Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arquitectum Londra 2008 - Thames Nehri'nde 'Gezici Sergi Mekanı' Tasarım Yarışması

"Avrupa’nın son dönem ekonomik odak noktalarından Londra, Olimpiyat Oyunları’nın arifesinde, kendini Thames Nehri üzerindeki ‘yersiz’ ve ‘uyumlu’ bir mimarlık galerisi ile yeniden keşfedebilir." ‘Arquitectum - London 2008 Kentsel Tasarım Yarışması’nın konusunu da, doğrudan bu fikirden hareketle, yer değiştirebilen bir mimarlık galerisi

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 30 Haziran 2008
TESLİM TARİHİ 20 Haziran 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Ağustos 2008
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\yarismalar\60317-1.jpg" hspace=5 vspace=5>

"Avrupa’nın son dönem ekonomik odak noktalarından Londra, Olimpiyat Oyunları’nın arifesinde, kendini Thames Nehri üzerindeki ‘yersiz’ ve ‘uyumlu’ bir mimarlık galerisi ile yeniden keşfedebilir." ‘Arquitectum - London 2008 Kentsel Ölçekte Tasarım Yarışması’nın konusunu da, doğrudan bu fikirden hareketle, yer değiştirebilen bir mimarlık galerisi oluşturuyor. Bu şehre tasarımı taşıyan galeri, Thames Nehri üzerinden farklı tasarım noktalarına ve sergi mekanlarına ulaşacak ve gezgin izleyicileri nehir boyunca, özellikle de South Bank istasyonundan toplayacak.

Sergi mekanın nehrin hareketine, sanatçının farklı sergi kurgularına ve serginin değişkenlik gösteren ihtiyaçlarına uyumluluk göstermesi gerekiyor. Belki daha da önemlisi, tasarım, Londra’nın yaz ve kış aylarında gösterebileceği iklimsel değişikliklere adapte olabilmeli.

Galerinin hareket güzergahı, Waterloo Köprüsü’nden başlayarak Blackfriars Köprüsü üzerinden Millenium Birdge’e ulaşacak şekilde belirlenmiş. Bu güzergahta ilişki kurması gereken yapılar arasında Somerset House, Royal Festival House, National Theatre, Tate Modern ve Shakespeare’s Globe var.

Ödüller:
Tüm profesyonellere açık olan yarışmanın birincisi, 22-26 Eylül tarihleri arasında, Londra’da AA’in organizasyonuyla gerçekleştirilecek ödül töreni ve sergiye katılmak üzere iki kişilik uçak bileti kazanacak. Birinci buna dahil olarak iki kişiye üç gecelik konaklama, Londra’nın içinde yalnızca ‘mimarlık’ bulunmayan mimarlık ürünlerine düzenlenecek rehberli bir gezi, Londra Design Festival, %100 Design ve Open House London (Londra’daki tüm önemli yapıların içine girip gezebileceğiniz tek ve özel bir gün) etkinliklerine katılım hakkına sahip olacak. Aynı zamanda yarışmaya ithaf edilen ‘Arquitectum’ dergisinin 200 kopyası, yarışmanın birincisine verilecek.İkinciliğe layık görülenler, aynı derginin yüz kopyasının yanısıra, bin dolarlık bir para ödülü ile organizasyonun tüm yarışmalarına bedava katılım hakkı sağlayan Arquitectum yıllık üyeliğinin sahibi olacak.

Üçüncülük ödülü ise, Arquitectum’un elli kopyası ve yıllık üyelik olacak.

Yarışmanın jürisi aralarında AA üyelerinin de bulunduğu Londra’nın saygın mimarlarından oluşuyor.

Teslim Şartları:
Tüm katılımlar, dijital olarak e-mail yoluyla bir *jpeg dosyası şeklinde, basılı olarak ise A0 formatında tek pafta olarak yollanacak.

Yarışma Takvimi:
Yarışmanın İlanı: 11 Mart, 2008
Yarışmanın Başlangıcı: 1 Nisan, 2008
Erken Kayıt: 1 Nisan – 30 Nisan, 2008
Geç Kayıt: 1 Mayıs – 30 Haziran, 2008
Teslim Tarihi: 20 Haziran, 2008
Jüri Değerlendirmesi: 20 Haziran – 10 Temmuz, 2008
Kazananların İlanı: 15 Ağustos, 2008
On-line Sergi: 18 Ağustos, 2008
Londra Sergisi: 22 Eylül – 26 Eylül, 2008

Daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/arquitectum-londra-2008---thames-nehrinde-gezici-sergi-mekani-tasarim-yarismasi_60317.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!