Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alman Doğal Taş Ödülleri 2011

Almanya'nın en önemli mimari ödül programları arasında yer alan "Alman Doğal Taş Ödülü", bu yıl "Avrupa Mimarisi + Taş" teması altında ilk kez Avrupa ölçeğinde düzenleniyor. 30 bin Euro'luk para ödülünü de içeren program, doğal taşın özel bir öneme sahip olduğu ve tasarımda örnek çözümler sunan tamamlanmış mimari projelere veriliyor. Ödülün önceki

yapi.com.tr

Ödüller

Alman Doğal Taş Ödülleri 2011 Alman Doğal Taş Ödülleri 2011

Almanya'nın en önemli mimari ödül programları arasında yer alan ve 1981'den bu yana gerçekleştirilen "Alman Doğal Taş Ödülü" (The German Natural Stone Award), bu yıl "Avrupa Mimarisi + Taş" teması altında ilk kez Avrupa ölçeğinde düzenleniyor. (Fotoğraf: 2009 Alman Doğal Taş Ödülü sahibi "Bonifatiuspark", © NuernbergMess)

Çevre, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği göz önünde bulundurulduğunda örnek bir yapı malzemesi olan doğal taşa odaklanan program, Avrupa'da gerçekleştirilmiş olan; yüksek mimari kaliteye, teknik açıdan yenilikçi uygulamalara ve doğal taş kullanımı sayesinde enerji verimli bir konstrüksiyona sahip yapıları ödüllendiriyor. Teknik açıdan modern konstrüksiyonların ve örnek tasarımların değerlendirildiği ödül programında, projenin Avrupa menşeili doğal taşlar kullanılarak, Avrupalı doğal taş firmaları tarafından uygulanmış olması isteniyor.

Alman Doğal Taş Birliği (Deutscher Naturwerkstein-Verband / DNV) ve "Bund Deutscher Architekten / BDA" mimarlar birliği tarafından düzenlenen ve 30 bin Euro'luk para ödülünü içeren program, doğal taşın özel bir öneme sahip olduğu ve tasarımda örnek çözümler sunan tamamlanmış mimari projelere veriliyor. Ödülün önceki kazananları arasında Hans Hollein, Josef-Paul Kleihues ve Oswald Mathias Ungers gibi tanınmış mimarlar yer alıyor.

Avrupa dahilinde, 1 Ocak 2005'ten sonra tamamlanan ve daha önce herhangi bir ödüle değer görülmemiş olan bir ya da daha fazla proje ile başvurulabilecek olan ödül programının; mimarlar, iç mimarlar ve peyzaj mimarlarının katılımına açık olduğu belirtliyor.

Ödül programının seçici kurulu ise şu isimlerden meydana geliyor:

Michael Frielinghaus (BDA Başkanı), Bernd Albers (Bernd Albers Architektur), Prof. Johannes Kister (kister scheithauer gross architekten und stadtplaner), Prof. Manfred Ortner (ORTNER & ORTNER BAUKUNST), Ansgar Schulz (Schulz & Schulz Architekten), Joachim Grüter (Alman Doğal Taş Birliği Başkanı), Heinrich-Georg Hofmann (Hofmann Naturstein), Ulrich Klösser (TRACO, Bad Langensalza), ve Albrecht Lauster (Lauster Steinbau GmbH).

Ödüle değer bulunan proje sahipleri, Nürnberg'teki doğal taş fuarı "Stone+tec 2011" kapsamında 22 Haziran 2011 günü düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacak.

Ödül programı başvuru formu için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/alman-dogal-tas-odulleri-2011-_83260.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!