teklifleri değerlendirecek ve en iyi tasarımları seçecek. Kazanan projeler 14 Aralık 2011 günü açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/95-ulkeden-2-bin-692-mimar-thyssenkrupp-elevator-mimarlik-odulu-icin-yarisiyor_87524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!