Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Aluminyum 2006 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, alüminyum teknolojilerinin yaygın olarak kullanılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen geleneksel proje yarışması sonuçlandı.

yapi.com.tr
Aluminyum 2006 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, alüminyum teknolojilerinin yaygın olarak kullanılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen geleneksel proje yarışması sonuçlandı. “İstanbul’la ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilecek bilgi merkezlerinin tasarlandığı” ALUMİNYUM 2006 Öğrenci Proje Yarışması’nın ödül töreni, 15 Aralık saat 17:00'de Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek.

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş’nin, yaratıcı ve genç fikirlerle alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek amacıyla geleneksel hale getirdiği ALUMİNYUM ödüllerinin üçüncüsü için yüzlerce proje yarıştı. “Gerek kentlilerin, gerekse İstanbul dışından gelenlerin her türlü bilgiye ulaşabilecekleri İstanbul İnfo Hizmet Binası”nın tasarlanması için üniversitelilerden birbirinden ilginç projeler geldi.

ALUMİNYUM 2006 Öğrenci Proje Yarışması’nda dereceye girmek için tasarlanan projeler İstanbul’un önemli noktalarından biri olan Taksim Meydanı için geliştirildi. Aynı projeler ayrıca, Kadıköy ve Sultanahmet Meydanı’na da prototip şekilde tasarlanabilecek halde dizayn edildi. Tasarlanan binalarda; kentin algılanmasını sağlayacak nitelikler, kent bilgilendirme sistemi, görüşme olanaklı danışma bankosu, kent maketi, sergi alanı, danışma alanı, toplantı alanı, çalışanlar için bir adet WC kabini, çevre koşullarına uygun ulaşım çözümleri ve engellilerin kullanımına uygunluk olmasına özen gösterildi.

Birincilik Ödülü

Dereceye Girenler
1. Proje; Güven Çimenoğlu ve Rüstem Çakmaklı (YTÜ/4.000 YTL)
2. Proje; Derya Güler, Serengül Ülker ve Özgen Demirbağ (YTÜ/3.000 YTL)
3. Proje; Acar Hasasu, Emre Can Yılmaz ve Özkan Sağlam (İTÜ/2.000 YTL)

1000 YTL’lik eşdeğer mansiyon ödülüne hak kazanan 5 projenin sahipleri ise şöyle;
- Nihat Eyce, Ebubekir Küçük, Ahmet Ekincioğlu ve Burcu Burhan (GÜ), Sıddık Güvendi (KTÜ), Tutku Sevinç (İTÜ), Emir Aykut Pekdemir,Duygu Kavzak ve Gürbey Hiz (İTÜ) Zeynep Yapar (İKÜ) 1000 YTL

“Yarışmaların Katkısı Büyük"
Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Bakanı Ahmet ÇUHADAROĞLU “Genç fikirlerle sektörün gelişimini desteklemek üzere, ALUMİNYUM Proje Yarışmaları’nı her yıl tekrarlayacağız. Gençlerimizin kendilerini geliştirip, iş hayatlarında başarılı olabilmeleri için bu tür yarışmaların büyük katkısı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Jüri Üyeleri
Çuhadaroğlu ALUMİNYUM 2006 Öğrenci Proje Yarışması’nın jüri üyeleri şu isimlerden oluştu; Y. Mim. Ahmet ÇUHADAROĞLU (Çuhadaroğlu Holding Yön. Kur. Başkanı), Prof. Dr. Hasan Şener (İTÜ), Prof. Dr. Bülent Tarım (YTÜ), Doç. Dr. Tülin Görgülü (YTÜ), Yard. Doç. Dr. Zafer Akdemir (YTÜ), Yard. Doç. Dr. Rıdvan Kutlutan (MSÜGSF), Y. Mim. Radi Birol, Y.Mim. Cem İlhan ve Y. Mim. Mine Demircioğlu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/aluminyum-2006-odulleri-sahiplerini-buldu_50113.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!