Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ArchDaily'nin "Yılın Binaları" Arasına Teğet'in YKBA'sı da Girdi

ArchDaily tarafından ve Floornature desteği ile düzenlenen "2009 Yılın Binası Ödülü"nün sahipleri, okuyucuların ve takipçilerin oyları ile belirlendi. 13 farklı kategoride gerçekleştirilen ödül programının "Eğitim Yapıları" kategorisinde ise Teğet Mimarlık tarafından projelendirilen Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ipi göğüsledi.

yapi.com.tr
ArchDaily'nin "Yılın Binaları" Arasına Teğet'in YKBA'sı da Girdi

B> ArchDaily tarafından ve Floornature desteği ile düzenlenen “2009 Yılın Binası Ödülü”nün sahipleri, okuyucuların oyları ile belirlendi. 13 farklı kategoride gerçekleştirilen ödül programının “Eğitim Yapıları” kategorisinde ise Teğet Mimarlık tarafından projelendirilen Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) ipi göğüsledi.

Dünyanın en etkili ve prestijli mimarlık yayınları arasında gösterilen ArchDaily’nin “2009 Yılın Binası Ödülü”nün sahipleri, 3 Mart’ta yayının web adresinde açıklandı. Eğitim, kültür, konut, ofis gibi 13 işlev üzerinden belirlenen kategoriler, site ziyaretçilerinin aday gösterdiği binalar arasında büyük çekişmelere sahne oldu. 7 Şubat’ta sona eren oylama sürecinin ardından her kategoride en fazla aday gösterilen beş projenin finale çıktığı, ardından da yine okuyucuların oyları ile kategorilerin en iyilerinin belirlendiği ödül programında, Teğet Mimarlık’ın YKB Akademisi en iyiler arasına girdi.Ödül programı kapsamında konut kategorisinde BIG/JDS projesi “Mountain Dwellings”, otel ve restaurant katgorisinde Asymptote ve Hani Rashid işbirliğinin ürünü “Yas Hotel”, dini yapılarda ise Ofis Arhitekti’nin “Farewell Chapel”ı “yılın yapısı” olarak onurlandırıldı.

17 bin kişiye ulaşan Yapı Kredi ailesinin hızlı gelişimine paralel olarak sektörün en iyi bankacılarını yetiştirme amacıyla kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA),dokuz bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve finans sektörü için lider insan kaynağını yetiştirme vizyonu çerçevesinde hizmete açılmıştı. Binada 32 sınıf, üç amfi, 180 kişilik konferans salonu, kütüphane, çağrı merkezi sınıfı, birebir banka şubesinin canlandırıldığı simülasyon sınıfı ve oditoryum gibi mekanlar bulunuyor.


Dış cephesinde yaşayan bir malzeme olan bakırın kullanıldığı YKBA binasının bugün parlak bakır renginde olan dış cephesi yıllar içinde mat bir kahverengiye, ardından da yeşile dönüşecek. Merkeze hâkim olan dört ana renkten kırmızı liderliği, lacivert bankacılığı, mor kişisel gelişimi ve sarı sosyal sorumluluğu simgeleyen YKBA’da dilek havuzu, tasarım ağaçlar, panoların yarattığı görsel estetiğin yanında Yapı Kredi’nin değerlerini temsil eden iletişim araçları bulunuyor.

Archdaily 2009 Yılın Binası ödül programında aday gösterilen yapılar arasında Türkiye’den Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri'nin Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Konser Salonu ve Superpool'un Açık Kütüphane'si de bulunuyordu.

Tüm kazananları incelemek için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archdailynin-yilin-binalari-arasina-tegetin-ykbasi-da-girdi_77347.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!