Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AM NAI 2010 Ödülü Sahiplerini Buldu

40 yaş altı genç mimarları teşvik etmek, çalışmalarını duyurmak ve tanınırlılıklarını artırmak amacıyla, Hollanda Mimarlık Enstitüsü (NAI) ve AM gayrimenkul şirketi tarafından iki yılda bir düzenlenen AM NAI Ödülü'nün 2010 yılı kazananları belli oldu. Rob Wagemans ve Erikjan Vermeulen'den oluşan Concrete’in tasarladığı "CitizenM Hotel" ile Andre

Mimarlar Odası
AM NAI 2010 Ödülü Sahiplerini Buldu

Concrete'in ortakları Rob Wagemans ve Erikjan Vermeulen ile Atelier Kempe Thill'in sahipleri Andre Kempe ve Oliver Thill, ödüllerini Jüri Başkanı Nasrine Seraji'nin elinden aldılar. (Foto: Fred Ernst)

40 yaş altı genç mimarları teşvik etmek, çalışmalarını duyurmak ve tanınırlılıklarını artırmak amacıyla, Hollanda Mimarlık Enstitüsü (NAI) ve AM gayrimenkul şirketi tarafından, "En İyi Tasarım/Yapı" dalında iki yılda bir düzenlenen AM NAI Ödülü'nün 2010 yılı kazananları belli oldu.

Hollanda mimarlığının nabzını ölçme aracı olarak da değerlendirilen AM NAI Ödülü'nü, ilk olarak 2002 yılında Lahey kentindeki Haageneiland projesi ile MVRDV, 2004 yılında Utrecht’te yer alan basketBAR projesi ile NL Architects, 2006 yılında Middelburg’da yer alan Bridge House (Köprü ev) Projesi ile BAR Architects ve son olarak 2008 yılında Villa 1 projesi ile Powerhouse Company kazanmıştı.


"CitizenM Hotel" (solda) ve "Atrium Tower HipHouse"

Bu yılki jüri değerlendirmelerinde ise diğer yıllardan farklı olarak iki farklı proje ödül almaya hak kazandı. Ödüle değer görülen projelerden ilki Rob Wagemans ve Erikjan Vermeulen’den oluşan Concrete’in tasarladığı CitizenM Hotel, diğeri ise Andre Kempe ve Oliver Thill’in kurduğu Atelier Kempe Thill tarafından tasarlanan Atrium Tower HipHouse projesi. Mevcut kısıtlamalara rağmen kendine hareket alanı yaratmayı başaran bu iki projenin; yöntem farklarına rağmen tutarlı, akılcı ve etkin yaklaşımları nedeniyle ödüle layık görüldüğü bildirildi. 

Ödül alan projeler ve jüri raporları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/am-nai-2010-odulu-sahiplerini-buldu_84431.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!