Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Art Bosphorus’tan Genç Sanatçılar Resim Yarışması

Sanat Galericileri Derneği ve Ariyel Fuarcılık’ın işbirliğiyle 2–6 Mayıs 2007 tarihlerinde Feshane’de gerçekleşecek olan Art Bosphorus-Çağdaş Sanat Fuarı kapsamında düzenlenen etkinliklerden birtanesi de “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 21 Nisan 2007
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\52986.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Sanat Galericileri Derneği ve Ariyel Fuarcılık’ın işbirliğiyle 2–6 Mayıs 2007 tarihlerinde Feshane’de gerçekleşecek olan Art Bosphorus-Çağdaş Sanat Fuarı kapsamında düzenlenen etkinliklerden bir tanesi de “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”.

Genç sanatçıların önünü açmak ve profesyonel yaşamlarında onları desteklemek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına 35 yaşını geçmemiş olan tüm sanatçılar katılabilecek. Art Bosphorus’un Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Kubilay Akman, bu yarışmanın genç sanatçılara sadece Türkiye’de değil Avrupa’da önemli kariyer imkânları sunacağını açıkladı. Çünkü Fuar Avrupa’dan da galerilerin, sanatçıların ve basın-yayın kuruluşlarının önemli bir ilgi odağı haline geldi. Yarışmanın sonuçları, sanatçıların önümüzdeki yıllardaki gelişimini etkileyecek niteliktedir.

Kurallar

Konusu ve malzeme tercihi serbest olan yarışmaya sanatçılar 1 adet eserle katılacaklar. Resmin kısa kenarı 100 cm.den küçük, uzun kenarı 160 cm.den büyük olmayacak. Eserlerin arkasında bir etikete sanatçının adı, doğum yeri ve yılı, iletişim adresi ve telefonu, resmin boyutları ve adı yazılacak. Bunun yanında yarışmacıların özgeçmişlerini ve 5 adet farklı eserin fotoğraflarını/dialarını da teslim etmeleri gerekiyor.


Yarışmanın jürisi Nazan Erkmen, Erhan Ersöz, Kıymet Giray, Komet, Ertan Mestçi, Kaya Özsezgin ve Doğan Paksoy’dan oluşuyor. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2007 olan Genç Sanatçılar Resim Yarışması’nın Sanat Dünyası Talens Sanatsal Ürünler Pazarlama Ltd. Şti. tarafından verilen Birincilik Ödülü 5.000 YTL, İkincilik Ödülü 2.000 YTL, Üçüncülük Ödülü 1.000 YTL. Ayrıca “Gençsanat Dergisi” özel teşvik ödülü ve Sanat Dünyası Talens Sanatsal Ürünler Pazarlama Ltd. Şti. tarafından her birine boya seti verilecektir.

Yarışmaya katılacak olanlar başvurularını aşağıdaki adrese yapabilir ve detaylı bilgileri email ya da telefonla arayarak alabilirler.

Adres:Halaskargazi Cad. No: 300 Kat: 4 Şişli/İstanbul

Telefon:0212 230 35 67 / 0212 231 47 50

Faks: 0212 240 17 11

Email:artbosphorus@gmail.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/art-bosphorustan-genc-sanatcilar-resim-yarismasi_52986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!