Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Altın Çekül Ödülleri Sahiplerini Buldu

Altın Çekül Ödülleri Sahiplerini Buldu

yapi.com.tr
Altın Çekül Ödülleri Sahiplerini Buldu

br/>Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana Yapı İstanbul Fuarı'na katılan firmaların geliştirdiği yapıda veya yapım sürecinde teknolojik gelişme sağlayan ürünlere verilen Altın Çekül Ödülü sahiplerini buldu. Bu yıl 16.'sı verilen Altın Çekül Ödülü jürisinde Prof. Dr. Harun Batırbaygil, mimar Yenal Oktuğ, endüstri tasarımcısı Tanju Özelgin, Prof. Dr. Kaya Özgen ve Prof. Dr. Hasan Şener yer aldı.


Yapıda akılcılık, çevreye uyum ile teknik gelişmenin desteklenip özendirilmesini amaçlayan Altın Çekül Ödülü'ne, varolan bir problemi saptayıp çözmek için yola çıkılmış olması, problemin tekrarını önleyici tedbirlerin en akılcı çözümler ile alınmış olması, problemin çözümünün ekonomik geri dönüşünün önemi, üretim ve ar-ge sürecinin tamamında yerli kaynakların kullanılması, dayanıklılığının son derece yüksek olması ile uzun vadede ekonomi sağlaması, güncel hayattaki kullanımına rağmen, günümüze kadar gelişimi konusunda herhangi bir araştırma yapılmamış bir alanda teknolojik gelişme sağlaması nedenleri ile İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Sanayi Tic. A.Ş.'nin "RPC'li Yağmur Suyu Izgaraları ve Bakım Rögar Takımları" ürünü layık görüldü.

Ödülü, İSTON Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan aldı.


Altın Çekül Teşvik Özendirme ödülünü, son derece yenilikçi üretim süreçleri ve teknolojileri içermesi, üretiminde ekolojik dengenin gözetilmesi, bilinen bir malzemeye şimdiye kadar sahip olmadığı bir özelliğin (esneklik) kazandırılması ile yeni imkânlar yaratması nedenleri ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.'nin "Kale Sinterflex" ürünü aldı. Ödülü, firma adına Kaleseramik Pazarlama Grup Müdürü Altuğ Akbaş aldı.


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/altin-cekul-odulleri-sahiplerini-buldu_45543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!