Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akdeniz Ülkeleri Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ve Ödülleri

TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubesince 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl Akdeniz Ülkelerini kapsayacak şekilde uluslar arası hale getirilen ve İtaly

TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubesib>TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubesince 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl Akdeniz Ülkelerini kapsayacak şekilde uluslar arası hale getirilen ve İtalya, Libya ve Türkiye'den projelerin katıldığı; Akdeniz Ülkeleri Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ve Ödülleri yarışması sonuçlanmıştır.

Yarışmanın amacı; Akdeniz mimarlık mirasının korunması ve yeniden değer kazandırılmasına yönelik projeler üretilmesini sağlamak, mimarlık eğitim kurumlarını bu konuda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, Akdeniz toplumlarının yapı konsepti bazında çağdaş istek ve ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan projeleri teşvik etmek, Akdeniz ülkeleri mimarlık eğitim kurumları arasında iletişimi ve kaliteyi yükseltmek, mimarlık eğitimine katkıda bulunmak, Mimarlık alanında, tüm Akdeniz mimarlık öğrencileri arasında somut işbirliği ve yardımlaşmaya yol açacak, dostluk, dayanışma ve karşılıklı saygı ilişkilerini geliştirmek, Uygulama alanındaki mimarların, öğrenciler ve okullar ile iletişimini artıracak kontakt noktası oluşturmak, Akdeniz Mimarlığını, Antalya ve çevresini ve Mimarlar Odası Batı Akdeniz birimlerinin etkinliklerini tanıtmak, Antalya Mimarlar Odası'nın öncülüğünde ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde oluşturulan "Akdeniz'de Antalya Platformu" kuruluş amacı olan Akdeniz Havzasında "Yapı, Şehircilik, İnsan Yerleşmeleri" ne katkıda bulunmaktır.

Prof.Dr. Mine İNCEOĞLU, Prof.Dr. Ahmet EYÜCE, Prof.Dr. Guiseppe STRAPPA, Bünyamin DERMAN, Patrik De BOISSIEU, Salih Zeki PEKİN, Sedef ALTUN,'dan oluşan jüri üyeleri ile Recep ESENGİL, Ege ULUCA TÜMER, T.Michael P.DUGGAN'dan oluşan yedek jüri üyelerince yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen ödüller şöyledir:

BAŞARI ÖDÜLLERİ :
Anna Gigante, Maria Romanazzi, Paola Spada - Politecnico di Bari, İtalya
Tolga Kezer - İzmir İleri teknoloji Enstitüsü, Türkiye
Eyüp Ercan - İstanbul Kültür Üniversitesi, Türkiye

ÖVGÜYE DEĞER PROJE ÖDÜLLERİ :
Deniz Çiler Erkal - İstanbul Kültür Üniversitesi, Türkiye
Anna Chiaradia - Politecnico di Bari, İtalya

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/akdeniz-ulkeleri-mimarlik-ogrencileri-proje-sergisi-ve-odulleri_5965.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!