Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Açıkhava Bol Fikir": MediaCat Açıkhava Ödülleri

MeidaCat'in "açık hava reklamcılığının uutulup gitmesine gönlümüz daha fazla razı olamazdı" sloganıyla düzenlediği yarışma; reklam endüstrisinde açık hava mecrasının önemini vurgulamak ve gelişimini sağlamak için yeni fırsatlar sunuyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 7 Mayıs 2007
+ Ajandama Ekle

eklam endüstrisinde açıkhava mecrasının önemini vurgulamak ve açıkhava mecrasının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla MediaCat tarafından düzenlenen Açıkhava Ödülleri devam ediyor.

Türkiye'de faaliyet gösteren ve açıkhava reklamı tasarlayan, uygulayan, üreten her türlü kreatif ajans veya medya ajansının katılabileceği MediaCat Açıkhava Ödülleri'ne son başvuru tarihi 7 Mayıs 2007. 1 Ocak - 31 Aralık 2006 tarihleri arasında ilk defa yayınlanmış ve uygulanmış işler http://www.mediacatonline.com/acikhava adresinden online başvuru ile katılabilecek.YARIŞMA KURALLARI

Yarışmaya başvuruda bulunan kuruluştan, yarışmaya gönderilen her iş için reklamveren onayı istenir.

Aynı iş aynı kategoriye farklı kuruluşlar tarafından kabul edilmez. Ancak aynı iş, farklı / aynı kuruluşlar tarafından farklı kategorilere gönderilebilir.

Katılım sayısında sınırlama yoktur.

Yarışmaya, 1 Ocak 2006 - 31 Aralık 2006 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış, uygulanmış olan, özgün açıkhava reklamları katılabilir.

Yarışmaya katılacak çalışmaların katılımı, 7 Mayıs 2007, Pazartesi günü saat 18:00'e kadar www.mediacatodulleri.com adresindeki Web sitesi üzerinde tamamlanmış olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılım ücreti, Firma Kayıt Bedeli ve Katılım Bedeli'nden oluşmaktadır. Firma Kayıt Bedeli 150 YTL + KDV olarak belirlenmiştir. Yarışmaya katılan her firma katılım adedine bakılmaksızın Firma Kayıt Bedeli ödemelidir. Ayrıca yarışmaya gönderilen her çalışma için Format, Sektörel ve Uygulama kategorilerinde 75 YTL + KDV Katılım Bedeli ödenmesi gerekmektedir. En İyi Kampanya kategorisine gönderilen işler için katılım bedeli 100 YTL + KDV olarak belirlenmiştir.

Firma Kayıt Bedeli, katılım bedelleri ve KDV'den oluşan toplam, Kapital Medya A.Ş.'nin İş Bankası, Etiler Şubesi'ndeki (Şube Kodu: 1067) 406937 numaralı hesabına havale edilmeli ve havale dekontunun kopyası (veya İnternet EFT işleminin bilgisayar çıktısı) "Katılım Özeti"ne iliştirilerek gönderilmelidir.

Reklamların yarışmaya katılma koşullarına sahip olup olmadığı veya hangi kategoride yarışacağı konusunda herhangi bir tereddüt doğması halinde, son kararı yarışma jürisi verir. Jüri yarışmaya katılan eserlerin katıldıkları kategoriyi değiştirme yetkisine sahiptir.

Yarışmaya katılan reklamlara ait online materyaller iade edilmez. Kapital Medya tarafından tanıtım amaçlı kullanılabilir, geleneksel veya elektronik yöntemlerle yayınlanabilir.

Aynı reklam, uygun olduğu koşullarda birden fazla kategoride yarışmaya katılabilir. Aynı reklamın birden fazla kategoriye katılması durumunda, her kategori için katılım bedeli + KDV ödenir.


NASIL KATILACAKSINIZ?

Yarışmaya dört ana dalda katılabilirsiniz.
Format Kategorileri
Sektörel Kategoriler
Uygulama Kategorileri
En İyi Açıkhava Kampanyası

Format Kategorileri
Katılan çalışmanın içerdiği ürünün/hizmetin ait olduğu sektöre bakılmaksızın açıkhava mecrasının farklı uygulama şekillerine açıktır.
Format Kategorilerine kampanya olarak katılınmaz. Bir kampanyaya ait açıkhava reklamları Format Kategorileri'nde tek tek ve bağımsız katılım olarak yer alabilir.
Format Kategorilerine katılan çalışmalar arzu edilirse diğer kategorilere de gönderilebilir.
Format Kategorilerine gönderilen çalışmalar en fazla 3 (üç) görsel ile desteklenebilir. Farklı görseller katılımın farklı açılardan görüntüsünü vermek amacıyla kullanılır.


Sektörel Kategoriler

Katılan çalışmanın uygulama şekline bakılmaksızın (örneğin, billboard mu, raket mi, araç giydirme mi) ilgili kategorinin kapsadığı sektördeki açıkhava reklamlarına açıktır.
Sekörel Kategorilere kampanya olarak katılınmaz. Bir kampanyaya ait açıkhava reklamları Sektörel Kategorilerde tek tek ve bağımsız katılım olarak yer alabilir.
Sektörel Kategorilere katılan çalışmalar arzu edilirse diğer kategorilere de gönderilebilir.
Sektörel Kategorilere gönderilen çalışmalar en fazla 3 (üç) görsel içerebilir. Farklı görseller katılımın farklı açılardan görüntüsünü vermek amacıyla kullanılır.

