Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Archiprix International 2003 İstanbul'da Yapılıyor

Dünya'nın en iyi mimarlık - şehir planlama - peyzaj mimari diploma projeleri seçiliyor. Dünya çapında mimarlık, şehir planlama ve peyzaj mimar

yapitr.com
Archiprix International 2003 İstanbul'da Yapılıyor

b>Dünya'nın en iyi mimarlık - şehir planlama - peyzaj mimari diploma projeleri seçiliyor.
Dünya çapında mimarlık, şehir planlama ve peyzaj mimari alanında tüm üniversitelerdeki en iyi diploma projelerini seçmek için Archiprix International'ın ikincisi düzenleniyor.

Archiprix International'ın Roterdam'daki ilk etkinliğinden sonra ikincisi Haziran 2003'de Türkiye'de gerçekleşecek. İkinci etkinliğin ev sahipliği ve organizasyonunu; Archiprix Türkiye, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Yapı Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı tarafından yapılıyor.

80 ülkeden 1300 mimarlık okulunun davet edildiği yarışma genç tasarımcılar için mimarlık alanında dünya çapında trendlere ve genel mimarlık anlayışına geniş bir bakış açısı sunması açısından büyük önem taşıyor.

1 Nisan 2003 tarihine kadar öğrencilerin projelerini teslim edebildiği yarışmaya sonbaharda bütün katılımlar uluslarası bir jüri tarafından yeniden incelenecek. Başarılı projeler Haziran ayının ortasından itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde sergilenecek.

19 Haziran'da sergilenecek projelere İTÜ' de bir ödül töreni yapılacak ve Hunter Douglas Ödülleri verilecek.

İstanbul' daki ödül törenini; tasarım eğitimi ve profesyonel uygulama ile ilgili trendler ve görüntüler ile ilgili bir konferans, katılımcı projelerin sunumları ve İstanbul ve çevresinde bir gezi ile tamamlanacak. En başarılı diploma projelerinin tasarımcıları ayrıca ödül töreninden bir hafta önce uluslarası bir tasarım work shop'ına da katılacaklar.

Şubat ayından itibaren Archiprix' in web sitesinde katılan projelerle ilgili geniş bir sunum yapılacak. Bu sitede aynı zamanda 2001 yılının katılımcı projelerinin sunumlarını ve dünyanın en geniş mimarlık, şehir planlama ve peyzaj mimari eğitimi veren okulları ve üniversiteleri ile ilgili veritabanı da yer alacak.

Archiprix International mimarlık, şehir planlama, peyzaj mimalığı eğitimi veren tüm okulları ve üniversiteleri 1 Ocak 2001' den itibaren tamamlanmış projelerden en iyisini seçmek için davet ediyor.

Archiprix'e katılım ücretsizdir. Katılan projeler sergide, web sitesinde ve bir kitapta yer alacak.

Yarışma Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin :
"www.archiprix.org"

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix-international-2003-istanbulda-yapiliyor_3309.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!