Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankara’da Konut: Housing in Ankara 1980-2019 Sergisi

Mimarlar Odası Ankara şubesi tarafından Berlin Mimarlar Odası iş birliğiyle düzenlenecek, "Ankara’da Konut: Housing in Ankara 1980-2019" adlı sergiye başvuru için son tarih 10 Ekim.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Ankara’da Konut: Housing in Ankara 1980-2019 Sergisi Ankara’da Konut: Housing in Ankara 1980-2019 Sergisi
SON BAŞVURU TARİHİ 10 Ekim 2019
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 18 Ekim 2019
DÜZENLEYEN

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Berlin Mimarlar Odası işbirliği ile

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Profesyonel
WEB ADRESİ

http://www.mimarlarodasiankara.org/

İLETİŞİM: 03124178665, Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir/Ankara
+ Ajandama Ekle

Bauhaus Tasarım Okulu’nun kuruluşunun 100. yılı  ve UIA tarafından belirlenen Dünya Mimarlık Günü’nün “Mimarlık….Herkes İçin Konut” teması kapsamında, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Berlin Mimarlar Odası işbirliği ile, Ankara’da 1980-2019 yılları arasında tasarlanmış ve uygulanmış çağdaş konut yapılarından (müstakil konut, toplu konut, lojman, sosyal konut v.b) oluşan Ankara’da Konut: Housing in Ankara 1980-2019 başlıklı bir sergi düzenlenecektir. Bu kapsamda yukarıda yer aldığı üzere tasarlanmış ve uygulanmış konut yapılarının sergi başvuruları alınacak ve Seçici Kurul tarafından belirlenen konut yapılarının posterleri önce Berlin’de sonrasında da Ankara’da ve diğer kentlerde sergilenecektir.

Başvuru için istenenler:
- Sergi paftaları dikey olarak kullanılmak koşuluyla en çok 2 adet A0 (841 x 1189 mm) boyutunda ve fotoblok poster formatında teslim edilecektir. A0 (841 x 1189 mm) boyutunda hazırlanacak poster(ler) 1 adet A3 ebadında kâğıda renkli baskı olarak da teslim edilecektir.

- Poster(ler)de konut yapısının özelliklerini anlatan projelere, detaylara, fotoğraflara, üç boyutlu ifadelerev.byer verilmelidir. Konutun tasarım ve uygulama sürecine ilişkin en az 400 en fazla 1000 kelimelik yazılı metin ile mimarın 200 kelimeyi geçmeyecek özgeçmişi ve fotoğrafı da posterde yer almalıdır.

- Poster(ler)de sunuş biçimi yukarıdaki formata uygun olmak kaydıyla serbesttir ve ele alınan konuya göre başvuru sahibinin tercihine bırakılmıştır.

- Poster(ler)de sunuş ölçeği serbesttir ve ele alınan konuya göre, başvuru sahibinin tercihine bırakılmıştır.

- Posterler Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanacaktır.

- Poster(ler)de fikirlerin yeterince yazılı açıklamayla desteklenmesi beklenmektedir.

- Teslim edilen poster(ler) ile birlikte, konut yapılarının yayına dönüştürülmesi durumunda kullanılmak üzere dijital formatta iki adet CD-ROM teslim edilecektir. Birinci CD-ROM’da poster(ler) A0 (841 x 1189 mm) cm boyutunda en az 150 dpi çözünürlükte ve tiff dosya biçiminde olmalıdır. İkinci CD-ROM’da ise poster(ler) yine A0 (841 x 1189 mm) boyutunda en az 150 dpi çözünürlükte ve katmanları birleştirilmemiş haliyle (layerli olarak) bulunmalıdır. Poster(ler)de kullanılan yazılı belgeler ise Word dosyası formatında CD-ROM içinde yer almalıdır.

Başvuru Koşulları:
- Başvuru sahibinin Mimarlar Odası’na kayıtlı olması ve Oda mevzuatı açısından herhangi bir cezasının olmaması,

- Başvurulan konut yapılarının Mimarlar Odası tarafından mesleki denetiminin yapılmış olması,

- Başvurulan konut yapılarının Ankara’da uygulanmış olması,

- Başvurulan konut yapılarının Mimarlar Odası ile herhangi bir hukuksal süreç içerisinde olmaması başvuru koşulları arasındadır.

Seçici Kurul: Elvan Altan (Prof. Dr. ODTÜ), Aydan Balamir (Prof. Dr. ODTÜ), Nuray Bayraktar (Prof. Dr. Başkent Üniversitesi), Ercan Çoban (Mimar, Atılım Üniversitesi), Güven Arif Sargın (Prof. Dr. ODTÜ)

Sergileme Hakkı ve Program:
Sergi, Berlin Mimarlar Odası ile işbirliği içerisinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenecektir. Seçici Kurul tarafından belirlenecek konutlar, öncelikle Berlin’de, Berlin Mimarlar Odası’nın belirleyeceği yerlerde, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Berlin Mimarlar Odası’nın belirleyeceği tarihte sergilenecektir.

Sergi sürecinde Berlin’de Türkiye’de çağdaş konut üretimi üzerine ayrıca bir panel düzenlenecektir. Bu kapsamda sunum yapmak isteyenler arasından Seçici Kurul tarafından panelin içeriğine göre belirlenecek bir ya da iki mimarın sergiye katılımları ve sunum yapmaları sağlanacaktır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi yurt içinde ve yurt dışında yeniden sergileme programı oluşturabilir. 
Son Teslim Tarihi: 10 Ekim 2019 Cuma
Teslim Yeri:
Mimarlar Odası Ankara Şubesi. Konur Sokak 4/3 Kızılay Ankara
Sergi Sekretaryası: İlayda Karabulut

Sergide yer almak üzere seçilen konutların listesi 18 Ekim 2019 tarihinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi sayfasından ian edilecektir.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ankarada-konut-housing-in-ankara-1980-2019-sergisi_174642.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!