Uygulama Kategorileri,
Katlan çalışmanın formatına ve ürün/hizmet sektörüne bakılmaksızın bu daldaki uygulama özelliklerine açıktır.
Bu kategorilerde yarışmaya katılan çalışma sadece ilgili kategori içeriğine göre değerlendirilir.
Uygulama Kategorilerine kampanya olarak katılınmaz. Bir kampanyaya ait açıkhava reklamları Uygulama Kategorilerinde tek tek ve bağımsız katılım olarak yer alabilir.
Uygulama Kategorilerine katılan çalışmalar arzu edilirse diğer kategorilere de gönderilebilir.
Uygulama Kategorilerine gönderilen çalışmalar en fazla 3 (üç) görsel içerebilir. Farklı görseller katılımın farklı açılardan görüntüsünü vermek amacıyla kullanılır.

En İyi Açıkhava Kampanyası
Bu kategoriye en az 3 (üç) farklı açıkhava uygulaması içeren (örneğin billboard, raket ve araç giydirme gibi) veya aynı formatta farklı kreatif çalışma içeren (örneğin, 3 farklı kreatif ile billboard uygulaması gibi) ve kampanya tanımına giren çalışmalara açıktır.
Kampanyayı oluşturan çalışmalar arzu edilirse bağımsız olarak ve teker teker diğer kategorilere de katılabilirler.
Bu kategoriye gönderilen çalışmalar en fazla 9 (dokuz) görsel içerebilir.
Bu kategoriye yapılacak katılımlarda kampanyanın içerdiği çalışma adedine (en az üç) bakılmaksızın beher kampanya için tek katılım bedeli ödenir.

En İyi Açıkhava Reklamı
Bu kategori katılıma açık değildir.
Yarışma jürisi Format Kategorileri, Sektörel Kategoriler ve Uygulama Kategorileri birincileri arasından 1 (bir) çalışmayı En İyi Açıkhava Reklamı olarak belirleyecektir.
Yarışmaya katılım www.mediacatodulleri.com adresindeki web sitesi üzerinden yapılır.
Yarışmaya yapılan katılımların geçerli olabilmesi için Web sitesi üzerinden doldurulacak Firma Kayıt Formu'nun yazıcı çıkışı alınıp katılım bedeli havalesinin (EFT işleminin) dekont kopyası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Firma Kayıt Formu ve havale (EFT işlemi) dekont kopyası son katılım tarihine kadar ulaşmayan Web sitesi üzerinden yapılmış katılımlar geçerli sayılmaz ve yarışmaya dahil edilmez.


ONLINE KATILIM

İlk adım olarak www.mediacatodulleri.com adresindeki Web sitesinde Online Katılım sayfasında Firma Kayıt Formu doldurularak katılımcı firmanın kaydı yapılır.
Firma kaydı yapıldıktan sonra yarışmaya gönderilecek her bir çalışma için ayrı ayrı Katılım Formu doldurulur.
Her bir Katılım Formu doldurulduktan sonra o katılımın görsel unsurları yüklenir.
Bir çalışma birden fazla kategoriye gönderiliyorsa, o çalışmanın katıldığı her kategori için Katılım Formu doldurulmalı ve görsel unsurları yüklenmelidir.
Yüklenecek görsel unsurlar mümkün olan en üst kalitede, 72dpi JPEG veya TIFF dosyası (ideal ölçüde uzun kenar 1.000 pixel'dir) olmalıdır. Azami dosya büyüklüğü 1MB sınırını aşmamalıdır. (teknik özellikleri teyit etmeli. Buraya yazdığım Campaign'den alıntı)
Tüm katılım formları doldurulduktan sonra Firma Kayıt Formu'nun yazıcıdan çıkışı alınması ve toplam katılım bedelinin havale (EFT işlemi) dekontu ile birlikte kurye, posta veya elden gönderilmesi gerekir.ÖDÜLLER

Büyük Ödül

En İyi Açıkhava Reklamı: Tüm kategori birincileri arasından belirlenir ve Büyük Ödül heykelciği ile ödüllendirilir.
En İyi Açıkhava Kampanyası: Bu kategoriye katılmış işler arasından belirlenir ve Büyük Ödül heykelciği ile ödüllendirilir
Altın: Her kategoride birinci işe verilir ve Altın Ödül heykelciği ile ödüllendirilir.
2.'lik Sertifikası: Her kategoride birinci olan işten sonra gelen en yüksek puana sahip işe verilir ve 2.'lik Sertifikası ile ödüllendirilir.
Finalist: Jüri değerlendirmesinin 2. aşamasında 6,0 üzeri puan alan her iş finalist olur ve Finalistlik Belgesi ile ödüllendirilir.
Kısa Liste:
İlk değerlendirme aşamasını geçen işlerdir.İLETİŞİM


Adres: MediaCat Açıkhava Ödülleri Telefon: 212 282 2640 / 232
www.mediacatodulleri.com
Yetkili: Pırıl Kadıbeşegil

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/acikhava-bol-fikir-mediacat-acikhava-odulleri_53178.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!