Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arquitectum Uluslararası Mimarlık Yarışması : Kuelap 2007

Mimari teklif yarışmaları düzenleyen Arquitectum, bu yılın Ekim ayından 2007 Şubat'ına kadar tüm dünyadan mimarları, Uluslararası Mimarlık Yarışması "Kuelap 2007"e katılmaya çağırıyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 10 Ocak 2007
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 5 Şubat 2007
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2006\yarisma\49127.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5> Mimari teklif yarışmaları düzenleyen Arquitectum, bu yılın Ekim ayından 2007 Şubat'ına kadar tüm dünyadan mimarları, Uluslararası Mimarlık Yarışması "Kuelap 2007"e katılmaya çağırıyor.

Utcubamba Nehri'nin batı kıyısında, Amazon Bölgesi'nde deniz seviyesinden 3000 metre yüksekte yer alan Kuélap, devasa oranlara sahip bir mimari kompleks.

Fonksiyon bağlamında Kuélap o dönemde (genel inanışın aksine) bir orman değil yiyecek üretiminin büyük idari merkeziydi.Kompleksin toplum liderlerine ait konutların yanısıra ürün harmanı için yapılan tören ve ritüeller için de bazı özel mekanlara sahip olduğu düşünülüyor.

"Lodge-Museum " loca yerleşiminin dünya çapında yeni bir prototip modeli olması amacıyla tasarlanacak. Bu yerleşimlerin tasarımlarındaki ana amaç, getirdikleri konfor düzeyi değil peyzaj ve çevreyle uyumları olacak.
Bu projede "Lodge-Museum" içinde yaşanacak bir mekandan çok sadece çevresiyle uyumlu biçimde varolan bir mekan olarak düşünülecek: genel bütünlük içinde tatmin edici olması, altyapısı konusunda tatmin edici olmasından önce geliyor.

Yarışma hakkında bilgi almak ve yarışmaya katılabilmek için gereken dokümanları indirebilmek için www.arquitectum.com adresinden kayıt olmanız gerekiyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/arquitectum-uluslararasi-mimarlik-yarismasi--kuelap-2007_49127.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!