Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Amorf II Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması'nın Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Amorf II Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması'na online başvurular 26 Temmuz'a kadar devam ediyor.

yapi.com.tr

GÜNCELLENDİ!

Amorf II Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması'nın Son Başvuru Tarihi Uzatıldı Amorf II Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması'nın Son Başvuru Tarihi Uzatıldı
SON BAŞVURU TARİHİ 26 Temmuz 2021
DÜZENLEYEN

Ege Maden İhracatçıları Birliği

WEB ADRESİ

www.amorf.org

+ Ajandama Ekle

Öğrenci ve profesyonellere yönelik olarak bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması” kapsamında Türk doğal taşlarının tasarımcı ve mimarlara tanıtılarak günlük yaşamda kullanılabilmesi, özgün ve üretilebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlanması, sektör ile üniversite öğrencilerinin ve profesyonellerin bir araya getirilmesi, doğal taş ihracatında tasarım açısından güçlü, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı, sürdürülebilir ürünler geliştirilmesi amacıyla Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) tarafından düzenlenen AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nın başvuru süreci 3 Mayıs 2021’de başlıyor.

Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenecek yarışmaya; mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar ve tasarım fakültelerinin ilgili lisans veya yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler ve mezunlar; ayrı kategorilerden katılabiliyorlar.

Jüri Heyeti

Dr.Can Özcan İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Başkanı, Prof.Dr.Demet Binan MSGSÜ Mimarlık Bölümü Restorasyon Anabilim Dalı Başkanı; Emre Arolat M.Arch. Hon.Faİa, RIBA; Esra Kazmirci İç Mimar; Prof.Dr.Gülay Hasdoğan ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı; Gülçin Çalandağ Platform İzmim Yönetim Kurulu Üyesi, Heval Zeliha Yüksel Mimar, Öğretim Görevlisi; Hüseyin Tokman Natur Madencilik Mermer Firma Sahibi, Melike Alpay Özmen Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi - Alpay Mermer Yönetim Kurulu Başkanı; Melike Altınışık MAA – Melike Atınışık Mimarlık Kurusucu Y.Mimar; Remzi Boncuk Ege Maden İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi – Çizgi Mermer Kurucu Ortağı, Reyhan Sezgin Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi - Sezgin Marble Kurucu Ortağı; Seçkin Pirim Heykeltıraş; Sertaç Ersayın Dünya Tasarım Örgütü (WDO) YK Üyesi, End.Tasarımcı; Tamer Aksüt İzmir Serbest Mimarlar Derneği Başkanı, Tanju Özelgin Tasarımcı.

Kategoriler ve Ödüller

AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’na öğrenci, profesyonel veya sınırsız kategorilerde başvurmak mümkün.

“Mermer artıklarının değerlendirilmesi ve ekonomiye kazandırılmasına ilişkin tasarım projeleri”

“Dış Mekan mobilya, aksesuar ve uygulamaları”

“İç Mekan mobilya, aksesuar ve uygulamaları” konularında üçer proje ve bu sene yarışmaya eklenen, herhangi bir mezuniyet şartı ve konu sınırlandırması olmayan, “Sınırsız” konuda bir proje ile toplamda 10 proje final için seçilecek ve her bir proje için 15.000 TL tutarında ödül verilecek.

Ayrıca, Ege İhracatçı Birlikleri'nin Ticaret Bakanlığı'na sunacağı projenin onaylanması durumunda, finale kalan öğrenci kategorisindeki yarışmacılara yine Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenecek kişi sayısı doğrultusunda yurt dışında eğitim hakkı verilmesi planlanıyor.

Bunlara ilave olarak, sponsor firmanın ve jüri üyelerinin kararı doğrultusunda finale kalan projeler arasından seçilecek bir tasarımın üretilmesi ve tasarımcının ticari hakları korunarak satışa sunulması da söz konusu olacak. Jürinin seçtiği bir finalist projeye ise bir yıl süresince ürün ve iş geliştirme mentörlüğü sağlanacak.

Ege Maden İhracatçıları Birliği'nin düzenlediği AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’na başvurular 26 Temmuz 2021 tarihine kadar yarışmanın kurumsal web sitesi olan www.amorf.org üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek. Ödül töreni ise her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Dünya Mimarlık Günü ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Online başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/amorf-ii-dogal-tas-proje-ve-tasarim-yarismasinin-son-basvuru-tarihi-uzatildi_185260.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!